Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csáth Gézához hasonló írok...

Csáth Gézához hasonló írok érdekelnének, tudnál mondani pár szerzőt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy annyira durva legyen a stílus? Magyart nem tudok, de durvaságba kb ott van Charles Bukowski és Bret Easton Ellis.
2010. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen!
2010. aug. 1. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Franz Kafka írásai is elég durvák. pl A büntetőgyarmaton: [link]

A mek-en egy csomót elolvashatsz.


Joseph Conrad - A sötétség mélyén

Szerintem ez is keméyn, kisregény, fent van a mek-en ez is, engem emlékeztetett Csáthra.


hm. nem ugrik be több pont olyan, inkább a viccesebb, de komoly tartalommal bíró műveket szeretem, pl Örkény egyperceseit, meg Boris Vian - Blues egy fekete macskáért c. novelláskötetét ajánlanám. De ezek nem olyan betegek, mint Csáth.

2010. aug. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Őrkényt én is szeretem, elég sok hülye könyvet olvastam, valahogy igazan bennük érzem otthon magam, olyanok mint én :))
2010. aug. 2. 00:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hasonló, de jobb: Karácsony Benő :)
2010. aug. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én is úgy vagyok vele, hogy a hülye könyvekkel a jó, úgyhogy akkor bátrabban ajánlom Boris Viant, a Blues egy fekete macskáért mellett olvasd el a Piros fű című regényét. Aztán Mihail Bulgakov - A mester és margarita.

Murakami Haruki - Kafka a tengerparton, Keményre főtt csodaország.

Aztán Nagy Gergely - Angst.


Még engem a 22-es csapdája is irgalmatlanul földhöz vágott. Na az még olyan hogy ihaj. Verhetetlen abszurd humor mellett véresen komoly.


Van kedvenc könyved, Kérdező?

2010. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csáth Géza-A sebész. Sajnos eddig nem igazan tudtam azokat a könyveket elolvasni ami engem érdekelt volna, mert a suliban kellet olvasni egy csomót, és végre befejeztem es most szabad vagyok:P

A novellákat valamiért előnybe részesítem. Van egy pár Esterházy Péter mű amit mar könyv nélkül tudok és meg mindig szeretem olvasni őket.

2010. aug. 2. 10:29
 8/10 anonim válasza:
Én javasolnám Ambrose Bierece és Kurt Vonnegut műveit is, és Boris Vian szerintem is jó választás! :)
2010. aug. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hupsz. Ambrose Bierce akart lenni, nem "Bierece." -_-"
2010. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Parti Nagy Lajos
2010. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!