Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon félek az élettől, mit...

Nagyon félek az élettől, mit csináljak? 19/F

Figyelt kérdés

A gimi alatt nem voltak barátaim. Csak akkor álltak velem szóba, amikor a házi kellett valakinek. Nem jártam el bulizni, nem is éltem társasági életet, mert soha senki sem hívott sehová. Amikor a lányokhoz akartam közeledni, mindig kiröhögtek, szóval még nem volt semmilyen kapcsolatom sem(nem vagyok csúnya, min. átlagos). Nem tartom magam lúzernek, sőt én voltam az egyik legjobb tanuló az osztályban, ennek ellenére nem barátkozott velem senki sem.

Csak azt látom, hogy előttem szalad el az élet, mindenki jól érzi magát én meg itt vagyok totál bedepizve. Már a közösségi oldalakat sem látogatom, mert ott is mindenki azt reklámozza, hogy milyen jól érzi magát.

Most megyek elvileg egyetemre, de félek a gólyatábortól meg az egész közösségi életről (már ha lesz egyáltalán), mert mindenki túl van már az első mindenen, nekem meg semmi tapasztalatom nincs: bulik, szerelem, barátok, stb.

Az elmúlt 4-5 évben semmi sem jött össze és ez rányomta a gimis éveimre a bélyeget.

Gondolkodtam már az öngyilkosságon is, de aztán mindig mondom magamnak, hogy b*zd meg, örül neki, hogy élsz és hogy egészséges vagy. Az a baj, hogy már nem érdekel semmi sem, egész nap nem csinálok semmit, unom az életet. Senkit sem érdeklek, és ez nagyon rossz érzés.

Szerintetek mit csináljak?

Már tanácsolták, hogy járjak el bulizni, meg éljek közösségi életet, de nem ismerek senkit, akivel el tudnék menni, suliba is mindig levegőnek néztek (hát akkor még buliban mi lenne). Meg amúgy sem akarok többet csalódni.


2010. aug. 12. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

"Nem jártam el bulizni, nem is éltem társasági életet"

"Nem tartom magam lúzernek, sőt én voltam az egyik legjobb tanuló az osztályban"


Komolyan nem gyanús egy kicsit sem??? Egy otthonülő stréber! Ne várj csodát hogy ezektől érdekes leszel! Élj egy kicsit! És a gólyatábor nagyon állat lesz, igyál meg pár sört és engedd el az állatot:D

2010. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Melyik egyetemre mész? Ne izgulj, biztos lesznek olyanok, akik hasonló cipőben járnak. A lényeg, hogy ne görcsölj. Gólyatáborra jó tanács: Érkezz hűtőtáskával és sörrel:) Akkor már a vonaton lesz társaság, és az nagyon meghatározó első pillanat, hogy együtt söröztök, dumáltok. Amúgy ha akarsz, írhatsz privátot az msn címeddel, és ott is tudunk beszélgetni.

24/L

2010. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Mintha magamat hallanam 5 eve. Azota nagyon fordult velem az elet. Sosem tudtam, hogy miert nincsenek barataim, mikor segitokesz, okos, oszinte, jonevelt, es vicces vagyok. Igazabol ez teljesen a kisugarzastol fugg. Mivel te negativ energiakat sugarzol ki a rossz hangulatodbol, negativ hozzaallasodbol kifolyolag, mindenki menekul toled. Mikor ezt meg tudtam magamban valtoztatni, mikor kinyiltam az emberek fele, csak ugy aradtak felem a baratok es parom is lett nagyon gyorsan (azota mar hazas vagyok, gyerekem van). Mindezt nagyon gyorsan elertem. Fejben dol el az egesz, nem a kulsodon mulik! Fel kell venned egy olyan allaspontot, hogy te epp olyan vagy, mint masok, se jobb, se rosszabb, igy ne becsuld le magad semmikepp, de ne is sajnaltasd magad, mert masnak is van problemaja. Torj ki a szomorkodasbol es amint ez meg van, jonnek a baratok. Neked kell megtenni az elso lepest, soha ne erezd ugy, hogy tul sokat teszel, mas meg semmit, mert akit erdekelni fogsz, egy ido utan eszreveszi a valtozasodat es o is figyelni fog rad, beszelni kezd hozzad. Neked kell magadon valtoztatni, segiteni, mert mas nem tud. Hidd el, en teljesen igy voltam, 2 evig tartott, amig megvaltoztam 19 eves koromtol 21 eves koromig es nagyon megerte! Fontos, hogy ne sajnaltasd magad, vannak, akiknek sokkal rosszabb. Ha ezt szem elott tartod, rajossz, hogy az eleted sokakehoz kepest jo es ez majd atlendit a depin. Sok sikert!
2010. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

