Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan ered a női mell eltakar...

Honnan ered a női mell eltakarásának szükségessége?

Figyelt kérdés

A férfiaknak ugye nem kell elfedni minden körülmények között a felső testüket, de a nőknek még a strandon is illendő letakarni (nem a monokinis tengerparti strandokra gondolok, mert az ritka, hanem általában).


Miért tabu a női mell?

Mindkét nemnél van mellbimbó és egy kidolgozott férfi mellizomnak is legalább akkora szexuális üzenete van, mint egy kerek női mellnek /szerintem/


Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.



2019. okt. 21. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az ősi társadalomba még nem volt tabu,egyes bennszülött törzseknél ma se az.

A történelem folyamán alakult ki,hogy a női mell nemi jellegű és el kell takarni.

2019. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idáig eljutottam, de miért alakult ki?
2019. okt. 21. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Nehéz kitalálni ?
2019. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
A legszomorúbb hagyomány
2019. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg a kereszténység prüdériája.

Mivel az ókorban még nem kellett takarni, és más vallások sem tiltják általában.

2019. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Nevessetek ki, vagy pontozzatok le, de szerintem már a Biblia is ír arról, hogy Ádám és Éva eltakartàk itt-ott magukat. Egyébként én sem értem nőkènt ezt a szinte "kötelező" melltartó viseletet és mell eltakaràst. Ugyan nem olvastam utána, de biztos vagyok benne, hogy valami idióta pasi találta ki a melltartókat, mert ilyen szenvedèst egy nő nehezen találhatott ki. Maximum annak van értelme hordani aki már szült és a mellei megvannak ereszkedve.
2019. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!