Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez egy fura kérdés lesz xd a...

Ez egy fura kérdés lesz xd a fél cigányok magyarnak és cigánynak is valhatják magukat?

Figyelt kérdés
Na, anya apja cigány és erdélyi , az anyja nem tudom hogy cigány-e anya elmondása szerint nem, az lenne a kérdés hogy a fél cigányok magyarnak és cigánynak is vallhatják magukat? Általában azt mondja magára hogy nem cigány, viszont ha beszél mindig ki emeli a magyarokat mintha ő nem lenne az pl hogy "milyen buták ezek a magyarok" meg amikor meglátta a hírt hogy a román kormány fő a koronavírushoz hasonlitotta a magyarokat akkor elkezdett nevetni és igazat adott neki mondván hogy "de tényleg nagyon gonosz emberek a magyarok"

#magyar #nemzetiségikétej
2020. máj. 1. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Írod az erdélyi szarmazast. Sztem itt az kavar be, nem a cigány mivolt. Na rájuk jellemző h így szoktak beszélni a magyarokról. Ők magukat székelynek tartják, ősmagyarnak és ezáltal különbnek. Természetesen tisztelet a kivételnek. Cigánynak egyébként az vallja magát aki akarja. Simán mondhatja h nem az.
2020. máj. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Az cigány aki annak valja magát.

Ha pl Kolompár Rambó, vagy Lakatos Hozéj Ármándó nem valja magát cigánynak akkor nem az. Hiába olyan a viselkedése, a neve, az öltözködése, a bőrszíne attól még nem az.

Ha én mint full magyar ember felmegyek a hivatalba és én cigánynak vallom magam akkor cigány is vagyok. Ennyire egyszerű. Nem kell ehhez se magyar vér, se cigány vér. Jogállás alapján csak az cigány aki annak vallja magát.

(Bár azok a cigányok szoktak inkább felcsattanni a dolgon, hogy ők cigánynak vannak hívva akik nem ismerik a kúltúrájukat és a hagyományaikat *cigány ismerősöm szavai*.

Persze kivétel mikor a cigány szó negatív jelzővel párosul. Azt minden cigány kifogja kérni magának, hozzátenném, hogy jogosan.)

2020. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak,az a durva hogy személynek sem tartja magát,szerintem nincs tisztában vele hogy milyen nemzetiségü
2020. máj. 1. 20:44
 4/17 A kérdező kommentje:
Jól van persze akárki hallhatja magát akárminek,de a vére meg teljesen más akkor hülyeség másnak vallania magát
2020. máj. 1. 20:45
 5/17 A kérdező kommentje:
*valhatja miafasz xd
2020. máj. 1. 20:48
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
A cigány etnikum, a magyar nemzet, szóval semmi akadálya hogy valakire egyszerre legyen igaz mindkettő.
2020. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A cigány etnikum a magyar nemzet?😂hát ez nem igaz,a full cigány gyerekek töbsége gyűlöli a magyarokat,meg amugy is ez egy kissebség
2020. máj. 1. 20:55
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Egy itt született cigánygyerek ugyanolyan magyar állampolgár, mint bármelyik más etnikum itt élő képviselője. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki kit gyűlöl.
2020. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben,igazad van
2020. máj. 1. 21:00
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Budapesten születtem, van a felmenőim közt cigány származású, látható is rajtam (azonban csak a szintén cigányok veszik észre, ez érdekes!), elsősorban embernek tartom magam. Magyarnak azért, mert Magyarországon születtem :D Nem az dönti el, hogy jó ember vagy rossz ember vagy... Magyarok közt szerintem több a suttyó :)
2020. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!