Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani?...

Miért kell általánosítani? Kreol bőröm van, már egyből cigánynak hisznek.

Figyelt kérdés
Nem viselkedek úgy, ápolt vagyok, szépen öltözködöm, és + sokan megdöbbenek hogy német nevem van..( akkor kapcsolnak csak hogy nem vagyok cigány.:-( Apa sváb. Ez a párkapcsolatokra is rossz fényt tesz... mert nem azt kérdik mindjárt hogy mi a neved.. :-( Köszönöm a válaszokat 17L
2010. okt. 17. 16:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ez a világ már ilyen. azt tudod tenni, hogy az ilyen felszines emberekkel nem foglalkozol.

És ha mondjuk mindemellett ,amit leírtál, hogy milyen vagy cigány lennél? ...na ezért ne foglalkozz ilyenekkel. Akit tényleg érdekelsz nem ezen fog gondolkodni.

2010. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
unokatestvérem magas, karcsú, csodaszép kreol bőrű lány. arab származású részben. gyerekkora óta előítéleteknek van kitéve. sajnos nem egyedülálló eset.
2010. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

úúú sajnálom:( velem is előfordul, mert én félig arab vagyok:S mi a vezetékneved amúgy? Nekem Hakim, és csak ezek után jönnek rá, hogy hoppá, arab vagyok, és nem is cigány -.-"

iszonyú..:/ nem lehet ezzel mit tenni. én kiemelem egy ideje arab szemfestéssel a szemem, aztán ha kérdik a vezetéknevem, megmondom.:S így legalább feltűnik mindenkinek, aki hallja hogy NEM, nem roma vagyok, csak kicsit sötétebb bőrű. őrület :S

17/L

2010. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Olyan fiúval ne kezdj aki a barna bőröd miatt le cigányoz.És különben is mi lenne ha az lennél?Ez a mai világ istenem...
2010. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

velem is ez van nagyon rossz érzés, volt, hogy sokan emiatt nem akartak összejönni velem, mert azt hitték roma vagyok, de a lányok is egész másképp viszonyulnak hozzám. Észrevettem, hogy sokkal többet kell pedáloznom, ahhoz, hogy megbízzanak bennem az emberek, egyáltalán emberszámba vegyenek.

Mostanra úgy vagyok vele, hogy elfogadtam, hogy ez a helyzet, sőt teszek az előítéletekre magasról. Két nyelvvizsgám van, egyetemre járok, mellette dolgozom, ha roma lennék akkor se lenne senkinek se joga kötözködni! Elég begyepesedett a magyar társadalom ilyen téren, komolyan azt hiszik, ha valakinek barna a bőre már rögtön roma, közben ott vannak a délszlávok, az olaszok, spanyolok, az arabok....

Szerintem még jó, hogy nem mindenki szőke hajú kék szemű...

2010. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is barnább bőröm van, pedig nem vagyok cigány...nagyon sokmindent megadnék azért, hogy normális, fehér bőröm legyen :'( Nagyon égőnek érzem magam...


17/F

2010. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
kár, hogy sok cigány olyan gázul viselkedik, mert azt a többi normális cigány, vagy ahhoz hasonló külsejű emberek sínylik meg.
2010. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én is kreolbőrű vagyok,engem inkább dicsérni szoktak érte nem cigányoznak. Azt is leszarnám ha cigányoznának. Lehet ,hogy volt a családban vagy ha nem cigány akkor bármilyen sötétebb bőrű,ezzel nem tudok mit csinálni.
2010. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

azért valljuk be, hogy Magyarországon az előítéleteknek igenis van alapja, mert ha tíz cigányból nyolc bűnöző, akkor az emberek általánosítani fognak és fenntarásokkal lesznek irántuk. Amúgy én meg pont azt látom inkább, hogy a cigányok már túlérzékenyek lettek és üldözési mániájuk van, mert mindenre rámondják, hogy rasszizmus. Miért kéne különleges bánásmódban részesíteni őket és marhára hangsúlyozni, hogy egyenlőek, pont ez lenne a megkülönböztetés.

Csak egy rövid példát mondok el, most jöttem haza a kórházból. Ott egy 20 fős família minden nap balhézott (amúgy rajtuk kívül senki más és teltház volt a kórházban) és az orvost akarták "leszúrkálni", mert nem foglalkoznak a gyerekükkel eleget. Hangsúlyozom, hogy az ő családtagjukkal törődtek szinte a legtöbbet, mert tudták, hogy milyenek. Akkor miről beszélünk?

Kérdésedre a válasz, ezért általánosítanak. Mert szerte az országban ez a tapasztalat. Tisztelet a ritka kivételnek.

2010. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik külföldi közösségi oldalon írt egy valódi indián származású pasas és azt kérdezte, hogy én is indián vagyok, mint ő.

Egy Magyarországon ideiglenesen tartózkodó arab pasas azt mondta, hogy simán arab nőnek néznének náluk a hazájában, pláne ha még arab női viseletet hordanék.

Gondoltak már cigány származásúnak is, pedig egyik sem, sem indián, sem arab, sem cigány nem vagyok.

2010. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!