Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közösségi oldalak nélkül is...

Közösségi oldalak nélkül is be tudok illeszkedni?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdem majd a gimit, ahol valószínűleg senkit sem fogok ismerni (nem jönnek ismerősök oda).

Nagyon félek,hogy nem fogok tudni majd beilleszkedni, mert általánosban is elég nyomi vagyok, nem nagyon vannak barátaim, és senki se szeret nagyon. Gimibe viszont szeretném h máshogy legyen. Viszont nincsen semmi közösségi oldalam (csak Viber). Az osztályban rajtam kívűl szinte mindenkinek van minimum Instagram, Snapchat, messenger hármasa. Csinálni nagyon nem szeretnék, a szüleim is elég szigorúak nem nagyon engedik az ilyesmit. Mit mondjak majd az osztálytársaknak miért nincs? Van olyan akinek szintén nincs és be illeszkedett? Szerintetek nekem is menni fog?



2018. márc. 3. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt ahogy pl én àllok hozzà: hogy untat és nem érdekel!

Egyébként én 31 N vagyok, és egyetlenegy baràtom sincs fenn semmilyen közösségi platformon.

Szerintem a szüleid csak a felesleges időtöltéstől akarnak megvédeni, nem csodàlom, tele vannak mindenféle marhàval ezek a platformok. Sajnàlni meg ne sajnàld, hogy pont ebből maradsz ki!

2018. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Be lehet így is illeszkedni, bár kicsit "nehezebb" lesz. És ezt most kifejtem :D

Én alapjáraton fent vagyok ezen a három platformon, viszont semelyiket sem úgy használom, ahogy gondolnád. Instagramon azokat követek, akik/amik érdekelnek. Általában színészek, sorozatok, gasztronómia, stb. Viszont rakok fel nagy ritkán képeket. De nem selfie-t vagy kaja képet, hanem saját alkotásokat. Snapchat-et a barátnőim miatt használom, mert egymásnak küldözgetünk idióta képeket, amiket gonoszul lementegetünk :D

Facebookon viszont az osztálytársaim, rokonok, volt osztálytársak és ismerősök (akikkel szoktam beszélgetni, nem csak látásból ismerem) az ismerőseim, akikkel tartom a kapcsolatot. Évente frissítem a profilképem, hogy megtaláljanak azok, akikkel frissen megismerkedtem, és nehogy egy öt éves kép legyen fent :D Semmit nem szoktam megosztani, kiírni. Viszont oldalakat követek, csoportokban vagyok benne, azokat szoktam nézegetni. Egyedül az ismerősök képeit/posztjait szoktam "tetszik"-elni. A legtöbbet a Messenger-t használom. Napi szinten kommunikálok az osztálytársakkal, barátnőkkel, és olyanokkal, akiktől a távolság szakít el.


Ezt lehet így is csinálni! Nem kötelez senki arra, hogy megossz dolgokat magadról, közzétegyél bármit is.

De ha még így sem szándékozol semmit sem használni, akkor lemaradhatsz egy-két dologról. Például az osztályomnak van egy közös facebook-csoportja. Oda szoktuk kitenni a házit, pótolnivalót, dolgozatot megbeszéljük, óraelmaradást megtárgyaljuk, valamint, hogy ki mit tud arról, hogy lesz-e tanítás vagy sem. Nem egyszer volt meglepetés nekem, hogy nem kell másnap suliba menni, mivel én nem szoktam elolvasni a kiírásokat, hanem csak pár osztálytársam. Vagy megtudtam, hogy mégsem írunk másnap. Esetleg az osztálykirándulást tárgyaljuk meg, máskor ha valakinek van kidolgozott tétele, az sokat tud segíteni. Ezek mellett meg nagyon jó beszélgetések szoktak lenni. Igazából ez is információszerzés, amiről esetlegesen lemaradhatsz, de ez már csak rajtad múlik, hogy mennyire érdekelnek az ilyen dolgok.


