Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan származik a szólás:...

Honnan származik a szólás: "Az ember színe fehér" Valaki azt mondta, hogy a Bibliából? De hiába kerestem - mindenféle módon, kulcsszavakkal, összeállításban, szinonimával és katolikus vagy protestáns fordításúban.

Figyelt kérdés
Ha nem bibliai a szólás, akkor honnan származik? Ki mondta és mikor? (Majd elfelejtettem, Google elvtárs sem ismeri.)
2010. febr. 18. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert ez egy rasszista beszólás, ilyet senki nem monodott, ezt azok mondják akik nem tudják elfogandi a másik börszínét.
2010. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem hogy ilyent olyan ember mondhat akinek fennmarad a neve. Ilyent csak egy ócska semmi ember mondhat.Nincs ilyen szólás, honnan vetted?
2010. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen beszólás nincs is a Bibliában, az soha nem tanít arra, hogy gyűlöljük akinek más színű a bőre.

Az általad idézett mondás teljes egészében így szól: Én nem vagyok rasszista, de az ember színe a fehér - és ez egy graffiti. Valamilyen idézetgyűjteményben olvastam először, nem emlékszem hol.

2010. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Ráadásul - mivel az emberi faj eredetileg Afrikából terjedt el a Földön - az alapszíne fekete.
2010. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Afrikából...haha, ez olyan mint a finnugor elmélet. Se vége se hossza, csak hülyíteni lehessen vele a népet.
2010. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
17:37-nél a pont.
2010. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
67%

Nem hiszem,hogy az ember szine fehér!! De hiszem,hogy Ernst Heackel elmélete hejtálló. Ernst Haeckel német biológus, pszichológus, anatómia professzor a darwinista evolúciós elmélet alapjaira építette fel az árja fajelmélet alapjait.

Tanulmányaiban azt fejtegette, hogy a különböző fajok nem egyenrangúak, a rasszok génállományukban hordozzák őseik tanításait, az alsóbbrendű fajok pedig megpróbálnak keveredni az árják leszármazottaival, fertőzve ezzel a nemes vérvonalat. Politikai síkon harcolt a vegyes házasságok ellen, és meghirdette a szegregáció programját.

Mert a koszos cigány és arab nem egyenrangu velünk fehér dolgos emberekkel!!!

2012. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szilwike válasza:
0%
Nagyon jó, hogy minden álszemérmes ember idejön unatkozni, és azt se tudja, hogy miről beszél. A rassz / race fajt jelent. Nem az én hibám, hogy a feketék, c-k stb. más emberfajba tartoznak. Én is a fenti kérdésre keresem a választ, és csak meg szerettem volna köszönni, hogy teljesen fölöslegesen kellett végigolvasnom ezt a sok *****t.
2013. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ez egy rasszista beszólás, ilyet senki nem monodott, ezt azok mondják akik nem tudják elfogandi a másik börszínét."



Rasszizmus nem létezik csak konzervatív gondolkozás. :))


A "rasszizmust" már ha ilyen létezne az amerikaiak találnák ki, hogy az európai emberek gondolkozását hibásnak és rossznak állítsák be. Mert ugyebár az a normális ha a saját országodat átengeded az idegeneknek. Hogy mindenkit befogadsz kivétel nélkül. Nyugat mindenkit befogad... áll a bál a menekültek miatt, nagy a fejetlenség. Japán csak a diplomásokat engedi be és érdekes módon ott nincs csoportos nemi erőszak a bevándorlók részéről, nincs robbantgatás meg olyan hogy berontok az újságírókhoz gépfegyverrel mert nem tetszett amit az újságban írtak. :))) Tehát lehet nem a "rasszizmust" kellene rossz színben feltüntetni hanem a liberalismust.


Mellesleg nem hiszem, hogy az államalapítóknak, országalapítóknak, a régi nagy királyoknak tetszene a "fogadjunk be minden idegent és tartsuk el őket segéllyel és mindenféle extra juttatásokkal" ötlet. A megélhetési gyerekszülésről illetve gyerekellésről már nem is beszélve.


Tehát mint mondtam rasszizmus nem létezik, csak konzervatív gondolkozás. A rasszizmus ugyanúgy nem létezik mint mondjuk az alkímia. A "rasszizmus" egy természetes reakciónak a démonizálása. :)

2016. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
60%

Gyűlölnek és szeretnek,éljenek a skinheadek!

14/88

2016. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!