Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kövér már nem is ember? A...

A kövér már nem is ember? A kövéreket nem kell szeretni? Miért utálják annyian a kövér embereket? Egyáltalán mi a bajuk velük? Neked mi a bajod velük?

Figyelt kérdés
Én egyáltalán nem utálom, és nem ítélem el őket. Egy kövér ember is lehet boldog, vidám, kiegyensúlyozott. Nagyon sok kövér embert láttam, és látok akik nevetnek, boldogok, csak úgy sugárzik róluk a harmónia.
2010. jan. 19. 21:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
34%
én azt utálom, hogy úton útfélen fellöknek,mert nem férnek el normálisan,és még arrébb sem mennek,bár lehet,hogy csak én találkoztam ilyen emberekkel:/ de jókat lehet velük valóban nevetni.
2010. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Jó, hát most az, hogy nem férnek el normálisan, az csak egy dolog. A babakocsit toló kismamák sem férnek el normálisan vagy pont ellenkezőleg mi nem férünk el tőlük normálisan, mégsem utáljuk őket.
2010. jan. 19. 21:54
 3/47 anonim ***** válasza:
70%
Én nem utálom őket, semmi bajom velük.
2010. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%

KFC-ben dolgozom Münchenben, pont ma volt két tündéri vendégem. Egy jó kövér nő és egy hasonló kvalitású fickó, olyan 35 körüliek lehettek, jó sokat rendeltek, közben nagyokat mosolyogtak. A nő hezitált vmelyik tételnél: kicsit vagy nagyon kérjen? A pasi rögtön mondta, hogy természetesen nagyot egyen! Elfér ;)

Ahogy te írtad kérdező, sugárzott belőlük a harmónia, szemmel láthatóan boldogok voltak! Örültem nekik :)

De az is igaz, hogy a pl a legjobb barátnőm 175centihez kb 100kiló lehet. Rendes, kedves, jófej meg minden...de igenis tele van komplexusokkal. És ez a súlya miatt van. Szóval nekem nincs bajom velük...de sajnos általában nekik van vannak problémáik saját magukkal. De ez már egy másik kérdés :)

2010. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 Zenon ***** válasza:
76%

Nekem nincs bajom velük egyáltalán.Én félig-meddig együtt érzek velük,mert vannak olyan alkatú emberek,akik ha normálisan táplálkoznak is,hajlamosabbak a hízásra,mint mások.

Szerintem sokan azért nem bírják őket,mert nem a legesztétikusabb külső a hájas hurkák,nem is egészséges,nem ez a ,,normál" kategória.Egyébként az,hogy valaki kövér,kevés dologban jelent hátrányt.És nem is ez alapján kell megítélni az embereket,hanem hogy milyen ember az illető.Ennyi.

2010. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak komplexusaik, de szerintem sokszor ez a többi embernek köszönhető. Kövér vagy? Akkor nem is vagy ember. Meg de undorító vagy. Folyton-folyvást ezeket lehet hallani. Ruhákat maguknak szégyen-szemre csak az óriásboltokban (nálunk a megyében így mondják) kapnak, szóval...
2010. jan. 19. 22:07
 7/47 anonim ***** válasza:
71%

A boldog kövérekkel semmi bajom. Csak azokkal, aki állandóan sápítoznak. Könyörgöm ha nem jó neki így, le kell fogyni. Le lehet. NEm a levegőtől híznak. Ha zavarja, változtasson.

Azokat meg csipázom, akinek így is jó, és nem akarnak megfelelni mindenkinek.

2010. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%
Volt már ilyen kérdés. Utálni persze nem kell senkit, de elfogadni se kell. Az a baj a kérdező felfogásával, hogy a világ legtermészetesebb dolgának veszi, ha valaki kövér. Hát nem az. Ez egy súlyos egészségi probléma, ami elkerülhetetlenül fellép. Hiába vidám, meg mosolyog, de a szívének kétszer annyit kell dolgoznia, mintha nem lenne kövér, és tönkremegy, belehal. Aztán ottvannak az izületi és a mozgásszervi problémák és egyebek. Ezt igenis nem kell elfogadni, netán bátorítani. És aki nem ismeri fel, hogy ezzel gond van, annak az intelligenciája is bibis lehet. A kövérség az esetek 99 %-ában nem sorscsapás, hanem egyszerűen azért van, mert valaki tartósan több kalóriát visz be, mint amennyit felhasznál. És ezen bizony lehet változtatni.
2010. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
96%

Semmi bajom a kövérekkel, van azoknak bajuk magukkal elég...


Egészen addig, amíg őt nem zavarja, lehet akkora a súlya, amekkorát csak akar. Aztán ha negyven évesen fulladozni fog, magas lesz a vérnyomása, és több olyan betegsége lesz, ami szorosan összefügg a túlsúllyal, akkor ne sírjon.


Erről a Pa-Dö-Dö-lányok jutnak eszembe: húsz évig igen büszkék voltak arra, hogy ők kövéren is sikeresek, energikusak, stb. Aztán most úgy áll a dolog, hogy ötvenéves korukra az egyikük már tolókocsiba kényszerült, a másikuknak meg bármikor lehet agyvérzése. Szerintem ők is rájöttek, hogy nem jó dolog 120 kilósnak lenni.

2010. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nem, te nagyon félreértesz engem. Én arra akartam kilyukadni, hogy senkinek sincs joga beleszólni a másik életébe. Tehát én azt aláírom, hogy nem egészséges a kövérség, de nincs jogom pálcát törni senki felett. Ész érvekkel mindenkit rá lehet venni a mozgásra, az egészséges táplálkozásra, az életmódváltásra, de gonoszkodással, megjegyzésekkel csak olajat öntünk a tűzre. Azzal, hogy leírtam azt, hogy vidámak és mosolygósak csak arra akartam kilyukadni, hogy rengeteg olyan vékony embert látni, akik meg vannak savanyodva, haragszanak az egész világra...stb. Egy vékony embernek is lehet porckopása, egy vékony embert is utolérhet a szívroham, egy vékony ember is lehet asztmás...stb., a betegség nem válogat.
2010. jan. 19. 22:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!