Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség, esetleg a...

Mi a különbség, esetleg a hasonlóság a májer és a műmájer között?

Figyelt kérdés
2020. febr. 18. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóság hogy mindkettő egy visszataszító emberi viselkedés.


Szerintem májer aki tudatosan felvág, de van is mire, bár ettől még, ízléstelen viselkedés.


A műmájer aki meg olyan dologra vág fel, ami nem adott neki, többet próbál mutatni mint ami valójában.

2020. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit az első írt. Lehet változott a szleng, nem tudom. A májert én eddig csak pozitív jelzőként hallottam. Ha valaki májer, az "vagány, menő, ugyes, hozzáértő stb.", attól függ mire mondjuk. Persze gúnyosan is lehet mondani valakire, valamint ha valaki "májerkodik", az felvág, henceg, vagánykodik...ilyesmi. Ez már valóban negatívan cseng. A műmájer negatív, lényegében benne van a szóban. Nagyából arra a használják, amire az első írta. Játssza a nagymenőt, a szakértőt, holott nem az.
2020. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kijelenthetjük, hogy Cristiano Ronaldo májer, Dzsudzsák Balázs pedig műműjer?
2020. febr. 19. 08:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már foci, akkor abban inkább Berki Krisztián aki műmájer.
2020. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!