Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányszag. Ez létezik vagy...

Cigányszag. Ez létezik vagy csak a rasszisták állítják?

Figyelt kérdés

Voltak cigány osztálytársaim, nem éreztem ilyet. Nyilván munkásokon már igen, de a magyar ember is büdös, ha 8 órát a napon dolgozik vagy, ha nem fürdik, igénytelen.


Van különös szaguk a cigányoknak? A bőrüknek? Ez igaz?


2020. márc. 6. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Minden embernek megvan a saját szaga, ami attól függ, hogy milyen a genetikája, milyen mikróbák èlnek rajta. Ez egyènileg más ès más, de minèl hasonlóbb kèt ember genetikailag, annál hasonlóbb a szaguk is. Pl közeli rokonoknak nagyon hasonló, nagyon különböző embereknek más. A cigányok ugyebár egymáshoz mèrten mind hasonlóbbak, mint kèt random fehèrember. Személy szerint mèg nem tapasztaltam a cigányszagot, de nem lehetetlen. Úgy vettem èszre, leginkább agyonfújják magukat mindennel, vagy semmivel, így mindenkèpp kellemetlen az èlmèny. Pár èvig a "nyóckerben" laktam, mostmár reflex szerűen ha cigány megy el mellettem nem veszek levegőt 15 másodpercig...de van cigány osztálytársam, vele pèldául semmi baj nincs, sem szagilag, sem máshogy. Szóval szerintem nincs külön minden cigányra jellemző,lehet csak a többsègre jellemző, amiatt az èletmód miatt, amit sokan folytatnak közülük. Elhanyagolják magukat, nem törődnek annyira a higèniával, stb
2020. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 mustafa33 ***** válasza:
91%
Egy dolog a tisztaság hiányának szaga, más dolog az izzadság szag és más dolog az emberi típusok (nem mondok raszt mert az nem létezik hivatalosan) jellegzetes szaga. Ez utóbbi tiszta embereknél nem feltűnő, de van. Mégpedig minden típusnak más. Ázsiai, afraikai, arab, indián, eszkimó, európai fehér, és igen, cigány, mind mind jelegzetes szagú. Nem bűdös, nem illatos, jellegzetes. Ami egy másik típusú egyénnek esetleg nem nagyon szimpatikus. De ez kölcsönös. Mi ugyanúgy "szaglunk" egy cigány, arab, afró ... embernek, mint ők nekünk. Egyébbként az egymáshoz genetikailag nem illő (közös utód szempontjából nem egymáshoz illő egyének mint Rh+, stb.)embereknek a szaga is egymásnak taszító, nem vonzó illat, az egymáshoz illő emberek viszont egymás szagát vonzónak találják. Ez tény. Ezt a természet (Isten, kinek mi elfogadható) alakította így az alkalmatlan és nem kívánatos keveredés kiküszöbölésére az emberiség kezdeteiben, de ez az állatok esetében is így van. Szóval a feromonok (élőlények illatanyagai) funkciója több célt is betölt.
2020. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Szerintem mindenki számára a saját etnikumához tartozók izzadtság/testszaga az egyetlen, ami nem túl zavaró.
2020. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én ilyesmit nem tapasztaltam.

De annyit hozzátennék hogy a cigányok nagyon sokan vannak.Sokan közülük nagyon szegények.

Így a tipikus ápolatlan "szegény" szagok azonosítják a cigány "szaggal".

Sokak közelében a szegény emberek kizárólag csak cigányok így innen ered ez az elmélet.

Ezt tapasztalom én is.

A környékünkön az igénytelen büdös emberek egytől egyik romák.

Nem vagy rasszista van szegény és büdös igénytelen ember magyarból is nyilván...

2020. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Létezik. Négy évig jártam tipikusan nyolckeri iskolába, ahol az osztálytársaim nagyja cigány vagy fehércigány volt - normális európai ember elenyészően.

Volt alkalmam felismerni, hogy kinek milyen a természetes szaga. Az ápolt, muzsikus családból származó cigánylányokon is lehetett érezni egy furcsa édeskés- savanyú szagot, ami egyébként nem parfűm volt. Jártak ebbe az iskolába nagyon ápolatlan gyerekek is, nekik tipikusan szegényszaguk volt. Szóval ez a jelenség létezik rasszizmustól eltekintve, teljesen tudományosan is.

2020. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos, érezni. Azon is, aki rendszeresen tusol. Kivétel, ha befújja magát erős illatszerekkel, de intim tájakon még úgy is érezni. Olyan, mintha pállott lenne, émelyegtető édeskés-kesernyés szag. Férfi ismerőseim szerint a fekete bőrű nők is szaglanak. Vagy mind képzelődünk :)
2021. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%
Van szaguk a cigányoknak , mivel nem emberek hanem állatok. És minden álltatnak van szagaz így ezeknek is.
2022. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Ez nem kitalacio es nem csak a rasszistak allitjak. Ilyen letezik. Ugyanugy mint a negereknek is van egy tipikus szaguk, a ciganyoknak is van egy szaguk es nem a mosatlan ruha szaga . Van egy szaguk es kesz.
2023. máj. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!