Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki fognak halni a magyarok?

Ki fognak halni a magyarok?

Figyelt kérdés

Amúgy sem vagyunk valami sokan magyarok. Ha jobban belegondolunk mindenki külföldre megy és akik elmennek az új országukban fognak családot alapítani, ott fognak beházasodni, ezáltal az ő gyerekük már nem lesz teljesen magyar csak félig. Aztán mivel a gyerek is abban az országban fog felnőni, ő is ott fog családot alapítani, és az ő gyerekébe még kevesebb magyar vér lesz. És ez így fog menni tovább, generációkon keresztül, míg azokon az ágakon végleg kihal a magyarság.

Szerintem egy 200-300 év, és a magyarok teljesen kihalnak.

És ez elsősorban a kivándorlás miatt van. Mert ha mindenki ittmaradna, vagy magyar a magyarral házasodna és alapítana családot, akkor megmaradna a nemzet.


Ez olyan szomorúsággal tölt el. Tudom jól én is milyenek a magyarok, de én mindennek ellenére szeretem a népemet és örülök, hogy magyarnak születtem. Olyan rossz, hogy mindenki elmegy innen, értem én, hogy nem lehet megélni, de ez annyira hazaárulás szerintem. Én nem tudnék máshol élni, szeretem az országomat (persze a politikát nem), de a szép tájakat, a magyar nyelvet, népszokásokat stb. szeretem. És olyan rossz, hogy akik elmennek nagy részük soha többet nem fog visszajönni élni. Sajnálom, hogy ez így van. :(



2020. febr. 3. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért sem érdekelhet az ősmagyar vallás, mert semmit nem tudunk róla, azon kívül, hogy sámánisztikus volt. Amiket sokak ősmagyar vallásnak gondolnak (világfa és társai) 19. századi addíciók.

Az ősmagyarok genetikája amúgy manapság már ismert. A jelenlegi adatok alapján úgy tűnik hogy kb. fele - fele arányban álltak a honfoglalók európai és ázsiai emberekből (nem keverve, hanem tisztán). Ezentúl az ázsiai rész még kettéoszlik urálmentire (Nyugat - Szibéria, ahol jelenleg a legközelebbi nyelvrokonaink élnek) és közép - ázsiaira (ahonnan például egyes mondáink származnak). Ezt az arányt figyelembe véve azt azért nem mondanám, hogy csak 5% - unk hasonlít rájuk kinézetben, inkább 55, de az tény, hogy genetikailag nem igazán az egyenes leszármazottjaik vagyunk azoknak sem, akikre hasonlítunk. Szóval elég nagy katyvasz az egész.

2020. febr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyi, hogy ráadásul az európai fél is feloszlik :D , egy részük a pontikus Pontikus Sztyeppékről jött (mai Ukrajna), másik részük pedig Észak - Európából/Skandináviából (Ők valószínűleg a Kievi Russzok egy része voltak, legalábbis ez lenne logikus, mert ők vándoroltak Keletre, ezt erősítik meg a honfoglaló sírokban talált viking fegyverek is).
2020. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Magyar, kinek nyelve magyar. Azé a nemzet, akié a nyelv.
2020. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"nem mondanám, hogy csak 5% - unk hasonlít rájuk kinézetben"

De nem is ezt mondtam!

Hanem azt, hogy a génjeikből mára 5% maradt.

2020. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Túl kevés gyerek születik, akiket magyarnak nevelnek. Így igen, a magyarság ki fog halni előbb-utóbb.
2020. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!