Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban oly keveset tudunk a...

Valóban oly keveset tudunk a középkorról a mai napig?

Figyelt kérdés

2020. febr. 1. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mily keveset? És kikről?
2020. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Magáról a korról. Mindig is kerülnek elő más és más bizonyítékok és azok szinte mindig átírják az addigi ismereteinket.

Vagy például ott voltak a háborúk, ahol rengeteg oklevél, kézirat a tűz martalékává vált, vagy elveszett.

2020. febr. 1. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A Középkort nálunk három részre osztják: korai (Római Birodalom bukása - 1000), érett (1000 - 1300) és késő (1300 - 1500, vagy Amerika felfedezése). Sok országban a Korai Középkort külön korszaknak tekintik és nem sorolják a Középkorhoz, ugyanis a Korai Középkor sokmindenben külömbözik a másik kettőtől. Ők ezt Sötét Kornak, vagy Népvándorlás Korának hívják. Ez az a korszak, amiről nagyon keveset tudunk. Az utóbbi kettőről jóval több feljegyzés maradt, ennek az a fő oka, hogy az Érett Középkorra "állt talpra" Európa, ekkora rendeződött a helyzet a rómaiak utáni káoszból, ekkorra alakultak ki a ma ismert államok ősei és kezdőtött el egy civilizáltabb szemléletmód, ezzel a feljegyzések kora is.


A Korai Középkorról valóvan nagyon keveset tudunk, mert az lényegében a káosz időszaka volt.

2020. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Helyesebb lenne azt mondani hogy sokmindent nem tudunk. Ettől még az az irdatlan mennyiségű történelmi információ, amit már tudunk, nem lesz kevés.
2020. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább csak a középkor korai időszaka(az úgynevezett sötét középkor) információ hiányos, a kisszámú és nem túl bőbeszédű írásos források miatt.

A Bizánci Birodalom és Itália illetve Franciaország és az Ibériai félsziget területén történő események ebben a korban is elég jól dokumentáltak írásosan, az ettől északra és keletre lévő területekkel kapcsolatban viszont máig sok a kérdőjel. Lásd pl:a korai magyar történelmet.


Egyébként a középkor(ami igazából több korszakból állt), elég részletesen kutatott területnek számít, ma már elég sokat lehet róla tudni. Rengeteg sztereotípiát és tévhitet megcáfoltak már.

2020. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mihez képest?

Amit szeretnénk tudni, ahhoz képest tényleg kevés.

Amit képesek vagyunk megismerni, az azért elég sok.

Éppen ezért kerülnek elő manapság is dolgok.

2020. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, ilyesmikre gondoltam én is, amiket olvastam.
2020. febr. 1. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
én az érett középkortól tartottam volna a legjobban. miket megcsináltak, milyen dolgok megtörténtek már. hallgatom a nyelvezetét az Ómagyar Mária Siralomban és már ettől érzem mennyire kegyetlen korszak volt. tatárjárás, trónviszályok, belső konfliktusok, mennyi minden megtörtént, mennyi ember meghalt. és sokaknak ilyen környezetben kellett élniük, vallás által befolyásolva természetesen. félelmetes
2020. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!