Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetemsiták miért vannak...

Az egyetemsiták miért vannak úgy elszállva maguktól?

Figyelt kérdés
Sajnos ismerőseim körében is tapasztaltam,hogy amint felvették egyetemre,egyből megváltozott a viselkedése,olyan "ki ha én nem" stilúsa lett..,és ez nagyon taszitó!!!Miért kell igy elszállni,attól hogy egyetemre jár valaki?Felsőbbrendűnek érzi magát? Az még nem fodult meg a fejében,hogy amint kikerül onnan,rögtön diplomás munaknélküli lesz?Mehet árut feltölteni valamelyik nagyáruházba... Akkor legyen nagyképű,naaa?!!Szakemberekből meg hiány van,mert mindenki a munka könnyebik végét akarja megfogni és inkább ül egy légkondis irodában,és szellemi "munkát" végez,semmint egy jó szakmát tanult volna,és dolgozna,ezzel is előre mozditva az ország gazdaságát,iparát!!!
2010. júl. 27. 19:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
Mert sznobok.
2010. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne általánosíts. Nem minden egyetemista van elszállva magától, valószínűleg a te ismeretséged ilyen stílusú.

Nem biztos, hogy diplomás munkanélküli lesz, hogyha végez. Vannak olyan szakmák, amikkel már az egyetemi éveid alatt tudsz dolgozni. Vannak persze olyan szakok is, amikkel iszonyú kevés az esélye, hogy normális munkát kapj, ami visszaadja azt az energiát, amit beleöltél. Itt sem kell általánosítani.

A szakemberekről meg annyit, hogyha valakinek meg van hozzá a tehetséges, hogy jó orvos legyen, akkor miért menne kőművesnek? A diploma megszerzése és az azt követő munka, nem biztos, hogy a munka könnyebbik vége. Egy orvos munkáján emberi életek múlnak, még egy fodrász esetleg olyan hibát véthet, ami pár hónap múlva rendbe jön.

És a diploma nem jelent automatikus munkanélküliséget, ezt szögezzük le.

2010. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Ahhoz, hogy valakit felvegyenek egyetemre, elég sokat kell tanulni, szóval valamilyen szinten joggal büszkék magukra, persze attól még nem kellene bunkónak lenniük...

de egyáltalán nem biztos, hogy munkanélküliek lesznek, akik nem tucatszakra járnak azoknak nagyon is sok lehetőségük lesz az elhelyezkedésre...

szóval te se nézd le a diplomásokat!

2010. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Akinek ESZE van, az ne pazarolja el arra, hogy szakmát tanul, az igenis menjen egyetemre. Ezt te is beláthatod. Az a probléma, hogy az egyetemeken túl sokan vannak olyanok, akiknek inkább szakmát kellett volna tanulniuk...


Aki egy ilyen miatt elszáll magától, az hidd el, hogy alapból is nagyképű volt, csak mostmár van is mivel menőznie. Én legalábbis senkit nem ismerek, aki emiatt egy kicsit is megváltozott volna...

2010. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem minden esetebn jelent munkanélküliséget ez igaz,csak abból amelyikbúl túlkinálat van pl. jogász!De a van olyan is,aki életében nem fog dolgozni abban a szakmában amit az egyetem diploma nyújt,csak elvégzi,hogy legyen mit lobogtatni,ez a kedvencem... Sztem azok sokkal rátermetebbek,elszántabbak lesznek a munka területén akiknek az ÉLET tanitja az egyetemet!Testvérem 2 diplomával nem tud most elhelyezkedni 30 évessen,mert a nagy válság hatására kirúgták a K.Felügyelettől!És nagyon nehéz munkát találnia pedig sok embert ismer és igy is...
2010. júl. 27. 20:13
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha megvan a diplomája, akkor lesz igazán gőgös és beképzelt! Még évtizedekkel később, idősebb korában is, bár lehet, hogy ezer UV van mögötte és tökhülye a szakmájához. Tisztelet a kevés kivételnek.
2010. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

Amilyen a mosdó, olyan a törölköző, ha ők felvágnak előtted?

Tégy te is hasonlóképpen!

A mai világban már okokat keresni, nem nagyon érdemes.

2010. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Akinek ESZE van, az ne pazarolja el arra, hogy szakmát tanul, az igenis menjen egyetemre"


Akkkor a Te meglátásod szerint aki szakmát tanul és kétkezi munkát(pl. autószerelő,szakács..) végez az buta,mi?

2010. júl. 27. 20:16
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

vannak olyan szakmák is, ami kétkezi munka, mégis csak egyetemen tanítják. miért baj az, ha valaki olyat szeretne tanulni?

azokkal van a gond, akik olyan szakokra mennek, amiről már most lehet tudni, hogy szart se érnek....

2010. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem párom és barátnőm is egyetemista, sőt párom lediplomázott, van munkája (nem fekete és nem keres vele rosszul, mint ahogy sokan hiszik a pályakezdőkről), nem beképzeltek.

De a testvére, és az apja, na azok odáig vannak, hogy a diploma szent, akinek nincs az egy kalap sz.r...

Embere válogatja, hogy mit hoz ki belőle bizonyos helyzet.

2010. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!