Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor szoktatok temetőbe járni?

Mikor szoktatok temetőbe járni?

Figyelt kérdés

Falun élek a párommal és közös udvarban másik házban él a párom apukája. A páromnak-férfi- 10 éve meghalt anyukája és apukájának a szülei egy sírban nyugszanak. A gond az, hogy sokat dolgozunk mindketten és utoljára csak nyár elején tudtunk kimenni a sírhoz, akkor is elégé gazos volt.

Most a héten tervezük hogy vagy ma vagy vasárnap mennénk ki megint rendbe rakni. A párom apukája egyáltalán nem jár ki a sírhoz pedig nyugdíjas szóval ráér de nem akar kimenni ezért nem is erőltessük.

Viszont mikor ki akarunk menni mindig közbe jön valami ma is fát kell vágnunk, főzök közben vendégünk is lesz.

Szeretnék minnél előbb kimenni mert októberben halottak napja előtt el szokott jönni hozzánk a párom anyai nagymamája és nem szeretném ha megszólna minket,hogy gazos a sír.

Sőt azt se szeretném hogy a faluban leszóljanak minket a sír miatt.

Ti mikor jártok ki temetőbe? Nálatok gazos a sír vagy le van fedve? :/ Mindig ültetünk bele virágot de folyton elszárad.


2020. szept. 16. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Körülbelül 50 kilométerre nyugszanak a nagyszüleim. Egy hónapban 2-3* szoktunk menni, igyekszem valami programmal összekötni ( rokonlátogatás, kirándulás, vásárba menés ) hogy ne legyen olyan lehangoló.

Nekünk is le van fedve, körülötte murvával van felszórva, de az is gazos, mérgezni szoktuk és az 1 évig kitart kb.

Ha azon a városon keresztül visz az utam, mindig megállok és bemegyek.

Virágot vinni nem mindig szoktunk, mi mécsest gyújtunk.

2020. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anyósomék falun laknak, 1-2 naponta mennek ki a temetőbe. Komplett virágoskert van a síron, öntözni kell, rendben tartani. Hát ha belefér az idejükbe... Nekem nem lenne ilyenre időm, energiám. Havonta megyünk hozzájuk, akkor mindig kimegyünk mi is a temetőbe. A saját rokonaim közelebb vannak, mégsem megyünk ilyen sűrűn, jó ha 4-5 havonta elmegyünk. Fedett sírok, mindig rendben vannak ha megyünk, a család többi tagja is kijár, nem egyszerre megyünk, így havonta azért mindig odajut valaki. Ünnepekkor mindig kimegyünk, húsvét, karácsony stb. is. Ünnepek közt csak ha belefér az időnkbe, minket is lefoglal sajnos a munka, gyerek, suli, pihenni is alig van időnk, jó lenne ha mindenre jutna minőségi idő. Inkább itthon nosztalgiázunk, gondolunk a családra, ha nem is megyünk túl sűrűn a temetőbe. Hiszem, hogy nem ott várnak minket, hanem látnak minket máskor is fentről, így az, hogy mikor viszek oda virágot, az részletkérdés. A sírok rendben vannak, így azon nem aggódunk. Most, hogy jön az ősz, készítek koszorút a lányommal, és azt viszünk ki. Mindig hagyunk valami személyes dolgot a síron, ha élőt veszünk, akkor 1-1 szál. Hiszem, hogy nem a mennyiség a fontos, hanem hogy szeretettel gondoljunk rájuk, a fejünkben tovább élnek. :)
2020. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

Miért válaszoltok ilyen kérdésre? Szerintetek ki a bánatot érdekel, hogy ti mikor jártok temetőbe?

Úgy írjátok, mint valami teljesítményt...

2020. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
halottak napja elott biztosan hogy kitisztitsuk, ev kozben nagymamam szokott rendszeresen jarni
2020. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
13: Azért, hogy a kérdező lássa, hogy van mindenféle ember. Olyan is, aki gyakran jár. Olyan is, aki ritkán. Ha nem érdekel, akkor minek olvasod? A kérdezőt érdekelte, azért kérdezte meg.
2020. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%

"Olyan is, aki gyakran jár. Olyan is, aki ritkán."

Ne már! Komolyan mondod? Nahát!

2020. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Eddig csak november 1-en jártam. Aztán 18-ban ugyanezen napon már nem ment, mert akkor megszületett a fiam. Tavaly se mentem ki, mert mindig későn alszik el, a temető szerintem még nem neki való. Majd jövőre kimegyek.
2020. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Budapesten a legtöbb temető borzalmas környéken van sajnos, ezért szinte soha.


Olyan helyen kell menni, ami tele van cigányokkal, nem csak az utcák, hanem a járművel is életveszélyesek...

2020. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem volt "igazán közeli" családtag a temetőben addig csak halottak napján mentem. Mióta édesapám elhunyt, azóta mindig meglátogatom amikor haza megyek, mert máshol lakom már. Egyébként hamvasztva van. A gyerekeim szintén hamvasztva lettek, de ők szét lettek szórva. Nem akartunk temetőbe járni hozzájuk, tudva, hogy ott vannak a föld alatt. A szívünkben emlékezünk rájuk.
2020. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amikor a rokonokat meglátogatjuk, és halottak napján.
2020. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!