Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják annyian a romákat?

Miért utálják annyian a romákat?

Figyelt kérdés
Érveket,komoly hozzászólásokat várok,nem rasszista káromkodásokat.
2008. nov. 20. 20:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Költözz melléjük és megtudod.
2008. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bajkeverőket, de vszleg azért, mert sok a rossz tapasztalat. Ismerek normálisat is, ha ez megnyugtat, őket nem utálom :-)

De aki segélyből élősködik (meg se próbálva munkát találni) és bűnöz, azt bőrszíntől függetlenül nem fogom kedvelni.

2008. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
Azert mert sajnos olyan maga a faj,a verukben van a lustasag a lopas csalas semmitteves,tisztelet a kivetelnek de azok sajnos nagyon kevesen vannak.Es a tobbseg elhalvanyitja annak a keves szamu rendes ciganynak a kepet.Es ahelyett hogy bizonyitani probaljak azt hogy igenis tudnak rendesek is lenni,ok nem tesznek semmit ezert a dologert.
2008. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a romák közül néhányan súlyosan megszegik a társadalmi szabályokat, és az emberek meg szeretnek általánosítani sajnos.

példa:

A mi házunkban laknak romák (lakótelep). Sosem hangoskodnak, nem problémásak, ápoltak, csinosak, kedvesek. Sok ilyen roma család él közöttünk, de sajnos ez nem tűnik fel az embereknek.


A nagymamámék emeletén lakó család annál inkább. (ugyanaz a lakótelep) 7 felnőtt lakik 35 nm-en. Alkoholisták, sokat ordibálnak. Néha jönnek a rokonok is, akik már nem férnek el a lakásban, ezért az emeleti szemétledobóban meg a lépcsőfordulóban alszanak, és a mérőszekrénybe vizelnek. Néha olyan a szag az emeleten, mint egy nyilvános WCben, vagy még rosszabb.

Elhiheted, hogy a nagymamám nem egy fajgyűlölő ember, amit az is bizonyít, hogy az én férjem se magyar és szereti. De néha elszakad nála a cérna, és kiszalad a száján, hogy büdös cigányok...

A helyzet annyira tarthatatlan, hogy költözni szeretne, de ki vesz meg egy lakást egy ilyen emeleten? Emiatt a család miatt nem csak emberhez nem méltó a lakókörnyezet, de a lakások is elértéktelenednek. A lakók hiába lázonganak, senki nem csinál semmit. ( a romák önkormányzati lakásban laknak)


Aki mondjuk nem 4-5, hanem 20-25 éve kénytelen így élni, szerintem óhatatlanul is előítéletektől terhes ember lesz. De én ezen nem is csodálkozom, lehet, hogy én is az lennék.

2008. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 yuda ***** válasza:
91%

én épp azok közé tartozom,akik nem utálják,de véleményem azért van,miért utálják őket:


-sokuknak szaguk van,mert ápolatlanok-fürdés helyett dezodor /nem ugyanaz!/


-ha belenézel sokuk szemébe,egy durva ember néz vissza rád,mintha mindjárt neked ugrana


-most okokat nem tárgyalunk,de sokan lopnak közülük-ez nem alaptalan,mert már cigány vezető is lenyilatkozta,hogy a vérükben van


-úgy átkozódnak,hogy az ember visszahőköl-olyan természetességgel kívánnak neked,hogy "rák egye ki a beled és hasonlókat"csak mondj ellent nekik-és egymással is így beszélnek-mintha te azt mondanád: egészségedre!


-a magyar kultúrát nem hajlandóak átvenni sokan-most nem az öltözködés,mert legyen csicsás ízlése /tiszta india/,de ne legyen putris,legyen kerítése,ha elmegyek a háza mellet ne dőljön ki tőle az utcára a szétdobált szemét,meg a bűz..meg ilyesmik


-nekem is van pl.egy szomszédom,nem érdekli,hogy éjszaka van-üvölteti a hangfalat néha éjfélig-rendőr ki se megy hozzájuk,szomszédokat elküldik ...szóval egyszerűen nem is akarnak beilleszkedni a társadalmi normákhoz,ez a nagy helyzet.


-majd mások folytatják..és még annyit,hogy természetesen elismerem,hogy nem mindenkire igaz,de elég látványosan sokukra-ez a gond!

