Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Debreceniek, titeket is zavar...

Debreceniek, titeket is zavar mikor a városunkat összemossák a Hortobággyal?

Figyelt kérdés

Mikor nem debreceniek előtt mondom, hogy debreceni vagyok, akkor sokszor azzal jönnek, hogy hát "jaj de jó, te akkor ott laksz a Kilenclyukú hídnál" meg hogy "és nem uncsi abban a nagy pusztában lakni?", és ilyenkor mindig el kell magyaráznom, hogy basszus, Debrecen egy több százezres megye és régióközpont, egy egyetemváros lakótelepekkel, villamossal és trolival és reptérrel megy egy csomó szórakozóhellyel, ugyanúgy, mint Pest vagy Győr. És vannak, akik ilyenkor szabályosan meglepődnek, mert hát ők azt hitték, hogy Debrecen egy kisváros a Hortobágyon.


Még a szolnoki vagy nyíregyi ismerőseim tudják is, hogy micsoda Debrecen, leginkább a pesti és a dunántúli emberek azok, akik fejében Debrecen az egy falu.


Szerintem ez így rossz és ez ellen tenni kéne. Valahogy jobban kéne azt promózni, hogy márpedig ez egy színes, európai mércével mérve is egy jókora középváros. Pl. a turisztikai prospektusoknak sem a szürke marhákat kéne mutogatniuk a Debrecent reklámozó résznél, hanem mondjuk a péntek esti nyüzsgő Piac utcát vagy a Nagyerdei Víztornyot a csomó partizó egyetemistával.


Vannak rajtam kívül is debreceniek itt, akiket ez bosszant és szeretnének ez ellen tenni?



2020. okt. 26. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem kellő marketinget kap a város az utóbbi években, konkrétan fővárossá akarja tenni a kormány. Így én nem erzekelem azt, amit te írsz őszintén szólva.
2020. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
100%
Tudom, hogy Debrecen nagy város, de valahogy nekem is összekapcsolódik a Hortobággyal. Valószínűleg azért, mert egyszer voltam Debrecenben, és akkor Hortobágyon is megálltunk. Feltehetően a pestiek és a dunántúliak is így vannak ezzel.
2020. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Jézusom... pestiként lefagyott az agyam ezen a sok hülyeségen. Aki egy kicsit is tájékozott, néz akár kereskedelmi tévét, az tudhatná, mekkora hülyeség azt gondolni, hogy Debrecen a pusztaság kellős közepén van. Az, hogy azt gondoljuk, ott van mellette, közel van hozzá, egy dolog.
2020. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Az, hogy azt gondoljuk, ott van mellette, közel van hozzá, egy dolog."


Ja, akkor ennyi erővel a pestiek savanyú-káposztát esznek állandóan, hiszen ott van mellettük Vecsés.

2020. okt. 27. 10:33
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%
És akkor még a debreceni kolbászról nem is beszéltünk. Pedig a savanyú káposztához az a legjobb.
2020. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!