Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyenek az emberek Amerikában...

Milyenek az emberek Amerikában? Vannak - a magyarok számára - szokatlan társadalmi jellegzetességek? Milyen érzés Amerikában lenni? Mi teszi szerethetővé/idegenné?

Figyelt kérdés

#társadalom #Amerika. emberek
2016. márc. 4. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Két lábuk van, angolul beszélnek, és köszönésnek azt mondják, helló.
2016. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
totál hülyék, egy elbutult társadalom
2016. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Tapasztalatból mondom:

Buták, sőt a zöme ostoba..

2016. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Te milyen helyzetben tapasztaltad, hogy ostobák?
2016. márc. 4. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

ma 17:09 vagyok..

Lassan 4 éve élek kint, és minden nap tapasztalom. Nagyon ritka kincs aki nem buta..A butaságot nem úgy értem, hogy csörög a nyál a szájukból, vagy nem tudják mi Románia fővárosa (mert ugye egy európai sem tudná felsorolni mondjuk Dél-Amerika összes államának fővárosát)

A butaságuk (tisztelet a kivételnek) nagyon zavaró tud lenni.

2016. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Egyik szembeotlo jellegzetesseguk (persze most nagy altalanossagokkal fogok dobalozni, nem mindenki ilyen), hogy nagyon kedvesek, kozvetlenek es mosolygosak.


Ha leszolitasz vkit az utcan nem fog ugy nezni rad mint a veres kesre. Ha egy idegenre ramosolyogsz nem fogja hozzad vagni, hogy a phaszt vigyorogsz kocsog...


Nagyon sokan hozzam szoltak a 12+ ev alatt. Nok, hogy megdicserjek a ruham/cipom/akarmim. Ferfiak hogy megdicserjek a motorom/kocsim. Nem azert, hogy kikezdjenek velem, hanem hogy tudassak, hogy mennyire bejon nekik a moci/vas.


Mivel ok ilyenek en is ilyen lettem. A not a kasszanal elottem a sorban megszolitottam, hogy milyen parfumot hasznal, mert tettszett az illata. A csavot, aki egy qrva nagy kutyat setaltatott ami tenyleg a hapsi derekaig ert, megkerdeztem a nyerget hol hagyta.


Nagyon sokszor, nagyon kulonbozo korulmenyek kozott lehet szoba elegyedni barkivel.


Regen mikor otthon eltem, es most is mikor latogatni megyek haza, azt tapasztalom, hogy a magyarok nagy tobbsege meg mindig az a buvalbelelt, neszoljhozzammertmegharaplak, tele a tokom az egesszel arckifejezest viseli.


Ha otthon hivatalba mentem intezkedni es baratsagos/mosolygos voltam, vagy ugy neztek ram, mint egy dilinyosra, vagy megtort a jeg es szinte felsohajtottak, hogy jaj de jo latni ilyen mosolygos ugyfelet.


En elhiszem, hgoy otthon nehez az elet, itt is. De a kulonbseg az embereknek a hozzaallasukban van. Oriasi kulonbseg.


Volt, hogy keregeto leszolitott a metroban es mikor nem adtam semmit atkot szort ram vagy anyut szidta.

Itt akarmikor visszautasitok egy keregetot, "god bless you" "have a good day" es hasonlo finomsagokat vagnak a fejunkhoz. Mondanom sem kell hgoy amikor tenyleg adsz nekik valamit, akkor a csillagot lehozzak.


Butak?

Igen azok. A nagy atlag. De szerencsere nem mindenki. Illetve szelektiven idiotak. A fonokom peldaul keptelen a rendszamtablat felcsavarozni a kocsijara, ha azt mondom neki installalom a vindozt, azt hiszi karomkodok. De olyan durvan profi a szakmajaban, hogy eszmeletlen. Nincs tisztaban azzal, hogy mi az hogy Wi-Fi, de felevente tobb millio dollart fektet be ilyen-olyan uzletekbe, mert annyi van neki, hogy nem tudja hova rakni... es ha megkerdezem tole, hogy a hazaban hol kell leolvasni a vizorat, nez ram mint borju az ujkapura.

2016. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Erdekes. Azok a buta emberek hogyan tudtak meghoditani fel vilagot, ugy hogy a masik fel arrol almodozik, hogy ide koltozhessen. Ki szerezte a legtobb Nobel dijat. Csak arra ne hivatkozzatok, hogy kulfoldi tudosok dolgoznak. Igen sok a kulfoldi tudos de amerikaiak tudtak nekik legjobb korulmenyeket teremteni. Modern talalmanyok tobbsege, azok is, amelyeket mindennap hasznaltok, amerikai talalmany. Velemenyem szerint ket fajta ember van aki amerikaiakat butanak tartja : azok, akik ide szeretnenek koltozni, de nem tudnak, es azzal probaljak vigasztalni magukat. A masik kategoriaba azok tartoznak, akik valahogy (legalisan vagy illegalisan) kijutottak, de elvarasuk ellenere USA nem esett hasra elottuk, nyelvizsgai es diplomai semmit se ernek, nullarol kell kezdeni. Pedig olyan okosak, vilagos hogy a buta amerikaiak nem tudjak megertekelni.
2016. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan írta az utolsó rettentően "buták", és mégis közéjük kívánkozik a fél világ "okosa" .


"a magyarok számára - szokatlan társadalmi jellegzetességek?"

Pl. az, hogy "szokatlanul" sok pénzük van, és aki nem béna, az rohadtul gazdag!

Nem irigykednek egész nap, hanem mosolyognak.

Na meg híznak és híznak...

2016. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bevándorlók nélkül az amerikaiak még mindig abakuszt húzogatnának és gyűjtögetnének.
2016. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerinte, aki rajong, imádja Amerikát annak hatalmas megtiszteltetés, öröm, boldogság, hogy kint lehet, kint élhet. :)
2016. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!