Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek még olvasnak...

Az emberek még olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

2021 írunk és arra lennék kiváncsi, hogy ti, vagy úgy mások az emberek egy bizonyos százaléka, még olvas könyvet?

Vagy mennyire nyitottak egy új könyv megjelenéséről?

Vagy egy új könyvsorozat :)



2021. márc. 3. 20:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%
Én rengeteget olvasok, ha kikerül a kolozsvári boltokba valamilyen jó regénysorozat, akkor általában megveszem az összest. Jelenleg éppen Deborah Harkness: mindenszentek trilógiát olvasom,ami nagyon jó, mivel teli van tudományosnak tűnő tényekkel és rengeteg történelemmel.
2021. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
75%

"#9: ha ennyire nem tudsz figyelni, akkor hogyan tanulsz???? A tanuláshoz is rengeteget kell olvasni."


Amit kell, azon muszáj átrágnom magam, de önszántamból,nagyobb terjedelműbe nem szivesen kötök bele. Még ha izgalmas dolgot olvasok is, az az érzésem, hogy maga az olvasás rabolja el az időmet az életemből. De amúgy figyelni azt tudok, csak idegesít a monotonitás. :):) Egyébként vettem olyan témából egy csomó szakkönyvet pár hete, ami meg érdekel, ez már ilyen egyetemi tananyag, azon mind át fogom rágni magam, és ezen tehát meg kedvtelésből, mert úgy látom, hogy ebben tudás van; és tehát számomra hasznos; nem pl azért tanulok, hogy a töritanárnak majd kedvére legyen, amit olvas a dolgozatomban, és ezért majd jó jegyet kapjak; tehát nem a jó jegyért, hanem azért, mert nekem fontos. Ilyennel például szívesen foglalkozom, de ezzel is talán inkább apránként, tehát tudom,hogy nem hajt a tatár, és megengedhetem magamnak, hogy fokozatosan olvasgassam, ahogy jól esik, saját tempómban. De egyébként történelemből például is mindig 1-1 leckét kellett; mondjuk ott úgy emlékszem, hogy csak akkor tanultam, ha bejelentett dolgozat volt; de arra mindenképpen tisztességesen felkészültem, tehát az nem zavart; mert már alapvető körülménynek tekintettem az iskolát. De szóval olyat szívesen olvasok, ami direktben olyan, hogy van benne nagy potenciál, hogy számomra értékes tudást, információt tartalmaz. De egyébként pl lehet olyan,hogy mondjuk egyhuzamban ami érdekel, abból sokat olvasok; de túl sokat inkább mégse; tehát amennyi jól esik, és ha tehát látom, hogy egy dolog tudást hordoz, és direkt azért vettem meg, azzal szívesen foglalkozom, tehát ott nem várom a végét, ott mindegy, hogy mikor lesz vége, mert a benne lévő tudást élvezem, azért vettem meg.

2021. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%
*De szóval történelemből nem okozott nekem gondot hogy pl témazáróra egyszerre átolvasni mondjuk 10 leckét, vagy amennyiből írtuk a témazárót, és egyúttal ezzel együtt, párhuzamosan írni saját vázlatot is akár. Tehát azt én úgy alapvetőnek vettem. De tehát dolgozatra mindig készültem. Röpdolgozatra is.
2021. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
75%
*De az apránként se annyira apránként, mondjuk két óra egyszerre; vagy két és fél, vagy ilyesmi egyhuzamban mondjuk. Tehát abból a szakkönyvből is, amit kinéztem magamnak, és megvettem.
2021. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
80%

#22 micsoda paradoxon amúgy, hogy pont te írsz legtöbbet és fogalmazol legterjedelmesebben aki nem szeret olvasni és miközben az előző kommentben le is írtad, hogy ha nem rövid a hozzaszolas bele se kezdesz az olvasásába 🙂

A többiek akik heti szinten darálják a könyveket letudják pár szóval

2021. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
#22vok,megmég pár másik; Mert nekem temérdek saját gondolatom van, inkább azokkal jobban szeretek lenni elfoglalva, mint egy könyvvel, és szeretem minél pontosabban is leírni, amit közölni szeretnék.:)Nekem általában nagyon sok mondanivalóm van. :):)
2021. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%

Miért kell lepontozni a válaszokat?

17-es vagyok

2021. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%
Mert vannak olyan "emberek" akik ebben lelik örömüket!
2021. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
80%

Én imádok olvasni, és gyűjtöm is a könyveket, a könyvjelzőket, egyszóval mindent aminek köze van a könyvekhez.

A könyvsorozatokat is nagyon nagyon szeretem, hisz olyanok akár egy-egy film vagy tévé show. Szóval igen, olvasok.

Keress rá instagramon arra a hasteg-re, hogy bookstagram és nézegesd a sok-sok szép könyves fotót és könyves oldalakat. :)

2021. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%
Telefonon olvasom őket. Könnyebb magammal vinnem, Így egyszerre több "könyv" van nálam.
2021. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!