Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi a saját képességeit túlértékelő kötekedő, okoskodó ember?

Figyelt kérdés

kint az utcán:


-rengeteget biciklizek, minden héten van egy (főleg 60 feletti ember), aki kioktat arról, hogy rossz helyen biciklizek, vagy (hibásan) elmagyaráznak egy kresz szabályt


- ügyfeleink közül is rengeteg ilyen van: igaz, h nem ért hozzá, de elmagyarázza, hol kéne mennie a vezetéknek, mert ő jobban tudja


- olyan is előfordult, hogy a kihívott vízvezetékszerelő életvezetési tanácsokkal is ellátott


-teljesen általános, hogy egy ügyfél, vagy az együttműködő cég egyik munkatársa hőbörögve felhív, h vmit elrontottunk, és mikor végignézzük, kiderül, rosszul értelmezett vmit/félreolvasott egy emailt, jobb esetben odabök egy "ja tényleg"-et, aztán lerakja



neten:


-itt a gyakorin önjelölt pszichológusok kielemeznek a kérdéseknél mindenkit, mentális problémákat látnak, pedig semmi gond nincs a kérdezővel/válaszadóval


-legutóbb kiírtam egy kérdést: a többség értelmezni sem tudta a kifejtését, belekötöttek a helyesírásomba (ami egy fórumon már eleve vicces sztem, mert a többség siet vagy rövidít), fogalmazásomba, miközben nagyrészt abból is élek, hogy fordítok meg fogalmazok több nyelven, olyan nagy gond nem lehet vele


-de úgy el bloc gyk-n is azt látom, hogy 80-90% nem is ért hozzá, érdemben hozzá sem tud szólni az adott témához, de vmiért mégis azt gondolja, hogy hozzá kell szólnia


amikor külföldön éltem, nagyon ritkán találkoztam ilyen emberekkel, persze ott is voltak okoskodó emberek, de zömében értettek is a témához, itt Magyarországon meg azt látom, hogy átlagos képességű, tájékozatlan emberek is hatalmas magabiztossággal okoskodnak. illetve az emberek elég nagy hányada mintha túlbecsülné a tudását, és azt hiszi, minden témához ért, valamint hogy a többségnek még az alapvető dolgokkal is problémája van (szövegértés, személyeskedés nélküli vita, érvelés, fogalmazás), de vmilyen okból okosnak gondolja magát.



2019. okt. 16. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát nehezen merek hozzászólni, nehogy okoskodónak tűnjek...


- Van, aki érdemben segíteni szeretne ezen a honlapon, és tényeket, adatokat, fogalmakat, egyéb ismereteket oszt meg a kérdezővel alátámasztva annak álláspontját.

- Van aki érdemben (kifejtős válaszban) cáfolatot ad, és olykor annak van igaza.

- Van aki könyveket / filmeket javasol a további kutatáshoz.

- És igen, van, akiről feltételezhető: csak öncélúan kötekedni akar...

2019. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Felfújt egó, nárcizmus - valójában túlkomplenzált én, súlyos önértékelési zavarok, bizonytalanság.


Akinek stabil az énképe, a tudása, az nem kötekszik, max. szól, ha hiba van, ha az fontos, hogy kijavítsák. Nem veri bele a másikat a betonba, mert nem azzal lesz okosabb, hogy a másikat ronggyá alázza.


"legutóbb kiírtam egy kérdést: a többség értelmezni sem tudta a kifejtését, belekötöttek a helyesírásomba (ami egy fórumon már eleve vicces sztem, mert a többség siet vagy rövidít), fogalmazásomba, miközben nagyrészt abból is élek, hogy fordítok meg fogalmazok több nyelven, olyan nagy gond nem lehet vele"


Nos, megmondom mi a hiba ezzel:


Amikor valahova írsz, akkor is önagadat adod. Mindig. Nem mentség az, hogy sietsz - adj magadnak erre több időt -, csak kifogás. Az egyes elütések elmennek, mert az előfordul, nem is igen szoktunk érte szólni. De amikor valaki tömbösítve ír, nem ismeri a tagolást, az ékezetek mögötti szünetet, az alap-helyesírást, az bizony zavaró.


Az pedig nem érv, hogy fordítasz vagy fogalmazol több nyelven, mert az csak azt jelenti, hogy az adott nyelvvel tisztában vagy. Rengeteg olyan nyelvtanárt láttam, aki olyan hülye volt az anyanyevéhez, mint a sárgaföld, de az idegen nyelvet bebiflázta, abból még doktorált is, mégsem volt képes egy tisztességes magyar mondatot összedobni.


Nézd, ez egy olyan fórum, ahova általában segítségért vagy kérdéssel jönnek az emberek. Amikor valakinek igazán komoly baja van, néhányan kiszúrjuk azonnal és írunk neki, reménykedve, hogy észreveszi, hogy valódi segítséget kapott és lesz ereje cselekedni.


Hogy ezen felül hányan kötekszenek, magyarázkodnak, szórakoznak, az az ő dolguk. Miért érdekel ez téged?

Ahhoz képest, hogy kb. műfordítónak adod elő magad, úgy viselkedsz, mint egy kisovis: ÉN ilyen vagyok, mások miért nem olyanok? És mások EZT csinálják, jujj-jujj, és miért? Bezzeg én ...


Ember! A boltban kapni tükröt. Vedd meg és kezdd ott: mindig magadban a változást - az segít a legtöbbet.

2019. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"műfordítónak adod elő magad"


nem írtam, hogy műfordító vagyok, csak h több nyelven fordítok.


de köszönöm, h bemutatkoztál, pont a hozzád hasonlókról szól a kérdésem.


egyébként meg az a tapasztalatom, h azok pörögnek egyfolytában a helyesíráson, akiknek csak ez van, mert különösebben nem értelmesek, vhogy az intelligensebb ismerőseimet ezek a dolgok annyira nem érdeklik.

2019. okt. 16. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert senki nem szivesen vallja, hogy hülyébb a másiknál.

Gondolkodni nehéz, ítélkezni és tanácsot adni ész nélkül is lehet.

2019. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"azok pörögnek egyfolytában a helyesíráson, akiknek csak ez van, mert különösebben nem értelmesek"

Igazad van, az értelmeseknek AZ IS van!

2019. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez külföldön is előjön. Például a Yahoo Answers felhasználóinak többsége primitív bunkó vagy troll. A Quora viszont kulturáltságban bőven veri a gyakorit.
2019. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a 2, tényleg olyan, akikről írtál:D


a szövegértése gyenge, közhelyet ír, és természetesen nagyképűen tanácsokat osztogat.


tehát a kérdésre válaszolva: a borzalmas oktatásnak köszönhetően a legtöbb magyar nem egy lángész, viszont az önbizalomhiányát túlkompenzálja okoskodással.


szintén a szörnyű oktatásunk számlájára írható, hogy sokan szó nélkül visszaböfögik, amit olvastak (sokszor viszont nem is értik), nem tudnak érvelni.


a saját tapasztalom meg az, hogy azok lihegik túl a helyesírást, akik máshol alig értenek, vagy 0 logikájuk van.


igazából felesleges ezen sokat problémázni, az átlag magyar (mondjuk 45 éves) diplomás nő vhol 13 éves külföldi diák szellemi szintjén van.

2020. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balogh Vajk ***** válasza:
Ha magyarázatra vársz, jó helyen jársz, kèrdèsedre választ itt kedvedre találsz.
2020. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!