Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lassan teljesen eltűnnek a...

Lassan teljesen eltűnnek a rockerek?

Figyelt kérdés

25 alatt már alig látni rockert, egy csomó tini Lil Pump-t meg MR Busta-t koppintja, de igazából mintha lassan már különálló stílusokról sem lehetne beszélni, nekem legalábbis olyan egyformák a mai 13-24 évesek.


Mégis, ami a legjobban feltűnt, hogy nagyon kevés köztük a rocker.


Ezt jól látom? Ha igen, ez mi miatt van?



2020. júl. 19. 13:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha gothic rock, akkor jelentem, hogy élek! 😄

Az az elszomorító szerintem, hogy a korosztályom (18-25 között) sajnos képtelen gondolkodni, miközben zenét hallgat. A futtatott, jelenleg trendi előadóknak nincs túl sok mondanivalója a bulizáson, a k*félésen és a demagóg divatdepizésen kívül, - ergo, gondolkodni sem kell, miközben hallgatja az ember, mégis pusztítja az agysejteket, zülleszti a társadalmat.

Ami aktuálisan propagálva van, gondolkodás nélkül megeszik, mert “divat”, mert “most ezt KELL hallgatni”. És azt is érdemes megfigyelni, hogy nem az számít nekik, nem azt nézik, hogy zene téren pontosan mit esznek meg (milyen ideológiát, milyen életfelfogást, értékrendet), hanem azt, hogy mindezt hogyan tálalják. Az azok a bizonyos “nagykutyák”, akik a háttérben megbújva felülről irányítják ezt az egész ipart, ezt pontosan tudják, eleve így gyártanak le és adnak el mindent.

Egy rock/metál zene ennél jóval több rétegű, többet kell gondolkodni rajta, - ha az ember figyel, és megragadja, hihetetlen emóciókat vált ki belőle, - persze, az ipari, instant módon gyártott pop is képes hasonlóra, de van különbség a tiszta, természetes érzelmek, és aközött, ha instant módon beléd injektálnak egy hamis érzést a tömegkultúra által.

Nem beszélve arról, hogy a rockzenészek legnagyobb százaléka magának írja a számokat, - jóval hitelesebb, ha az ember a saját szavait énekli el, a valódi, megélt érzelmeiről énekel, mint ha szemmel és füllel is érzékelhető, hogy a közhely, bullshit szavakat és gondolatmeneteket a szájába adták az előadónak.

Én is örülnék, ha több hasonló ember lenne a környezetemben, - mert hogy jelenleg egy sincs.

2020. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben többen hallgatnak rockot és metált, mint mainstream popot és rapet. Lehet hogy csak én mozgok jó körökben, nem tudom. Mindenesetre közülük talán ketten öltöznek ténylegesen rockerként.

Ugyanakkor manapság divat lett az alteresebb öltözködési stílus, amit sokan pusztán azért követnek mert menő, de ténylegesen nem hallgatnak ennek megfelelő zenét. A H&Mben és Bershkában vett Iron Maidenes pólós instapicha sose lesz rocker, egy igazi rocker meg öltönyben és csokornyakkendőben is rocker marad.

2020. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MolotovPunk ***** válasza:
Igaz nem mai srác vagyok,30+os de én még mindig főleg Rock/Metált hallgatok és hagyományőrző metálos vagyok,imádom a fekete ruhákat.A nevem lehet megtévesztő,mert régebben hallgattam Punk zenét is.Szerintem manapság egyedi az,hogy valaki feketében öltözik és Rockot hallgat.
2020. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Bár így lenne.
2020. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!