Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt aki felvette az...

Van itt aki felvette az osztrák vagy holland állampolgárságot?

Figyelt kérdés

A magyart visszakéne adnom, hogy megkapjam.


Megéri a cserét?


(Bármelyik országgal kapcsolatos infó érdekel, bár én Hollandiában lakom, de nyilván több az ausztriai magyar itt.)



2019. nov. 30. 21:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy továbbbra is a kettös állampolgárság témát hozom fel, de tudtom szerint ugyan elvileg mindenhol az az alapeset, hogy le kell mondani az elözöröl, viszont EU államok esetében megtartható a régi, azaz lehetséges a kettös állapmolgárság.

Ez a törvényekben külön egy kis bekezdésben szokott lenni, amit nem igazán ismernek az emberek.

(Én is egész véletlen találtam meg a sokadik keresgélés után - nem Hollandia)

Szerintem vagy olvasd végig az egész rendelkezést, ami ott erre vonatkozik, vagy kérj megbízható infót az ottani hivatalos szervektöl.

2019. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hollandia esetén EU-s állampolgárságot sem szabad megtartani.


Rajta van a Bevándorlási Honlapján a holland nyelvű leírásban

2019. dec. 1. 10:23
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Én már két éve holland-magyar kettős állampolgár vagyok.
2019. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nekem meg nem holland a házastársam...

Bocs!

2019. dec. 1. 13:30
 15/18 anonim válasza:

A holland állampolgárságot a hatályos jogszabályok alapján 5 év alatt lehet megkapni.

Tudja valaki, hogy a gyakorlatban ez tényleg 5 év-e mire megkapja az ember, vagy pedig elhúzódik?


Legyen szíves írni nekem, aki kapott már holland állampolgárságot. A kérdezőnek nem tudtam írni privátban, mert az oldal szerint elvileg törölte a regisztrációját vagy pedig letiltották a fiókját.

2021. nov. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ma 01:59


Legalább 5 évet kell itt élni, hogy benyújthasd a kérelmet. Maga a procedúra ezt követően kb 1 év az internet szerint. Az Inburgeringsexamen is szükséges hozzá.


[link]

2021. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Köszönöm a gyors választ!


Csak az internet szerint 1 év, de a gyakorlatban ez elhúzódik?

Te kint élsz Hollandiában és ezért tudod?

2021. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

En 2-os alampolgar vagyok, ferjem holland es nem kellett letenni az

Inburgeringsexamen-t.

2023. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!