Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet Amerika még mindig...

Hogy lehet Amerika még mindig vonzó sokak számára?

Figyelt kérdés

Gyakran botlok olyan kommentekbe hogy van aki agyon dicséri amerikát. Hogy ott milyen jól lehet élni.

Méginkább most a brexit kapcsán vetődik fel a kérdés hogy hova mennek azok a magyarok akik esetleg kiszorulnak a munkaerőpiacról, vagy csak a körülmények miatt döntenek úgy hogy nem maradnak.

10- ből 8 ember qz Egyesült államokban akar tovább tervezni. Számomra csak az a kérdés hogy miért?

Úgy tudom ott sem szívlelik azokat akik nem ott születtek.

Nem hemzseg a munka sem, a fizetés sem kedvő az árakhoz képest, az egészségügyi rendszer egy vicc. Nem beszélve a biztosítás hiányáról és a sokszor szélsőséges viselkedéséről a helyieknek.

Személyesen nem voltam ott de sok beszámolót hallottam. Egyáltalán nem vonz az az ország. Anglia is sok volt.

Mi a véleményetek?



2020. szept. 20. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a munka és az EÜ katasztrófa. Viszont én nem emiatt vágyok oda. Többször is jártam LA-ben, és szimplán vonz maga a hely, az emberek sokszínűsége, mentalitása, közvetlensége. Számomra nem egy ilyen szürke unalmas hely mint BP.
2020. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ minek mész ki, ha bizniszman vagy lehet jó, de a bevandorlók többsége munkásnak megy ki, pedig az hülyeség. Angliában volt amerikai huszonéves kollégám aki bevandorolt Angliába Washington allamból. Reptéri raktárban voltunk raktarosak, ő mondta, ha minimálbér vagy alacsony jövedelmed van Amerika rosszabb mint Európa. Őszintén én ki nem mennék oda raktarosak vagy bolti eladónak stb, és most nem a távolságról van szó. Még Ausztrália vagy Uj-Zéland is szóba jöhetne nálam ha lehetne, de Amerika nem szimpi nekem se.
2020. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Idézek egy laikus hozzászólót:


"A minimálbér kb $7,50/h es ezt ki is hasznaljak a cegek mert ennel alig fizetnek tobbet, holott 15 dolláros órabér és heti 40 óra kell legalább ahhoz hogy 2 szobás apartmant tudj bérelni.


Fontos hogy olyan munkad legyen ami ajanl neked egeszsegugyi bizrositast es meg igy is von le a fizeresedbol a munkaltato. Ha ezt magadnak kellene intezned akkor pedig nagyon drága lenne. Részmunkaidos allashoz semmi ilyen nem jár. Ha beteg vagy akkor sok esetben fizetnes kell onreszt mert csak 50 vagy 80 szazalekot fizet a bitrosito.


Kb 11 dolcsit kapsz mint egy aruhazi dolgozo, ha 2 en dolgoztok a pároddal akkor 22 dolcsi es igy havonta kb 3600-3700at visztek haza de csak a lakasberles 7-8szaztol kezdodik havonta. Ha gyereked van akkor nincs semmi gyeshez hasonlo, sokszor en se ertem h 20 eves lanyok hogy nevelik a babakat ugy h a parjuk el is hagyta oket.



Sok szep hazat meg kocsit lehet latni de kozben sokan kuszkodnek hitelekkel. A kulonbsegek is nagyok mert a sok szep kocsi es haz mellett van sok lepukkant is. Kicsit elgondolkodik at ember hogy egy kulfoldi hogy erhet el egy jo szintet mikozben sok itt szuletett ember nem engedhet meg maganak egy 8 eves kocsit se nem hogy ujat. Bar lehet h egy reszuk szerencsetlen, mas reszuk lusta. Ki tudja...



Ami viszont jo h sok a gazdag ember es ha jo szolgaltatasod van akkor lehetsz sikeres vallalkozo, nem szamit honnan jottel, az o osei is ugy jottek ide valahonnan."

2020. szept. 20. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az idezettel teljesen egyetertek. Nem valoszinu hogy laikus velemeny.


Ha ugy josz ki hogy semmi ismerosod sincs es senki nem segit akkor nagyon nagyon nehez lakhatast szerezni.

Tegyuk fel hogy nyersz a ZK lotton es kikoltozol. Hogy berelsz lakast? megnezik van e kredited es ha nincs akkor nem fognak kiadni neked lakast, talan meg szobat sem.

Rogton kell autot venni mert a tomegkozlekedes az semmit nem er de eloszor is kell jogsi. Sajat auton vizsgazol de nem tudod regisztralni az autot ameddig nincs meg a jogsi. Ordogi kor. Ha csak kersz valakitol kolcson autot akkor nem tudsz levizsgazni.

Ha van tobb szaz ezer dollarod kp-ban hogy vegyel rogton egy hazat akkor sokkal egyszerubb a helyzet de itt is lehet fennakadas mivel nincs rogton kredited es a kozmu szolgatatot is erdekli a credit score. Nekem nem lehetett a nevemen az internet mer nem volt kreditem, a felesegem neven volt eloszor.

Ahhol hogy kredited legyen hitelt kell felvenni es rendesen fizetni.


Ha pl walmartban dolgozol akkor nagyon keveset fogsz keresni. Alig lesz valamire eleg a penz. Ha van hasznalhato szakmad akkor jobb helyzetben vagy de Magyarorszagrol altalaban azok koltoznek el akik nem eletek meg az allasukkal, marpedig egy jo szakember Magyarorszagon is meg tud elni.

A betanitott munkasokat itt sem fizetik meg.

2020. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!