Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen nagy a szakadék...

Miért ilyen nagy a szakadék az emberek között?

Figyelt kérdés
Titeket nem idegesít ,az hogy valaki csak kiszopja az ujjból 3 hetes nyaralást külföldön? Miközben más a Balatonra se jut el 1 napra? Engem iszonyatosan,sőt van aki ezt nem is becsüli.. ismerek olyan személyt. Egyszerűen gyűlölöm ezt és elgszívesebben néha fejbe lőném az ilyeneket meg néha magam is... ti hogy vagytok ezzel,vélemény?
2010. júl. 20. 11:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

"12:00 : Hát igen!:( De én legszívesebben elvenném a pénzt azoktól,akiknek olyan a munkályuk,ami nem is segíti a többi embert.. meg sorolhatnám.


Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz, én meg a te fajtádat utálom. Elhiszem, hogy keserűség, amit a szüleidtől látsz, de azt, hogy ezért a gazdagok a hibásak, undorítónak tartom, sok hülye ember fejében ez van, és EZ a mo-i színvonal (egyébként gyanítom, nem te találtad ki). Képzeld, az én szüleim jól keresnek, jól élnek, és keményen megdolgoztak érte és NEM csalással jutottak el eddig, bármennyire is kiábrándító. A te fajtád tette tönkre a gyerekkoromat, a szánalmas irigy emberek. Persze, a sok hülye most is le fog pontozni, mivel ők vannak többen, hát ez van. Nézz meg egy jobb országot, ott nem minden az irigykedésről szól. Ja, és mielőtt nekem támadnál, SOSEM dicsekedtem vele, mert tudom, hogy nem az érdemem, és nem járok GUCCI-S szarokban.


"Pl. szar műsorvezetők,akik csak butitják a népet.. menjen kapálni,és megtudja mi az a munka!"


Valóban vannak, akik butítják a népet, de inkább azt kéne elítélni, hogy a nép ezt igényli. Győzike hibája, hogy meggazdagodott? Hát nem, mert mi hülyék, vagyunk olyan primitívek, hogy esszük a baromságát. Ő meg egyszerűen okos, mert ki tud használni egy ilyen helyzetet. Mónikát én is fejbelőném néha, a vak is látja, hogy egy vicc az egész műsora, de ő ebből meg tud élni, mert ez kell a népnek.

Ami a kapálást illeti... hát sokan nem tudják, mi az igazi munka, és én is becsülöm a nagymamámat például, aki még mindig nagyon dolgos, vagy a szomszédunkat, aki egy idős bácsi, és mindig talál takarítani- vagy karbantartanivalót az utcán, de ez a szorgalom. Ugye most nem gondolod komolyan, hogy aki nem fizikai jellegű munkát végez, annak a munkája értéktelen? Gondolom ez is olyasmi, amit a szüleidtől hallasz. Tény, hogy egy műsorvezető talán nem lenne alkalmas fizikai munkára, de miért is kellene neki? A 21. században vagyunk! Sok fizikai munkát ma már gépesítettek. Azonkívül az ő munkája is lehet olyan fárasztó, mint a kapálás, csak mást terhel meg. Tudod, hogy egy irodai dolgozónak, könyvelőnek hányfelé kell figyelni? Vagy nézz meg egy szinkrontolmácsot, csinálnád egy pár óráig, teljesen kilennél. Ők komoly szellemi munkát végeznek, ami lehet annyira megterhelő. Azonkívül ők is tanultak érte. Lehet, hogy "jobb" (ki mit szeret) a munkájuk, vagy jobb a keresetük, de az energiaráfordításuk is nagyobb, évekig tanultak hozzá. Persze ez az optimális eset, az, hogy a gyakorlatban sok múlik a kapcsolatokon meg az egyéb törvénytelen dolgokon, az sajnálatos, de egy normális országban el kellene, hogy tudjon az ember helyezkedni. Szóval a szellemi munka is nagy befektetés, és a műsorvezetőnek lehet, hogy nehezebb útja volt, mint a kapásnak. És ez nem azt jelenti, hogy nincs szükség mezőgazdasági meg építőmunkásokra vagy mesterembekre én is tudom, hogy az ő munkájuk is komoly szakma. A rossz fizetés ebben az országban szinte mindenütt jelen van.

Most lehet, hogy azt gondolod, hogy én könnyen ugatok, amikor jó körülmények között élek, de nem vagyok elszállva, én is tudom, hogy ki kell tanulnom valamit, mert az, hogy a szüleim gazdagok, nem garancia arra, hogy én is az leszek. És nem vagyok elszállva, nem dicsekszem, és elég sok gondom volt az irigy hülyékkel, akik miatt most már ezerszer is meggondolom, hogy meg merjek-e itthonra hívni valakit.

2010. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!