Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről érdemes blogot írni...

Miről érdemes blogot írni magyar mint idegen nyelv tanulóként?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tanulom a magyar nyelvet, és gondolkozom azon, hogy blogot indítsak, amiben többek közt a magyar nyelvvel és kultúrával kapcsolatos tapasztalataimról és észrevételeimről írok, persze magyarul. Azt szeretném tőletek kérdezni, mi érdekelne főként anyanyelvi magyarokat ennek kapcsán. Bármi téma, ötlet jöhet! Előre is köszönöm válaszaitok :D

2020. nov. 20. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán az, hogy mit szeretsz a nyelvben, mit nem szeretsz a nyelvben. Mármint, most ezt így nyelvtanilag is értem. Úgy értem, hogy például a magyar egy ragozós nyelv. Neked ez tetszik-e, vagy sem, vagy pont ez a nehézséged, stb. Akkor a magyarban ugye nincs nőnem, hímnem, és rengeteg nyelvben van. Szóval ha így tanulsz több nyelvet is, akkor leírhatod a különbséget, hogy mi az, ami a magyarban eltér, kitűnik. De maga a tanulási procedúra is érdekesnek tűnik nekem. Mármint, hogy miképp jutottál el arra a szintre, ahol vagy stb.
2020. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán néha-néha előveszed a nyelv egyes részeit, a nyelvtanból bizonyos dolgokat, amiket aztán részletesen leírsz, illetve ha találkozol egy nyelvi érdekességgel, akkor azt rögzíted stb.
2020. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:

Írhatsz arról is, hogy szerinted milyen logikus vagy logikátlan dolgok vannak a magyar nyelvben, vagy például a nyelvtannal kapcsolatban milyen jó/rossz szabályok vannak, milyen észszerű lépéseket lehetne lépni az MTA helyében. Kis etimológia. Akár versek boncolgatása (nem elemzés, hanem nyelvi érdekességek vagy furcsaságok).

Szerintem általában is érdekes látni és olvasni, hogy idegen nyelvként mi az emberek benyomása a magyar nyelvről.

2020. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előzőek mellett még az is, mik a benyomásaid Magyarországról, ha itt élsz vagy már jártál itt. Engem nagyon érdekel, hogy látnak minket a külföldiek (nem csak a pozitívumok érdekelnek :) Ha meglesz a blogod, légyszi írd meg, hol van.
2020. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:

Hogy mit volt nehéz, és mit volt könnyebb megtanulni, milyen nyelvi jelenség okozott különösen nagy nehézséget. Mik azok a jelenségek, amik nagyon eltérnek az anyanyelvedtől, mik azok, amik hasonlítanak, miben találsz párhuzamokat. És ugyanez a kulturális jelenségekkel kapcsolatban is.

Érdekelne egy ilyen blog, szívesen olvasnám. És az olvasói kommentekben tudnák további témákat javasolni, visszajelzéseket küldeni, hogy mit találunk különösen érdekesnek, miről szeretnénk még többet hallani. Ha elindítod a blogot, légy szíves linkeld be ide!

2020. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Wow, köszi szépen mindenkinek a válaszokat!! Ezek mind nagyon jó ötletek :D Majd ha indítom mindenképpen belinkelem.
2020. nov. 21. 09:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritka extra pengén írsz, ennyiben már 100-ból 99 magyarul tanuló ellő pár szokásos hibát, meg a magyarok jó fele is a tőlük megszokottakat. Nagyon nagy respekt, és rengeteg sikert és örömöt a bloghoz!
2021. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!