Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szavak,kifejezések...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Milyen szavak,kifejezések vannak olyan sértők,mint amikor műcigánynak neveznek egy valóban cigány származású személyt?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azért is kérdezem még itt,mert engem egy valóban cigány származású személyt egy nő le műcigányozott és a békesség kedvéért nem mondtam meg neki,hogy ezzel megsértett engem,mert én kórházban fekvő beteg vagyok,ő pedig itt ápolónő.

#Műcigány #Származást érintő sértés #Sértés származással kapcsolatosan
2020. jún. 29. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként eredetileg azt szerettem volna kiírni kérdésbe,hogy milyen idegen nyelvű szavak,kifejezések vannak olyan sértők,mint amikor műcigánynak neveznek egy valóban cigány származású személyt,csak a körülöttem most zajló események miatt úgy írtam ki,ahogyan kiírtam.
2020. jún. 29. 21:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én ilyet nem is hallottam még hogy műcigány

Műmájer esetleg olyan kifejezés van. Azt azokra használják akik vagánykodnak állandóan meg megjátsszák a keménygyereket de adott éles helyzetben meg összeszarják magukat

2020. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert mi zajlik körülötted?

Lelkifurdalásod van, a többi 800ezer bűnöző miatt?

2020. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Ez tipikus Magyarország.

Itt ne várj empátiát, megértést semmit.

Ezeknek nincs lelkiviláguk.

Megérdemlik a sorsukat, szenvedjenek csak.

Én személy szerint nem vagyok cigány de marha sokan annak néznek és kapom is a sértéseket mindenhol csak mert nyáron lebarnulok. Érted? Ezek ennyire agyhalott és öngyűlőlő nép. Rühellem ezt a népet

2020. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

De rossz lehet ez a Magyarország nektek.


Csak azon kéne elgondolkozni, hogy miért utálják minden országban zsigerből a cigányokat?

De tudom a választ: mindenki rasszista, csak a cigányságban nincs hiba.


Hulladékok vagytok.

Te is kérdező, meg te is itt előttem.

2020. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az utolsó válaszoló is egy selejt hulladék rohadék cigány!
2020. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

3-as neked nincs lelkifurdalásod a kb 2 millió bűnöző faj társad miatt? (amúgy jelenleg a cigányság csak itt eléri a másfél milliót vagy akár az 1,8-at is...)


5-ős nagyon sok országban nem utálják mert nagyon sok országban be tudtak illeszkedni mert az ottani emberek látták a problémát és nem voltak restek megoldani! az hogy a magyar ember 200 éve nem akarja megoldani az az ő hibájuk csináltak ennél rosszabb dolgot is...(mohács)

nem mondom hogy nincs a cigányságban hiba de az is tény hogy külföldön kb csak 20-30%-a a bűnöző míg itt eléri az 50-70%-ot is... ez is érdekes...

a 20-30% bűnözés meg alap minden egyes társadalomban...


kérdező hagyjad a francba... majd a főorvosnak mond el hogy az ápolok lehetnének kedvesebbek és jobban vigyázhatnának hogy a betegeknek ne mondják hogy mű-cigány

2020. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,köszönöm szépen a választ,nem szeretnék senkinek sem semmiféle gondot,problémát okozni,amúgy is ma megyek haza és a főorvos akkor lesz itt,amikor én már otthon vagyok:-);-)
2020. júl. 3. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azért szeretnék válaszolni a kérdésre, úgy látom konkrét válasz nem érkezett.

Szerintem ez a "műcigány" kifejezés valójában romungro kifejezés szinonimája akar lenni. Ezt használják azokra a cigányokra, akik félig cigányok, félig nem. Egyébként a romungro egy összetett szó: rom + ungro. A "rom" cigányul azt jelenti, hogy cigány, az "ungro" pedig azt jelenti, hogy magyar, vagyis a romungro tulajdonképpen azt jelenti, hogy cigánymagyar. Talán erre akart utalni az ápolónő.

Érdekesség: a világon mindenhol a romungro kifejezést használják azokra a cigányokra, akik keverék népek, akkor is, ha nem magyarokkal keveredtek.

2020. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!