Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Még középiskolás vagyok, de...

Még középiskolás vagyok, de már régóta szeretnék többet megtudni a településem múltjáról. Egy pár száz lelkes községről van szó. Hogyan?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy minél előbb idősek elbeszéléseit lenne szükséges rögzíteni. Ehhez, hogy kezdhetnék hozzá? Mit gondolhatna lakosság? Mert ugye nem mindenkinek tetszik minden. Hol lehetne erről tájékoztatni az embereket, hogy mit szeretnék? Azokkal az idősekkel mi a helyzet aki nem szívesen beszél valami oknál fogva a múltról? Az iskolát évekkel ezelőtt megszüntették, ezért az kilőve..

2019. jún. 10. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan aki nem szeret a múltról beszélni, de a legtöbb idős egy közös buszozás során elmeséli a fél életét :)

Nincs nálatok valamilyen művelődésiház vagy idősek klubbja? Ott felkereshetnéd őket. Esetleg a falu háziorvosánál (az engedélyével) kitehetnél pár kis szórólapot arról, hogy ki vagy mit szeretnél.

De kezdésnek elegyedj szóba a szomszéd nénivel.

2019. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A közigazgatásilag hozzátok tartozó központ levéltárában.
2019. jún. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyi lelkésztől.
2019. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A nyugdíjas klubra nem is gondoltam, pedig van.

Aki tud még segíteni kérem írjon!

2019. jún. 11. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!