"Nem tartom magam lúzernek, sőt én voltam az egyik legjobb tanuló az osztályban"

Ez már itt el volt cseszve.

Az egy dolog, hogy nem tartod magad lúzernek, de annak néznek.

Nem divat a jól tanulás. Ez van.

Egyetem mástészta....pia, csajok, vizsgaidőszakba meg orrvérzésig tanulás.

Gólyatábor: idd magad s*ggrészegre. Mikor maj kezdődik a suli egybő mindenkinek beugrik majt, hogy "nézd má itt az az a barom aki meg akarta k*rni a fügefát!"

Ez csak egy példa volt, DE megtörtént eset!.XD

2010. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Te vagy az VERTiGO. ?
2010. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1) Lehet, hogy csak te látod magad minimum átlagosnak, és annál sokkal rosszabb vagy

2) Tegyél fel magadról képet, és véleményt mondunk

3) Egyedül is lehet társaságba járni

4) Merre laksz, mert, ha a közelben, akkor holnap akár jöhetsz velünk is, simán beviszlek haverokkal valahova.

2010. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Aztán nehogy öngyi legyél =)
2010. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyetlen módszer létezik, nyílj meg az emberek felé. Ne az érdekeljen, hogy mit gondolnak rólad, ne golkodj azon, hogy hosszú vagy rövid távú kapcsolataid/ismerettségeid kötődnek, egyszerűen csak nyílj meg. Ha kérdeznek, válaszolj, ha hívnak valahova, lehetőségeid szerint menj, ha pedig alkalmad nyílik társaságba menni, ki ne hagyd! A gólyatábor erre nagyon jó hely, mindenki egyenlő esélyekkel indul, általában értelmesebbek is az emberek, meg mindenkinek szüksége lesz valakire, akihez szólhat. Még leinnod sem kell magad, egy 3-4 napos közös program már eleve egy kapocs. Az egyik válaszoló nagyon jól mondta, a hozzáálláson kell kicsit változtatni. Ne úgy indulj neki semmi ilyennek, hogy semmi esélyed, meg eddig sem voltak barátaid, most sem lesznek. Az új emberek nem tudják, hogy eddig nem voltak, nekik egy új, érdekes ember leszel.
2010. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A gólyatábor és az egyetemi élet sok lehetőséget megnyit előtted feltéve, hogy nem maradsz az a csendes, visszahúzódó srác, akinek ez alapján tűnsz. És ez nem azt jelenti, hogy a gólyatáborban meg a szorgalmi időszak nagy részében minden nap s*ggrészegen kell ágyba vinnie a többieknek. Én most olyan helyre megyek tovább, ahol senkit nem ismerek, de mindig is ezt akartam: új életet kezdeni az ország másik felén egy olyan közegben, ahol végre nem azzal kell foglalkozni, kiről mit pletyklának, mi jut az ősök fülébe, és végre felvállalhatom önmagam.

Az a te bajod, hogy nem kezdeményezel. Azt várod, hogy mások észrevegyenek, de mégis mit vegyenek észre rajtad, ha meg se szólalsz? Ismerkedni pedig egyrszerű: Szia, xy vagyok, és te? Buliban: Mit iszol? többi pedig adja magát. A lényeg, hogy merd felvállalni a véleményed, az ítlésed, a stílusod, azokat az apró különcségeket, amik egyedivé tesznek, és amikről azonnal megismernek az első hét után. És persze ne hagyd, hogy kihasználjanak, csak annak segíts, aki megérdemli, és aki már érted is tett valamit. Az ilyen egyformán adok-kapok kapcsolatokból lesznek a barátságok.

2010. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Olvasd a Bibliát aztán nem lesz gondod! :)
2010. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!