Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Értelmiségi ember csak felsőfo...

Értelmiségi ember csak felsőfokú végzettséggel lehet valaki?

Figyelt kérdés
2020. szept. 27. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem.
2020. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tgt ***** válasza:
100%
Definiáld az értelmiségit, kérdező.
2020. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Herman Ottónak sem volt diplomája, de szerintem értelmiségi volt...

Annak ellenére, hogy ezt mondta: "Igazi tudós ember volt, és csak idősebb korában emlegette többet azt a hiányosságát, amit édesanyja is megmondott, hisz azt szerette volna, ha diplomát szerez, mert akkor lesz igazi ember belőle: „igaza is volt az én édes Anyámnak. Nem is lett belőlem ember. Se diplomám, se semmim…”"

Az intelligenciától és a tájékozottságtól függ, azt meg nem a diplomával osztogatják. A tudást önálló munkával biztos forrásokból is meg lehet szerezni anélkül, hogy az ember felvenné mint tárgyat a neptunban és levizsgázna belőle, amit egy bizonyítvány átadása zár..

(egyetemistaként mondom ezt mielőtt nekem esnek)

2020. okt. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két szülőm diplomával rendelkezik, de egyikőjük sem vallja magát értelmiséginek, mivel ahhoz olyan munkát is kell végezni, méltóvá kell válni rá, viszont, ahogy az előző is írta, nem csak diplomás lehet értelmiségi, de például egy gyári munkás, művelődésszervező diplomával valami kamuegyetemről, az nem az, egy egyetemi tanár viszont egyértelműen.
2021. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!