2008. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem kedveli az emberek többsége,mert gyerekkoruk óta ezt súlykolja beléjük a társadalom,de gyakran a szülők is "ludasak" benne.Vannak országok,ahol fel sem tűnik az ilyesmi,mert elfogadott az,hogy ők mindenhol vannak,mert nincs HAZÁJUK,s ezért alakítanak ki "kis világot" maguknak,ahol letelepszenek,nem azért,mert nekik így jó!A frászt!Erről pedig nem ők tehetnek.Egyébként,ha megfigyeled,sokkal összetartóbb nemzet (vagy kisebbség,ahogy nevezzük),mint a magyar,és nem csupán azért,mert kisebbség,hanem azért,mert számos olyan hagyományt,szokást megőrzött,amit a mai modern világ sem tudott kiégetni belőlük,és ez semmiképpen sem negatív,sőt!A segélyekből "tengődésről" meg az a véleményem,hogy nem mindegyik önként választja,se a több gyermek szülését,hanem belekényszeríti őket a társadalom a helyzetbe,akkora a diszkrimináció.Ők meg egyszerűen feltalálják magukat,mert testvérként fognak össze,ha valakinek baja van (itt ne a tömeges verekedésekre gondolj - beszélhetnénk róla,hogy ha egy magyar bajba kerül,a legjobb haverjai is csak a bőrüket mentik...általában!),számíthatnak egymásra,és a jóban is osztozkodnak,ez a kispolgári önzés,irigység,acsarkodás meg a közösségen belül ismeretlen számukra.Ha jogi ügyük van,van külön cigány-törvényszékük (e romani kris),összeülnek,ott vitatják meg,hoznak ítéletet inkább,minthogy egymást feljelentgessék,ekkora az összefogás náluk/bennük.Ezeket a pozitívumokat (és még számos mást)azonban kevesen tudják,ismerik,vagy nem akarják ismerni,mert minden társadalomnak kell egy bűnbak...
2008. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%
Öcsémnek volt pár sztorija, egy keszegvékony alkatú 18 évest kell elképzelni, gitárral utazott villamoson (BP), egy nála alacsonyabb roma gyerek rátámadott, hogy neki a gitár kell, kötekedett vele, szerencsére a gitár nem lett a gyereké... tanult vidéken koleszban, ott is megkergették a kisebbségiek, 15 éves volt, úgy menekült meg, hogy felugrott a vonatra. Nem rasszista, és neki is van roma haverja, aki romaként ugyanígy nem kedveli azokat a romákat, akik miatt az embereknek elsőre a rossz jut eszébe a romákról.
2008. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
77%

Hűűű

Ezt ennél szebben nem is lehetne leírni,

teljesen egyetértek az előző válaszolóval!

2008. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
pl, ma mesélte a munkatársam, hogy a barátja jelentkezett a rendőrtisztire és egy roma csaj is. A párjának több pontja volt, jobb volt az érettségije stb, de a csaj annyi plusz pontot kapott a romaságára, hogy őt vették fel. Na ezért. Milyen hátrányos megkülönböztetésről beszélünk??????????????? A nők nem dolgoznak, szülnek 6gyereket, és én meg a többi dolgozó ember béréből tartja el őket az állam. És teszem hozzá, előbb jutnak lakáshoz, mint az aki nem roma.
2008. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%

Az előző válaszolónak: a legtöbb cigány sok mindent kíván magának, cigány szomszédon kívül... nagy részük nem fér meg normálisan egymás mellett. Állandó a balhé, az ordítozás. Sajnos elég jól ismerem ezeket a körülményeket, a dédnagymamámat rendszeresen meglopták, nem kis összegekkel, nem lehetett semmit tenni, magunkhoz költöztettük.

Pofátlanul a képedbe dörgölik, hogy ingyenélők. Általam hallott mondat cigány szájából: "Minek dolgozzak, a faszomból is megélek."

A gyerekek ugyanúgy mint a felnőttek koszosak, inkább hordja a retkes szakadt ruhát minthogy mosson, varrjon. Személyi higiéniáról nem is beszélve.

Az agresszivitás mindennapos, a segély utáni, kocsmai családi programok, játékgépezés, ivászat, gyerekek is ott vannak. És ezt látom minden nap. Felháborít és nem értem, hogy én miért nem tehetem meg ugyanazt büntetlenül mint ők. Lehetnék én is megélhetési bűnöző, de inkább mindent megteszek, hogy ne szoruljak segélyre.

Ennek ellenére nem fogom a fiamat tiltani tőlük, az embert ismerje meg és az alapján ítéljen, én is így fogok tenni, ha bemutat egy cigány barátját/barátnőjét.

De szerintem az előítéletek bőven megalapozottak ma Magyarországon.

2008. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!