Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Nektek ment a...

Külföldön élők! Nektek ment a beilleszkedés kint, vagy inkább külföldiekkel barátkoztok?

Figyelt kérdés

Itt szerencsére jól beszélnek angolul, sok az expat. (Nem angolszász ország)


De a helyiekkel nem sikerült annyira összejönni. Az ismerősi köröm főként külföldiekből áll 1,5 év után is.


Ez mennyire normális?



2021. jan. 1. 16:43
 1/8 anonim válasza:
Szia! Én is külföldön élek és ide is járok suliba. Az eleje nagyon nehéz és keveseknek sikerül átmenni ezen a nehéz időszakon. Amikor nem értesz semmit és nem beszéled a nyelvet. De az a tanácsom hogy ne add fel és gyúrj rá a nyelvre mert így nem csak külföldi barátaid lesznek.
2021. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ja, és ne ülj bele abba hogy körülötted sokan beszélnek angolul. Csak azért teszik hogy jobban megértsd őket, de ez idővel változni fog. Egy kis idő elteltével majd el fogják várni hogy valamennyit makogj a nyelvükön és elhagyják ezt a kedves stílust.
2021. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már felnőtt vagyok, angolul van az egyetem. Nemsokára végzek is vele.


A helyi nyelv irreleváns, mert úgyis angolul fogok dolgozni.

De azért kicsit tanulom persze. Csak már sokadik nyelv amit tanulok, nem vagyok motivált.

2021. jan. 1. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Hol van az az ott? Skandinav? Hollandia? Belgium?
2021. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(Csak erdeklodom, en Hollandiaban elek)
2021. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ik woon ook in Nederland.
2021. jan. 1. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen élek nyugaton, és egyszer elmentem egy magyar klubba egy ú.n. teadélutánra.

Olyan gyűlölködve és olyan hangnemben beszéltek az otthoniakról, hogy felálltam, és eljöttem. Elfogott az undor, soha többé nem néztem feléjük.

A családom és a barátaim is itteniek, ami nem jelenti azt, hogy nem tartom a (szoros) kapcsolatot régi, otthoni barátaimmal.

2021. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éve élek külföldön és itteni magyarokkal szinte egyáltalán nem tartom a kapcsolatot. Az elején nem volt könnyű beilleszkedni, de a nyelvsuli, a munkahely, férjem barátai, új szomszédok stb most már elég sok kapcsolattartási lehetőséget teremtettek.
2021. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!