Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kell kimondani a Marchesc...

Hogy kell kimondani a Marcheschi vezetéknevet?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
márkeszki
2021. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem attól függ, hogy milyen eredetű. Pl ha német: /marhesi/, ha angol /márkeszki/ (ahogy #1 írta), de ha francia akkor meg : /mársösi/
2021. febr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy van Dunaújvárosban egy állatorvos (szerintem a legjobb a városban) de olyan kínos hogy nem tudom, hogy kell kimondani a nevét 😅

Évek óta ezen gondolkodom. Megkérdezni nem merem, soha nem tudhatja az ember hogy ha ilyesmit kérdez valakitől, akkor az az ember rossz néven veszi, vagy szívesen válaszol rá.

2021. febr. 14. 00:33
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy ilyen szokatlan nevű ember már megszokhatta, hogy az emberek nem tudják helyesen kiejteni a nevét, és szerintem biztosan jobban örül neki, ha udvariasan rákérdez valaki, mint ha totál rosszul használja (legalábbis a feleségem, akinek szintén szokatlan vezetékneve van, sokkal jobban szereti, ha rákérdeznek, mert sok rossz tapasztalata van mindenféle hivatali ügyintézőkkel, akik bunkó módon reagáltak a furcsa nevére). Szóvak szerintem udvariasan rá lehet kérdezni.


Egyébként az 1. válaszoló által írr kiejtést kizártnak tartom, hogy így használná az illető. De most már nagyon kíváncsi vagyok, szóval ha megkérdezed, leírhatnád ide is a választ.

2021. febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már megszokta, hogy többféle módon ejtik a nevét, úgyhogy neparázz, esetleg kérdezd meg udvariasan, hogy hogyan szólíthatod, vagy hogyan kell ejteni a nevét.
2021. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Én márcseszkinek ejteném magamtól.

De tényleg kérdezz rá nyugodtan, nincs ebben semmi ciki, különleges neveknél honnan kéne tudnod magadtól, ha nem ismered az illető származását?


Majd írd meg az eredményt, kíváncsi vagyok. :)

2021. febr. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Én biztosan megkérdezném tőle.

És ha én lennék akitől megkérdezik, csak pozitívan érintene. Azt gondolnám, nocsak, figyelnek rám, ügyelnek a részletekre. Jó érzéssel töltene el.

2021. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 librikus ***** válasza:
62%

Marcheschi - olasz vezetéknév. Az olaszból hiányzik a h hang. A cé betüt csé nek ejtik, kivéve ha h-betü van előtte, akkotm ká-nak ejtik. Az s az indo-európai nyelvekben sz-nek ejtendő.

Tehát:Markeszki

2021. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 librikus ***** válasza:
48%
Az a is á-nak ejtendő, tehát: Márkeszki - bocsi.
2021. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Márkesinek mondanám.


Az sch-t "s"-nek ejtjük, mint pl. a Schmidt névnél is.

De valóban a legjobb, ha megkérdezed, mondjuk őt, vagy ha kínos neked valamiért, akkor az asszisztensét.

2021. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!