Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akarnak a melegek...

Miért akarnak a melegek házasodni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 23:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tehát jogilag igen hosszú ideje teljes mértékben egyenlőek velem heteróval. ezt nem is akarom elvitatni egyébként, csak a házasságot nem bírom velük összegyeztethetőnek értékelni.
2010. júl. 28. 00:11
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

A melegek is ugyanolyan emberek mint a heterók.

Miért kell őket elítélni?

Nem tehetnek róla hogy melegek.

2010. júl. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy egyenlőek veled, hiszen most is kikeltél velük szemben és megkülönbözteted magad tőlük. Jó, persze, ez hülyeség volt, hiszen én is mondom, hogy szőke hajú, barna hajú, pedig teljesen mindegy.

Nézd, amit írtam, az csak egy rögtönzött, hirtelen vélemény volt. Nem vagyok meleg, és ha az lennék, akkor sem házasodnék össze a meleg barátommal, mert nem akarnék feltűnést kelteni, márpedig ebből az lenne. Kitartok továbbra is a véleményem mellett, de azt hiszem, egyvalamit félreértettél: nem hiszem azt, hogy mindegyik melegnek ez lenne a vágyálma, mint ahogy nem minden hetero pár akar házasodni. Ki ezért, ki azért.

2010. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem ítéltem el őket. Jé ! Milyen félreinterpretálások vannak itt !
2010. júl. 28. 00:54
 15/23 anonim ***** válasza:
Én csak válaszoltam, de többet nem tudok mondani, talán majd a többiek. :)
2010. júl. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

Mert szerelmesek- úgyanúgy, mint a nem melegek. Az pedig szerintem kizást, hogy csak azért akarnának összeházasodni, hogy lázadjanak a norma ellen. Az ösztönök (és a beidegződések) ugyanazok, csak más irányúak.


Egyébként a nagyokos okfejtésedről szerintem készíts kérdőívet, és töltesd ki a melegekkel.

Senki nem lát mások fejébe, és úgy hiszem, kevés meleg válaszolt a kérdésedre.

2010. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egyrészt a jogok miatt (özvegy örököl, válásnál vagyonmegosztás stb.), de én inkább abban látom a problémát, hogy innen már csak egy lépés az örökbefogadás, amihez ugye a házasoknak joguk van...
2010. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
Azért akarnak házasodni, mert sok (nem mindenki, csak sok) ember álma a boldog és kiegyensúlyozott élet a szerelme oldalán, nemtől függetlenül.
2010. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: ahhoz nem kell házasság.
2010. júl. 28. 16:04
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

A választ már jóval előttem megírták: a jogok miatt!


Egy dolog, hogy a külvilág felé is megmutatod hivatalosan, hogy ti egy pár vagytok. De ha innen nézed, akkor a heteróknak minek a házasság? Ők is tudnak boldogan élni, gyereket nevelni házasságon kívül is. Szal nem jó az érvelésed.


A házasság intézménye azért fontos, mert egy csomó olyan joggal jár, ami fontos egy elkötelezett kapcsolatban. Ha a melegekkel kapcsolatban nem házasságnak neveznék, hanem akármi másnak, az jobban tetszene? Minek két jogilag ugyanolyan intézményt máshogy nevezni? Na mindegy.


A példák meg, hogy miért akarnak.

Ha egy homoszexuális pár egyik tagjának van saját gyereke, azt a másik nem fogadhatja örökbe. Tehát ha a gyerekkel történik valami súlyos, kórházba kerül, akkor hiába nevelte ő is éveken keresztül, nem mehet be hozzá az intenzívre, nem hozhat döntéseket róla, akkor se, ha a párja (aki az vér szerinti szülő) nem tud valami miatt. Nem hozhat, mert ő NEM családtag JOGILAG.


Vagy ugyanígy, ha a párod, akivel együtt éltél 20-30-40 éven keresztül, kórházba kerül súlyos traumával, akármivel, szintén nem mehetsz be hozzá, nem hozhatsz róla döntéseket. Hiába vagy te vagy az élete szerelme, sírig tartó párja, a kórház jogszabálya nem engedi.


Az örökléssel nem vagyok teljesen tisztában, mert elvileg lehet írni olyan végrendeletet, hogy mindent ráhagysz egy emberre. De ha valami váratlan történik, és nincs? Vagy havonta újraírod azt a végrendeletet, ráncigálod a közjegyzőt?


Családi kedvezmények, öröklés, stb... Ezért is akarnak házasodni, nem azért, hogy másokat polgárpukkasszanak. Ők is szeretnének rendes életet, családot, de a heteróknak fel sem tűnik egy csomó blama, mert nekik annyira természetes, hogy úgy van, hogy fogalmuk sincs arról, milyen az, ha nincsenek bizonyos jogok.

Aki meg nem akar, nem fog házasodni, heterók közül se mindenki teszi ezt.


Az örökbefogadással meg nem tudom, miért vacakolnak annyira egyesek, hogy júj, hiszen egyik részről se saját gyereket örökbefogadni a heteróknak is hosszú és nehéz procedúra, nem lehet csak úgy.

[link]

2010. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!