Az Instagramnak és Snapchat-nek nincs értelme, ha nem akarsz semmit sem követni napi szinten, emellett nem annyira alkalmas kapcsolattartásra, mint a Messenger. Szóval ezeket elfelejtheted, ha akarod.

Viszont a Messengert tudom ajánlani. Létrehozol egy tök üres profilt, névvel és lakhellyel, és nem is kell többet megosztani magadról! Emellett elérnek téged a többiek, valamint ők is téged. Nekem is nem egy osztálytársam van, akinek még profilképe sincs.


De ez mind rajtad múlik.

2018. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Azt, hogy sikerül-e beilleszkedned, az magától az osztályközösségtől függ. Mindenképp legyél nyitott, kezdj társalgást, ülj mások mellé.

Nekem nem volt ilyennel gondom, mert én már hét éve ismerem az osztálytársaim (kisgimi, végzős osztály), így mi kiskorúként ismerkedtünk egymással, közösségi oldalak nélkül. Bár akkor nem volt különösebb kapcsolattartás, nem kötődtünk ennyire egymáshoz, csak évekkel később.


Azt, hogy miért nem vagy fenn egyiken sem, nem kell különösebben megindokolnod. Vannak nálunk is olyan osztálytársak, de ők nem tartoznak a szűk baráti körömhöz, így nem is nagyon zavarják nálam a vizet, de senki sincs "kiutálva". Ha meg kérdezik, megmondhatod egyszerűen, hogy téged nem hoz lázba a közösségi oldal használata. Feleslegesnek látod. A szüleidet meg ne hozd szóba, mert azon fognak rugózni, hogy "jaaj anyuci és apuci félt téged". Bár ez is emberfüggő, hogy ki hogyan reagálná le, de nem ajánlatos első benyomásnál :D


18/L

2018. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Saját példát tudok csak írni neked. Igaz, van köztünk vagy 6 év különbség, de a mai napig nem ez instagram meg snapchat 0-24-ben való használata jelenti azt, hogy be tudsz-e illeszkedni valahová vagy sem, hanem a való világ. Oké, könnyen beszélek, „ez már egy másik generáció” pedig alig van köztünk néhány év. :D

Bármelyik közösségben fogsz találni olyan embereket, akik csak virtuálisan tudnak létezni, de egyértelműen nem ők a te célközönséged barátkozás szempontjából.


A Facebook profil már más kérdés. Nálunk volt külön csoportja az osztálynak, titkos volt, szóval csak a tagok láthatták. Az osztályfőnök tulajdonképpen majdhogynem csak ott osztott meg velünk fontos információkat, oda töltötte fel este a tananyagot, amiből másnap lehetett felelni, hasonlók… szóval ilyen szempontból nem volt a legjobb tanár az biztos. :D

Itt majdhogynem kötelező volt a face fiók, mert különben lemaradtál mindenről.

Volt nálunk is olyan srác, akinek azelőtt nem volt, nem érezte szükségét, de itt rákényszerült, regisztrált. Nem arról szólt a dolog, hogy akkor ő ott lógott éjjel nappal meg szélsőségesen volt 1000 ismerőse és napi 8 képet töltött fel… Regisztrált, profilkép se feltétlen kell, de az ismerőseid ott is az ismerőseid lettek és kész. Tudni kell normálisan és ésszel használni, ennyi a titok. A mai világban már nem az van, hogy átrohansz a másikhoz a leckéért vagy rácsörögsz telefonon. :D

Innen már csak egy lépés a messenger, az ugye a facebook üzenetküldő appja. Ez sem az ördögtől való, ha tudod ésszel használni és nem írogatsz minden ismeretlennek furcsaságokat, csak a barátokkal csevegsz rajta néha.


Szóval összegezve nem ezektől fog függni szerintem a barátaid száma elsősorban. :)

2018. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!