Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok imát arra hogy ne...

Hol találok imát arra hogy ne lankadjon Isten iránti szeretetem és amelyben azt kérem hogy folyton adjon jelet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem elég lenne olyan ima, amitől nem lankadok.
2011. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ima a mi Urunk, Jézus Krisztushoz


Nagyirgalmú és igen könyörületes Istenem, Úr Jézus Krisztus, Aki a Te nagy emberszeretetedért leszállottál és megtestesültél, hogy mindeneket üdvözíts. Most is, könyörgök Hozzád Üdvözítő, üdvözíts engem a Te kegyelmed szerint. Mert ha tetteim szerint üdvözítesz, akkor nincs kegyelem és ajándék, csupán adósság. Aki könyörületben gazdag vagy és Akinek irgalma kifejezhetetlen, Te mondottad, Krisztusom: aki hisz énbennem, élni fog, és soha nem látja meg a halált. Ha tehát a Beléd vetett hit üdvözíti a kétségbeesettet, akkor hiszek; üdvözíts engem, mert Te vagy az én Istenem és Alkotóm. Számítsd be hitem, tetteim helyett; én Istenem, ne keress bennem megigazulásra méltó cselekedeteket. Hanem hitem helyettesítsen mindent, az feleljen értem, az igazítson meg engem, az tegyen engem örök dicsőséged részesévé. Nehogy elragadjon engem a Sátán és dicsekedjék, óh Ige, hogy kiszakított a Te kezeid közül és a Te védelmed alól. Ha akarom, vagy ha nem akarnám, üdvözíts engem, Krisztusom, én Üdvözítőm; siess hamar segítségemre, mert elpusztulok, hiszen anyám méhe óta Te vagy az én Istenem. Méltass engem most Uram arra, hogy úgy megszeresselek Téged, ahogy annak idején a bűnt megszerettem, és újra restség nélkül, buzgón szolgáljak Néked, ahogy korábban a hazug Sátánt szolgáltam. Életemnek minden napján, mindenek felett Téged, az én Uramat és Istenemet akarom szolgálni, most és mindenkor és mindörökkön örökké. Ámen.

2011. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha őszintén szívből mondott imát mondasz, nem kell bemagolt imát mondani. Bármit kérj is az ő akaratával megegyezően Isten megfogja adni neked.
2011. máj. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, nem kell betanult szövegeket mondogatni, az ima nem varázsige, hanem beszélgetés Istennel. Ha telefonon szeretnél valakivel beszélni, te sem szereted, ha a gép szólal meg. Így van ez Istennel is. Saját szavaiddal, szíved szerint, hidd el jobban örül neki :)
2011. máj. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy az ember saját szavaival tudjon imádkozni, jól kell ismernie mind a 150 zsoltárt. Ezek s persze a Miatyánk a mintapéldái annak hogyan ILLIK Istenhez szólni.

Addig amíg ezt nem tanulta meg (pl. egy szerzetesnek, püspöknek tudnia kell kívülről mind a 150 zsoltárt), addig jobban teszi, ha kötött szövegű imádságot mond.

2011. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Isten nem a köztársasági elnök, akihez csak formálisan lehet szólni! Habár az Ő rangja mindenkiénél feljebbvaló és összehasonlíthatatlan, SZENT, mégis egy dolgot ne felejtsünk el: irgalmas Isten, elnézi, ha nem te vagy a legjobb fogalmazó.


Alázatosan, tisztelettel akkor is tud valaki Istenhez fordulni, ha nem ismeri a formalitásokat. Mózes idejében az emberek hogyan könyörögtek az ÚRhoz? Akkor még nem voltak zsoltárok.


És a miatyánkot mindenki ismeri, abból megállapítható mik a helyes imádság elemei (pl tiszteletteljes megszólítás, magasztalás, kérni, hogy legyen meg az Ő akarata,kérés, bocsánatkérés, stb)

Isten nem egy olyan Isten, aki nem hallgatja meg a szívből jövő, tisztelttelteli imádságot, ha az nem a megfelfelőlő formában van megfogalmazva.

2011. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Isten a köztársasági elnökök "ELNÖKE", a KIRÁLYOK KIRÁLYA, akihez igenis illik tiszteletteljesen szólni és ennek minkéntjét a zsoltárokból lehet megtanulni.

Mózes idejében még maguktól tudták az emberek, nekünk későn jövő nemzedéknek ezt igenis tanulni kell.

Természetesen Isten meghallgat más imádságot is, de mivel a Kérdező fejlódni akar ("ne lankadjon Isten iránti szeretetem") és nem lustulni, ahogy a pár válaszoló javasolta, ezért írtam hogy forduljon a Szentíráshoz.

Sok gagyi, érzelmes, nem biblikus katolikus imával találkoztam életemben...hiába Isten szavát tanulni kell, erre való lenne a vasárnap.

2011. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!