Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon élő erdélyiek,...

Magyarországon élő erdélyiek, hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Én ebben a szituációban vagyok. Erdélyben nőttem fel, jártam egyetemre, aztán valahogy úgy alakult, hogy kijöttem ide. A fizetésem itt 130000 ft, Erdélyben ugyan ezért a munkáért több megbecsülés, kicsivel több pénz és kevesebb munkaóra jár. Ezt még lenyelem. Viszont kezd előjönni a lelkiismeretfurdalás, hogy nem az erdélyieket támogatom a tudásommal(tanítok), "árulóként" eljöttem onnan. Otthon megbecsültek, "híres" voltam a környezetemben, de valahogy ott sem tudtam 100°-ban beilleszkedni.

A románokat könnyebb elviselni, mint a magyarországi idegbeteg, pökhendi bunkókat. Együtt élek valakivel, akit nem szeretnék itt hagyni, de ő nem jönne velem, ha hazamennék.

Volt még valakinek ilyenszerű lelkiismeretfurdalása? 3.éve vagyok itt. El vagyok keseredve, úgy érzem vmit nagyon elszúrtam.



2020. jan. 11. 18:25
 1/1 Felhasznált név válasza:
semmit nem szurtal el,anyaorszagban utalva vagyunk ok nelkul
2021. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!