Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egész életemben azt éreztem...

Egész életemben azt éreztem hogy sajnos nem vagyok boldog Magyarországon és nem itt van az én helyem, ettől rossz ember vagyok? 28F

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy természetesen tisztelem ahonnan jöttem és szerintem Magyarország egy nagyszerű ország. A pozitív emlékekre mindig örömmel fogok emlékezni. Csak sajnos ez a hely nem való és sohasem volt az. Sem kulturálisan, sem életviteli értelemben, sem földrajzilag, egyszerűen szinte semmiben! Sohasem éreztem azt hogy "én itt vagyok a helyemen" és hogy "én boldog vagyok itt". Teljesen másra vágytam egész életemben. Én Brazíliában szeretnék élni és mindig erre vágytam, hogy ott lehessek abban az országban. Ezért tanultam meg a portugál nyelvet és le is vizsgáztam belőle emelt szinten, az angol mellett. Minden egyes alkalommal amikor elutaztam látogatóba Brazíliába életem során (eddig 4 alkalommal voltam) rögtön azt éreztem "Ez a hely csodálatos, én itt szeretnék lakni, imádok itt lenni, annyira jó!". Már lelkileg is egyre erősebbnek érzem magam és a családom is támogat és mellettem vannak, segítik az álmomat. Attól féltem évekig hogy én "gonosz" és "rossz" ember vagyok amiért nem vagyok boldog Magyarországon, de aztán rájöttem hogy ez nem így van, mert egyrészt tisztelem a gyökereim és az országot ahonnan származom, másrészt nem szörnyeteg attól valaki, hogy nem boldog és nem is volt boldog a szülőhazájában. Szerintem az egy csodálatos dolog ha valaki boldog a szülőhazájában, de ez a dolog nem érvényes minden egyes emberre a Földön. Nem mindenkinek való az a hely, ahova született. Iszonyatosan sok negatív emlékem van Magyarország kapcsán és nagyon-nagyon kevés a pozitív. Ezt pedig NEM azért mondom, mert én "tiszteletlen" vagyok, hanem egész egyszerűen ez az igazság, velem ez történt! Bántottak és ez fáj, amiket tettek velem. Amikor meghallom és beszélem a magyar nyelvet, vagy meglátom a magyar zászlót, gyakran a negatív emlékek jutnak eszembe és az iskolai terror amiben éltem és a megverések és a nagyon rossz élmények. De természetesen eszembe jutnak szép, kellemes emlékek is, csak sajnos arányaiban sokkal-sokkal kevesebb a jó emlékem. És rettenetesen fáj, hogy bizonyos emberek haragudnak rám és sértegetnek, amikor elmesélem hogy tisztelem az országot ahonnan származom de sajnos nem vagyok itt boldog és sohasem voltam, akkor olyanokat mondanak nekem hogy "Hazaáruló vagy!" és hogy "A Szózat szövegét illene tudnod, miszerint itt élned, halnod kell!". Pedig nekem ez a rémálmom, hogy talán sohasem tudok elköltözni innen, ugyanis borzalmasan érzem itt magam minden nap és ezt egyre nehezebben viselem. Minden reggel úgy kelek fel az ágyamból, hogy nem szeretnék itt lenni. Csak tudom, hogy anyagilag még nem megoldható a költözés és lelkileg is erősödnöm kell hozzá.


Rossz ember vagyok, mert nem érzem jól magam a szülőhazámban? Baj van velem, amiért kulturálisan sehogy sem illek ide és más országban szeretnék élni és ezen dolgozom minden nap?


2019. dec. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy rossz ember emiatt. Te így érzel és kész, ezt senki nem vitathatja el tőled. Tudom, hogy közhelyesen hangzik, de talán érdemes lenne megpróbálnod leküzdeni a negatív érzéseket, mert az kihathat a további életedre, akár Magyarországon maradsz, akár külföldre mész. Mert te ott is te maradsz.. Kívánom neked, hogy találd meg azt a helyet, ahol úgy érzed, jó helyen vagy. Ahol otthon vagy

:)

2019. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ne aggódj amiatt, hogy te egy "rossz" ember lennél, mert nem érzed jól magad abban az országban ahol születtél. Mint írtad, tiszteled Magyarországot, csak sajnos nem vagy itt boldog. Ebben az ég világon semmi "gonosz" nincs.
2019. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek rossz emlékeim az országgal kapcsolatban, egyszerűen nem tudtam azonosulni vele.


20 éves vagyok, egyetemista Skóciában, és eszem ágában sincs visszaköltözni Magyarországra. Skócia mindennel rendelkezik, amire vágyok. A másik szerelmem amúgy Olaszország, ott eddig csak fél évet élhettem, de az fantasztikus volt.


Ha neked Brazília a vágyad, hajrá, valósítsd meg és ne törődj másokkal.

2019. dec. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Minden élőlénynek van sorsa, "karmája" ami elől nem menekülhet, bárhová is menjen. Tehát bizonyos események, kapcsolatok, történések megismétlődhetnek mert magadban hordozod, mindenhová magaddal viszed. Másrész egyáltalán nem biztos hogy oda születünk ahol boldogok lehetünk. Az élőlények célja pedig a boldogság. Egy fa nem teheti meg hogy helyet változtasson, ha kevés számára a víz, vagy a napfény, de emberként van erre mód, hisze egy ember számára is vannak életfeltételek, csak nekünk sokkal több kell a boldogsághoz mint egy fának.


Viszont nem értem mire vársz? Mi az hogy anyagi feltételek, meg lelkileg kell felkészülni? Ha itt boldogtalan vagy ott meg boldog, akkor nyilván lelkileg is ott tudod magadat gyorsabban felépíteni. A szeretteiddel tudod tartani a kapcsolatot, ez ma már nem gond. Brazíliában pedig elég sokan élnek úgy hogy nincs semmijük sem. De mégis elvannak mert nem kell fűteni, és nincs annyi más rezsi sem mint pl. Európában. EU állampolgárként persze vannak bizonyos életszínvonal-beli elvárásaink, amiből nem szeretnénk leadni, de ezeket ott át kell alakítani. Az anyagiakat is legjobb tehát ott helyben megteremteni, és nem pedig felélni amit esetleg kiviszel.


Fiatal vagy. Mire vársz?

Én a helyedben minél előbb lépnék, pláne most ebből a csúnya szürke télből..

2019. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem teljesen rendben van, hogy te így érzel. Bízom abban, hogy meg fogod találni a boldogságodat! Sok sikert kívánok!
2020. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!