Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák szak (japán vagy kínai) szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkodok, minek szeretnék tovább tanulni. Sokat gondolkoztam, és ez a szak tetszett meg a legjobban. Szerintetek el tudnék helyezkedni vele? PL. Cégeknél, akik az adott országból magyarországon is megjelentek stb?

2020. máj. 18. 00:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

#10 akkor te a kivételek közé tartozol, mert bizonyára voltak, vannak és lesznek is, de hangsúlyozom így sokadjára, hogy én a saját tapasztalatom osztom meg, amit én és a szaktársaim láttunk éveken keresztül. Ráadásul laikusként se nehéz belátni, hogy a tanári szubjektivitás marha sokat számít, tekintve hogy ők döntik el ki kap ösztöndíjat és ki nem.


A végiggürizés és a végiggürizés közt nagy különbség van ám. A japán szak után elkezdtem egy osztatlan képzést, ahol mindenféle túlzás nélkül mondom, egy vizsgára többet kell tanulni mint japánon a 3 év alatt összesen, de lehet hogy a záróvizsgánál is. Japánon is szorgalmas voltam és folyamatosan készültem, de az a mennyiség és minőség amit ott számon kérnek, nevetségesen kevés az ezen a szakon elvártakkal összehasonlítva. Ezért mondom hogy kvázi az ember után vágják a bölcsész diplomát, mert bár engem a maximalizmus vezérelt a szorgalomra és az 5,0-ás átlagra, a társaim akik fele annyi energiát se fektettek az egészbe mint én, ők is vígan elvégezték csúszás nélkül az abszolutóriumig vezető utat.

Szóval de, nagyon is laza volt az a 3 év, amit egyébként nagyon szerettem, csak egyre jobban beárnyékolta a tudat, hogy bizony semmit nem fogok tudni kezdeni a végzettségemmel, tekintve hogy semmihez sem értek továbbra sem. Az hogy megtanultam a japán történelem fontosabb állomásait és a japán hangképző szerveket, meg persze a google fordító használatát, hadd ne nevezzem szaktudásnak..

2020. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Gábor025 válasza:
94%

Utolsó:

Én együttérzek veled. Nem tudom, hogy az előző pökhendő hozzászóló mit akar elérni... Gondolom ő nem is jár / járt ide soha sem. Ez a szak pofátlanul túl van értékelve. Persze értem én, mert kell a pénz az egyetemnek, nem véletlen vesznek fel minden évben közel 150 új diákot... A töri és a társadalomtörténet specializációk szerintem is nagyon jók. Ellentétben pl. a fordítóival.


Sok 18 éves fiatal felvételiző azt hiszi, ha japán szakra jelentkezik, majd rendesen meg fogja tanulni a nyelvet és fordító lesz... vagy tolmács :)

2020. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Gábor025 válasza:
89%

Ja, és még valami! Mit is kellene bizonyítanom, kedves kérdező?


Miért csak 10 év után tudták kirúgni a pedofil bu.i F. Bence professzort az Önök egyeteméről? És mi a helyzet a kétszeres nyelvvizsga és PhD csaló Mártonnal? Aki miatt 10 évvel ezelőtt be kellett záratni az irodalomtudományi doktori képzést? Erre mit válaszol?


Javaslom önnek, hogy tekintse át azt a bizonyos botrányos fórumot, ahová a bírósági papírok is felkerültek! Aztán utána vádaskodjon professzorkám!

2020. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
#11-es-nek: Nagyon jól megfogalmaztad. Hú de utáltam a japán filológia 1 tárgyat. De a legjobban a filozófiatörténetet, irodalom"tudományt", nyelv"tudományt". komolyan, az ilyen 45 perces tárgyakra többet kellett készülni, mint bármelyik másik szakmai tárgyra :D
2023. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!