Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme a biztos...

Mi az élet értelme a biztos és elkerülhetetlen halál ismeretében ?

Figyelt kérdés

A biztos halál miatt minden elvszik amit elértünk, amiért küzdöttünk . A gyerekeink is meghalnak, az unokáink is stb. . A földi élet is elpusztul majd és az egész univerzum is megsemmisül.

Minek is küzd valaki ?

Szerintem ez az egész élet tök értelmetlen és csak sok húhó semmiért.


2021. jan. 6. 06:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi értelme, minden múlandó ezen a világon. Én ezért sem akarok tovább küzdeni itt.
2021. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Deny Creep válasza:
58%

Szerintem az élet értelme a boldogság.

De ezt mindenki tudja, szóval semmi extra. De hogyan kell boldoggá válni? És szerintem ezen a ponton veszti el az emberek java része a fonalat. Mindenki tudja hogy az élet értelme a boldogság, de azt nem sokan tudják, hogyan kell boldoggá válni.


Ha kicsit már lényegre törőbben fogalmazok:

Az élet értelme az értelmes küzdelem.

Szeretek drámai lenni időnként tehát:

Az élet értelme az értelmes szenvedés.


Ilyenkor mindig reménykedek némi homlokráncolásban és megdöbbenésben. Tökre megörülök neki ha megkérdezik, hogy ez mit jelenthet. Mondjuk ez ritka, és bár itt senki nem kérdezett azért csakelmondom


Szerintem boldoggá, a kitűzött célok elérésével lehet válni. A cél lehet bármi, de a hozzá vezető út mindig erőfeszítés és küzdelem. A küzdelem fáradtságos és sok szenvedéssel is járhat. Minél nagyobb a küzdelem minél nagyobb a kihívás a célban, annál nagyobb öröm, sikerélmény, elégedettség keríti hatalmába az illetőt. És ezek gyakorlatilag a 'boldogság' összetevői.


Sajnos a boldogság nem állandó. Idővel fakulni kezd az emléke., Így az élet megélése során újra meg újra, újabb és újabb célokat kell kitűzni, és kell értük keményen megküzdeni. Azt gondolom.

Emellett óvatosan kell eljárni. A kis célok elérése kis boldogságot eredményez és hamar egy mókuskerék szerű börtönhöz vezet. A túl nagy célok pedig a sikertelenség nyugtalanságával bátortalanítja el az embert.

Bölcsen kell életcélokat választani, amik elég nagy kihívást jelentenek és elég nagy sikerélményt szolgáltathatnak.


Igazából ennyi. Nem is olyan nagy titok szerintem.

Na ennyit erről, irány próbálgatni a gyakorlatban!

2021. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!