Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányszag. Ez létezik vagy...

Cigányszag. Ez létezik vagy csak a rasszisták állítják?

Figyelt kérdés

Voltak cigány osztálytársaim, nem éreztem ilyet. Nyilván munkásokon már igen, de a magyar ember is büdös, ha 8 órát a napon dolgozik vagy, ha nem fürdik, igénytelen.


Van különös szaguk a cigányoknak? A bőrüknek? Ez igaz?


2020. márc. 6. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Ja , en nmem vagyok cigany,d eki szoktak nyitni az ablakot,ha bejon valaki.
2020. márc. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

"Szegényszag" dokumentáltan létezik, amikor a mosatlan ruhák és a fürdetlen test egyvelege csapja meg az orrod.


Ez ugye egybeeshet a cigányság egy részével, más részével nyilván nem. És persze egyáltalán nem csak velük.

2020. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok rasszista, csak a tapasztalatom írom le. Nekem is volt egy cigány osztálytársam, rendes volt, nagyon jól tanult, jóban is voltam vele. De volt egy jellegzetes szaga.
2020. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Én cigányok között nőttem fel, koromhoz képest is érettebb voltam a közösségük által, elmondhatom hogy amelyik tisztálkodik annak semmiféle szaga nincsen, nekem volt cigány csajom is "a felsőbb rétegből" a pigmentáltságból adódóan érezhet az ember egy jellegzetes illatot, de az nem hasonlítható szaghoz, büdösséghez.

Elvileg a Latinok, déli emberek bőrén is akkor érezhető ez a sajátosság, ha az orrunkat oda nyomjuk a bőrükhöz, de egyébként nem.

Nem igazán lehet mihez hasonlítani, legegyszerűbben úgy tudnál meggyőződni erről, ha olyan közeli viszonyban lennél valakivel.

A világos bőrűek semlegesek ilyen téren, az észrevételeim alapján.


Azonban azt hozzátenném hogy legtöbbször füst és szalonna szagot érezni sokukon ha nem foglalkoznak magukkal annyira, munkahelyen, tömegközlekedésen.

2020. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Elso vagyok. Nekem ket cigany baratom volt,egyiknek sem volt kellemetlen szaga,sot,egyik tisztasagmanias!
2020. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Minden ember szaga más és szerintem függ a valamennyire függ a típusától is.
2020. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

A jellegzetes bagó,izzadság,alkohol,vizelet,állot levegő,penész,por és doh szag,na azt érezni a legtöbb igénytelen embernél.


Az mindegy hogy cigány vagy sem,bár rájuk jellemzőbb.

2020. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Rasszizmust félretéve én azt tapasztaltam, hogy van cigányszag. Olyan szaguk van amit magyar emberen soha nem éreztem még. Anélkül, hogy látnám az embert már tudom, hogy cigány ha megérzem a szagot.
2020. márc. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Létezik. Ismerek olyat aki napi szinten tisztálkodik és ilyen téren semmi gond vele de közel hajolva lehet érezni a jellegzetes testszagot. Pedig rajta pl. alig látszik a származása. Egyébként tudtommal a fehéreknek is van jellegzetes szaga, csak nekünk egymáson nem feltűnő.

Mellesleg ha nem létezne a jelenség, hogy rasszonként van egy jellegzetes testszag akkor ugyan hogyan lehetett kiképezni anno a négerfogó kutyákat, hogy csak a négerekre támadjanak? A kutya ugyanis szaglás alapján tájékozódik.

2020. márc. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem rasszizmusból, de nálunk a kutyák megérzik ha cigány megy el a kapu mellett. Van egy jellegzetes testszaguk.
2020. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!