Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyáltalán vannak még gót...

Egyáltalán vannak még gót programok Magyarországon? Igen érdekelne pár. Esetleg gótok, akik hajlandóak segíteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a trollok úgy is megtámadnak, de mindegy. Ami azt illeti, egy baby bat vagyok, és jó lenne pár olyan "ismerős" akik gótok, vagy rocker-ek.

2020. okt. 12. 00:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm mindenkinek a válaszokat, rendesek vagytok, és sokat segített ez.
2020. nov. 21. 16:38
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is gót, viktoriánus irányzat, némi industriallal :) kétlaki vagyok,így Németországban (amikor ugye nincs koronavírus) van szerencsém élvezni ennek a fantasztikus igényes és gazdag szubkultúrának a dolgait...nagyon szeretném, ha otthon is ezt meg lehetne valósítani, de - elnézést, lehet, hogy ezzel nem vagyok túl polkorrekt, de tapasztalat - otthon az a gót kultúra, ami itt van, elképesztően gagyi, rotty, silány, lebutított.

Volt régen az a Kulti nevű hely, én nem voltam mondjuk, csak hallottam idősebbektől, hogy az jó volt, de már olyan sincs.

Gonosz vagyok, ha azt mondom, hogy ehhez a világhoz kell egy bizonyos kifinomult intelligencia?

Nekem nagy élmény volt, amikor először voltam pl:Nürnbergben gót fesztiválon, mennyi értelmiségi, intelligens, nyitott, haladó szellemű ember van köztük, akik egyszerre értik a zenét, van értelmiségi szakmájuk és járnak fűzőben meg pasiszoknyában (nyilván nem minden nap - másik félreértés otthon, attól nem lesz gót senki, hogy orrbaszájba műrasztázik, meg kötelezően csakis ilyen cuccokban nyomul). Otthon inkább azt láttam, hogy van az az oldschool kilencvenes bonanzás/depeche/cure nemtudommilyen klasszik irányzat, de nekik egy újabb stílus már nem elfogadható...ez is probléma. A széthúzás, mint mindenben otthon. Az emogeneráció lenézte az idősebbeket, ők meg leszánalmasozták azokat, és akkor még nem is szóltunk arról, hogy az a milliárdnyi árnyalat, a folk/medieval/spitzen etc. műfajok ellen meg közösen kelnek ki magukból. Ami még zavaró otthon: rengeteg személyiségzavarral küszködő exhibicionista próbálja ezeket a cuccokat hordogatni, mivel nem értik miről szól, ezért nevetségessé teszik magukat és a kultúrát is. Én benne lennék egy szervezkedésben, de nem ismerek sok embert, akik hasonlóak, azok meg nagyrészt szintén külföldön vannak. Pedig jó lenne ezt a kultúrát bevinni a többi közé...de ahol a slágertévére vevők a tömegek, ott ennek még nehezebbek a belépési esélyei.

2020. dec. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!