Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki fognak halni a magyarok?

Ki fognak halni a magyarok?

Figyelt kérdés

Amúgy sem vagyunk valami sokan magyarok. Ha jobban belegondolunk mindenki külföldre megy és akik elmennek az új országukban fognak családot alapítani, ott fognak beházasodni, ezáltal az ő gyerekük már nem lesz teljesen magyar csak félig. Aztán mivel a gyerek is abban az országban fog felnőni, ő is ott fog családot alapítani, és az ő gyerekébe még kevesebb magyar vér lesz. És ez így fog menni tovább, generációkon keresztül, míg azokon az ágakon végleg kihal a magyarság.

Szerintem egy 200-300 év, és a magyarok teljesen kihalnak.

És ez elsősorban a kivándorlás miatt van. Mert ha mindenki ittmaradna, vagy magyar a magyarral házasodna és alapítana családot, akkor megmaradna a nemzet.


Ez olyan szomorúsággal tölt el. Tudom jól én is milyenek a magyarok, de én mindennek ellenére szeretem a népemet és örülök, hogy magyarnak születtem. Olyan rossz, hogy mindenki elmegy innen, értem én, hogy nem lehet megélni, de ez annyira hazaárulás szerintem. Én nem tudnék máshol élni, szeretem az országomat (persze a politikát nem), de a szép tájakat, a magyar nyelvet, népszokásokat stb. szeretem. És olyan rossz, hogy akik elmennek nagy részük soha többet nem fog visszajönni élni. Sajnálom, hogy ez így van. :(



2020. febr. 3. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Valamikor lehet. De nem 200-300 év múlva.
2020. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Nincs olyan, hogy magyar vér, legalábbis manapság már biztos nincs. Így nem is tudnak kihalni a magyarok, legfeljebb a kultúra, de azt könnyebb fenttartani.
2020. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Majd a Szíriuszról jön utánpótlás.
2020. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó 2-őt nem értem.


Már hogy ne lenne magyar vér? Hisz vannak magyarok. Nincs külföldi vérük, vagy nem értem mire gondolsz.

2020. febr. 3. 20:57
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Így néz ki az ország a genetikai térképeken:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nem vagyunk "külföldi vérűek", de tény, hogy a külföldieknek főleg a környezetünkben nem nagyon külömbözik a vére a miénktől. Közép - Európában vagyunk, 1000 évnyi háborúskodás, népvándorlások és keveredés alatt, az egész hely egy egységes masszává állt össze genetikailag. Már nincs olyan, hogy magyar, osztrák, vagy horvát vér. Ugyanez a helyzet Nyugat - Európában is.


Ami megkülömböztet minket az a nyelvünk és a kultúránk. Ha egy szlovák Magyarországra költözik, átveszi a nyelvet és a kultúrát, nem fogod tudni megmondani vérvizsgálattal, hogy eredetileg nem magyar.


Ezért mondtam, hogy a "magyar vér" nem tud eltűnni, mert nincs is. Kultúrát és nyelvet pedig viszonylag gyorsan újra lehet éleszteni, úgyhogy nem kell azon aggódni, hogy kihalnának a magyarok, mivel a magyar az egy etnikum, nem pedig egy faj.


A hármas válaszoló hozzászólása pedig egy belsős poén.

2020. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Jelenleg Magyarországon, aki ősmagyarnak néz ki, az kb. 5%-ot örökölt a honfoglalóktól.

Akik maguk is nagyon sokat keveredtek az úton, szóval alig hasonlítottak már az őshazából indulókra.

Kész csoda, hogy a kultúrából ilyen sok fennmaradt.

De pl. az ősvallás csaknem eltűnt már.

Azt miért nem félted ennyire?

2020. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Kerded : "Ki fognak halni a magyarok?"


9 sorral alatta valaszolod :


'Szerintem egy 200-300 év, és a magyarok teljesen kihalnak."


???


Okos gyerek lehetsz te is

2020. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Budaházy Edda! 😅
2020. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Haha utolsó jó poén, de nem sajna ki kell ábrándítsalak, nem ő vagyok :D. Én csak aggódom az országomért és a népemért.


5-os köszönöm a válaszod! Így már értem, mire gondoltál!

6-os, azért nem érdekel nagyon az ősmagyar vallás, mert nem éltem benne sosem, szóval nem tudom az milyen. De egy nép kihalása teljesen más, mint egy vallásé. Értem én, hogy az is fontos, de mivel nem éltem benne sosem, ezért nem is érdekel nagyon.


7-es, ez csak egy feltételezés volt okoska! Én úgy gondolom, de attól még lehet nincs igazam, ezért tettem fel a kérdést, mert kiváncsi voltam másnak a véleményére is.


Amúgy köszönöm a normális válaszokat!

2020. febr. 3. 23:52
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

"mivel nem éltem benne sosem, ezért nem is érdekel nagyon"

Na, pont ezért tűnhet el a kultúránk is nyom nélkül.

Mivel aki nem él benne, azt már miért érdekelné?

Szerinted.

2020. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!