Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék a hölgyről megtudn...

Hogy tudnék a hölgyről megtudni több dolgot?

Figyelt kérdés
Regen a házunk helyen temető volt. Maradt itt egy márvány sírkő rajta a név, születési év, halálozás stb. Meg szeretnek tudni róla több dolgot
2019. okt. 21. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mármint egy sírkő, állva, a felszínen megmaradt, ott maradt?

Akkor még halott is lehet alatta...?


Vagy csak egy "elköltöztetett" temető, és egy véletlen ott maradt sírkő, ami a földből került elő???


Izgalmas dolog egyébként. Pl én nézegettem régi térképeket a faluról, ahol lakom. És észrevettem, hogy egy mai háztömb helyén lehetett valószínűleg a falu első temetője! Mindig izgat, hogy akik ott élnek vajon találtak-e már ezt-azt a földben? Vagy tudják-e egyáltalán.... De enm ismerem az ott lakókat...



Helyedben elkezdeném az adott hely történelmét kutatgatni, és a régi térképeket nézegetni. HOl laksz amúgy? (privátban is irhatod.)

Aztán meg egyházi iratokban kutatgatni, régen vallásosabbak voltak az emberek, egyházi adataok lehetnek. Esetleg kinyomozhatod, kik az illető leszármazói....

2019. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Anyakönyvi hivatal, templom (ha megkeresztelték, vagy a temetésről), esetleg levéltár ...de legjobb, ha körbekérdezel idős, környékbeli embereknél.
2019. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!