Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könnyű au-pairként kijutni...

Könnyű au-pairként kijutni Angliába?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék,ha lenne valaki,aki megosztaná,hogyan sikerült neki kiutazni,és válaszolna néhány kérdésemre!
2010. aug. 5. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

én anno 2005ben voltam, ügynökségen keresztül.(már fogalmam sincs mi volt a nevük) ők intézték a családot akik előtte felhívtak és kölcsönösen szimpatikusak voltunk egymásnak a beszélgetés alkalmával.na meg fényképet is cseréltünk.

aztán fél évet éltem kint Londonban. már akkor jól beszéltem angolul tehát nem volt nyelvi probléma.a család is viszonylag normális volt, bár az anyának néha voltak hülye napjai, de hát kinek nincsenek. az a lényeg hogy rettenetes alkalmazkodóképesség kell,szerintem az az egyik legfontosabb, na meg a türelem a gyerekehez. na meg szerencse is hogy kifogj egy normális családot, sajnos pár ismerősöm nagyon szenvedett a "családja" miatt.

szóval én ügynökségen keresztül mentem de pl barátnőmnek év elején neten találtunk családot. ajánlom a www.gumtree.com-ot, rengeteg állásajánlat van, de persze jól meg kell nézni hova megy az ember.

2010. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Az ügynökség mennyi pénzt kért?mert itt azt olvasta,hogy amelyik pénzt kér az az csak lehúz,mert elvileg nem lenne szabad,hogy kérjenek,mivel azt mindig a családok fizetik.

Én ezeket az oldalakat nézegettem?megtennéd,hogy átnézed,hogy hallottál-e már róluk,vagy így ránézésre mi a véleményed?Mert nem bízom mindenben,ami az interneten van,olyan sok kamudolgot írnak.

[link]

[link]

[link]

nekem a harmadik a legszimpatikusabb.

Ha valakiről tudnám,hogy már volt kinn a segítségükkel,akkor felvenném velük a kapcsolatot.

2010. aug. 5. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:

talán tényleg a 3. a legjobb és válltig állítják, hogy nincs közvetítési díj, szóval egy próbát megér szerintem. ( ha a great au-pairre regisztrálsz akkor szinte 100%ban átveréses ajánlatokat kapsz, egyik ismerősöm be is dőlt egy ilyennek)

én anno fizettem az ügynökségemnek asszem akkor 15 ezer ft volt, de tényleg korrektek is voltak.

amúgy hány éves vagy és mennyire beszélsz angolul?

2010. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

19 vagyok.még nem tettem le a nyelvvizsgát,pedig elég jól megy az angol.nyelvtanilag biztos alapokon állok,mert eddig még minden tanár csak azt verte belénk.egy darbig jártam magántanárhoz,de nem jutottam vele előrébb,igaz akkoriban amúgy is kevés szabadidőm volt.Csak az a baj,hogy nekem úgy nem megy a nyelvtanulás,hogy felad a tanár egy csomó mindent,hogy otthon szarakodjak vele,meg minden.sokkal jobban rám ragadna,ha az élő beszédet gyakorolhatnám.

Egyébként jövő nyártól szeretnék kimenni.

Úgy terveztem,hogy ebben az évben rágyúrok a középfokúra,mert akkor kinn is könnyebben boldogulnék,mint nulla szinttel;és szeretném megszerezni a jogosítványomat végre.Most el fogok végezni egy könyvelői szakmát,aztán ki szeretnék menni egy évre,tovább fejleszteni a nyelvtudásom,világot látni.

Aztán letehetném a felsőfokút,és utánna szeretnék egyetemre menni.

2010. aug. 5. 23:12
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi történt az ismerősöddel?

Én azért félek ezektől az átverésektől,mert látatlanban úgysem lehet az ember biztos benne,hogy nem valami másféle munkára akarnák kényszeríteni az embert.

De ha meg sem próbálom akkor sosem jutok ki,pedig már régi álmom ez.De mivel sját zsebből nem tudnék ennyi ideig kinn élni,így nagyon jó megoldás lenne ez az au-pairkedés(ingyen szállás,kaja+egy kis zsebpénz)A gyerekekkel is szeretek foglalkozni,és türelmem is van hozzájuk.

Neked amúgy milyen tapasztalataid vannak?

2010. aug. 5. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az ismerősömet úgy verték át , hogy regisztrált a great-aupair oldalra. ami nem ügynökséges oldal, bárki regisztrálhat (családok, au-apirek). na és ott írt neki egy pasi hogy szívesen alkalmaznák a csajt és nagyon nagyon jó fizetést ígért. nekem már ott gyanús volt. aztán utána valami olyasmivel ettete be hogy kell valamennyit fizetnie a csajnak, amit majd visszakap, csak valami foglaló szerűség( pontosan nem is tudom milyen címen kérték tőle a pénzt. a csaj meg amilyen hülye volt átutalta a pénzt és persze soha többet nem hallott a pasiról.telefonon nem lehetett elérni stb.

szóval alapszabály olyan nincs hogy neked kell valamit a családnak fizetni, ráadásul látatlanban vadidegeneknek. az már felejtős. meg az is gyanús ha túl sok pénzt ígérnek a munkáért.az átlag au-pair 80-120 fontot kap hetente, függ az óraszámtól a munkától stb. de a csajnak ez a pasi valami heti 1000 fontot ígért. senki nem fizet annyit egy au-pairnek.

de ha ügynökségen keresztül mész ki akkor ez a veszély nem áll fent, mert ott ellenőrzött családok vannak.

amúgy az angol tudásod szerintem simán megfelel, amiatt nem kell aggódni.

Nekem általánosságban tetszett, de nem maga a munka hanem az hogy Londonban élhettem. nehéz azért egy idegen család heppjeihez, szokásaihoz alkalmazkodni.

ja még valami, ha jót akarsz és érdekel London maga,akkor 1,2,3-as körzetben vállalj munkát, mert a többi nagyon kiesik már a központtól és akkor hétköznap nem tudsz elemnni sehova. nekem ez volt a legrosszabb.6-os körzetben voltam és munka után hétköznap nem tudtam bemenni a városba mert nagyon sokba került volna ha mindennap utazgatok, és az időbe sem fért vona bele és ahol laktam ott meg nem volt semmi, csak egy élelmiszerbolt. szóval én a helyedben csak max a 3. körzetig mennék. de ha tehetném akkor 1-es :)

2010. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! :)
2010. aug. 6. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!