Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi tegyek, hogy ne utasítsák...

Mi tegyek, hogy ne utasítsák el a szeretetem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen, okok és magyarázatok nélkül szeretem az embereket. Talán mert hiszem, hogy mindenkiben ott a jó és ezért meg is találom bennük, talán csak mert fantasztikusnak tartom őket,nem tudom.

De azt veszem észre, hogy ma már mintha mindenki félne a szeretettől. Ha valakivel kedves vagyok, egy idő múlva szinte süt a szeméből a kérdés: " miért vagy velem ilyen, mi a hátsó szándékod?"

Tudom, hogy ez egy kemény világ, ahol nem könnyű megbízni egymásban, de miért olyan nehéz elképzelni az embereknek, hogy valaki szimpla szeretetből és őszinte érdeklődésből akar hozzá közeledni...?


2010. júl. 24. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én se hinném el sajnos :S A rossz tapasztalatok miatt van gondolom (nálam is, meg másoknál is). Meg ugyebár ez valljuk be, hogy eléggé szokatlan viselkedés (sajnos), és minden félelmetes meg "gyanús" tud lenni, ami szokatlan.
2010. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ugye a rossz tapasztalat.Bennem megbíznak az emberek,de az én szeretetemet is néha elutasítják.Én is ok nélkül szeretek egypár embert(mert ez az őszinte szeretet)...:S:(:):D
2010. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tegyél, csupán megőrizned ezt a fajta hozzáállást, és még tovább fejlesztened a teljes önzetlenségig. Idővel a körülötted levő emberek is meg fogják érteni, és ők fognak keresni. Ezért is van szükség, hogy akármennyire ellenségesek, te akkor is maradj kedves és megértő. Az önzés miatt hitetlenek, mert tévedésben vannak saját maguk és a világ mibenlétében. Ez változni fog lassan, sőt már el is indult. Úgy gondolom, hogy őszinte vagy, a szavaid tényleg hordozzák kedvességet, de mintha hiányozna belőled még valami. A tiszta kép a valós helyzetről, amit pedig megérdemelsz. S én szeretném neked átadni, hogy ne legyen benned több kétely az élettel és az emberekkel kapcsolatban. :)

Komolyan beszélek, de szerintem te is észreveszed ha belemélyedsz a tanításba. :P


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz elhini, hogy valakinek nincs semmi hátsó szándéka a kedves megnyilvánulások mögött. Ma minden arról szól, hogy ki tud magasabbra jutni, ki tud jobban átgázolni másokon, és ehhez a leggyakoribb eszköz a hazugság és a képmutatás. Mindenesetre tarts ki emellett a hozzáállás mellett, mert az emberek többsége nehezen nyílik meg, és sokszor kell nekik bizonyítanod, mire elhiszik, hogy nem csak hasznot akarsz húzni belőlük (én is ilyen vagyok sajnos, bár csak 18 vagyok, sok hasonló rossz tapasztalatom volt már, az elutasítás pedig egyfajta védőpajzs, amin nagyon nehéz áttörni).
2010. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából ha tiszta a szereteted, akkor nem erőlteted rá senkire, hanem megérted, hogy ő ilyen...nem befogadó. Az igazi szeretet pedig az önzetlenségről szól, amikor egy szintre emeled mindenki és minden érdekét. Az önzetlen ember pedig csak és kizárólag a pozitív emberi tulajdonságokkal rendelkezik, de minddel a negatívak nélkül ugye. :)

Magyar Értelmező Szótárból ki lehet nézni mindet, de szerintem egy felnőtt ember magától elsorolja őket. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lastone.-nak igaza van szerintem,annyit még hozzátennék a hátsó szándékú ember máshogyan kedves mint az aki őszintén csak úgy kedves,mert ilyen a természete,az emberekhez való hozzáállása.tehát ha az elején még nem is fognak bízni benned,kis idő múlva ugyis kiderül,hogy megbízhatnak benned,mert nem vagy simlis.sajnos a gyanakvás sokszor jogos,az emberektől mert nehéz megbízni másokban,de épp ezért kell továbbra is türelmesnek,szeretetteljesnek lenned és akkor tiszta lesz a kép előttük.
2010. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert jóbol is megárt a sok.
2010. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!