Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyivel jobb külföldö...

Tényleg ennyivel jobb külföldön élni?

Figyelt kérdés

Rengeteg hasonló kérdést láttam már itt, de a legtöbb válasz általában fekete vagy fehér. A legtöbben csak azt írják, hogy kint megkeresnek egy csomó pénzt, miközben itthon még munkát se tudnak találni vagy éppen az itteni fizetésből nyomorognak. Pedig nyilván fontos lenne, hogy mi a végzettsége, a fizetésből mire mennyi megy el, stb. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.


Diplomával az ottani árak mellett tényleg annyival jobban lehet élni?

A fizetés mekkora része megy el albérletre, kajára, stb?

Mennyire könnyű beilleszkedni, kapcsolatokat kialakítani?

Mennyire érzitek magatokat kívülállónak az adott országban?

Mik azok a dolgok amik külföldön jobban tetszenek, mint itthon és fordítva?

Mi volt a fő oka, hogy kimentél?



Sokat segítene, ha leírnád, hogy mi a végzettséged és milyen területen dolgozol kint.



2021. márc. 22. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen a kérdés amit nem lehet megválaszolni. Én még saját magam esetében se tudom eldönteni, hogy hol lenne jobb Angliában ahol vagyok, más országban, vagy hazamenni. Sokak kimentek külföldre révbe értek, megtaláltták az új otthonukat, eszükbe se jutnak elhagyni azt.

Sokak meg mint én, állandó tépelődés az alap állapot, van amikor jó van amikor rossz, nem találnak stabil állást, albérletet... És itt nem az a baj, mert mindenhonnan elküldik, hanem mindenhonnan eljön mert nem érzi jól magát.

A harmadik amikor hazamegy, megbánja, kiköltözik, megbánja, hazamegy megbánja ésígytovább.


Fontos a fizetés meg végzettség meg egyáltalán hova. Mert elég nagy hely a "külföld" majdnem akkora mint Magyarország.

Én pl most raktáros vagyok semmi extra de ez miatt nem is megyek haza. Mert ( és ebben szokott mindenki belémkötni) ÉN ÚGY GONDOLOM ha minimálbéren tengeted a hétköznapjaidat otthon semmi jövőképpel, esélyekkel lakásra, spórolásra, előrelépésre ahogy nagyjából én voltam na akkor érdemes kijönni akár "mosogatni Londonba" mert itt kevésbé szenved.

Ha viszont van diploma, jól fizető szakmád stabil életed munkahelyem akkor hülyeség kijönni főleg ha bizonytalan helyre mész mert akkor bekockáztatod amit írtam a tépelődést meg minden szar ami rájöhet a legnagyobb klisé a magány meg a honvágy. Ezek olyan dolgok ami otthonról nekem is viccesnek tűnt de most én is ezen örlődök, és az ilyen örökös gyötrődés felemészti az ember lelkét.

Szóval az ilyen érzelmeket is kalkuláld bele ne csak az anyagiakat, és gondolj bele minek teszed ki magad mielőtt döntesz.

2021. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Magyar diploma sok esetben semmit nem er kulfoldi orszagban. En szakmunkas vagyok, ugyan azt a fajta munkat vegeztem Magyarorszagon is mint itt de nekem kint jobban megeri. Nem csak a penz hanem az elet miatt is. Pl most a covid miatti szigoritasok sem olyan durvak nalunk mint Magyarorszagon.


De ha az anyagi resze erdekel akkor azt mondom hogy gazdag nem leszel ha Magyaroszagon sem lennel gazdag abbol a munkabol amihez ertesz de jobb az eletszinvonal es konnyebb felretenni penzt a nem vagysz tobbre mint amennyit realisan megengedhetsz magadnak. A hazunk egyszeru, nem luxus de modern es komfortosabb mint sok magyar haz.

Nekunk nincs luxusautonk, nem veszunk draga holmikat. Igy viszont tudunk penzt felretenni, kenyelmesen elunk.

Magyarorszagon alig tudtam felretenni penzt pedig szulokkel laktam es nem kellett igy a lakhatasert fizetni.

2021. márc. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 senior10 válasza:
100%

Nekem elég sok ismerősöm van aki hosszú évek óta külföldön él vagy éveket külföldön élt. sok közülük már az iskola után szinte egyből kiment szóval bőven 10+ éve kint van. az utóbbi években szépen lassan mindenki kezd hazaszállingózni, vagy erősen tervezi azt hogy végleg hazajön nem csak 1-2 évente pár hétre, mert elsősorban a család a rokonok, és egy kicsit a régi haverok is elkezdtek nekik borzasztóan hiányozni.

Persze olyan példát is tudok, hogy a csajszi kiment olyan 8-9 éve, az elején hazajárt két-három éven keresztül évi két hétre, legutóbb olyan 5-6 éve járt itthon, most meg ott áll a dolog, hogy már az is nagy szó ha esetleg karácsonykor messengeren 5 percet tudnak vele beszélni...

2021. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegy ,hogy Békés megyéből akarsz kimenni külföldre vagy Budapestről.

Budapesten ma nettó 3-400 ezres fizetések vannak jólét döngetés, ehelyett mondjuk Békés megyében nagy szegénység. Budapesten luxusnyaralásra íratkoznak fel, Békésben hó végén a húst.

Ezért számít, hogy honnan mész ki.

2021. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

#4: Amilyen árak budapesten vannak, nettó 300-ból biztos nem mész luxusnyaralásra, az talán elég egy normális életszínvonal fenntartására, minden flancolás nélkül.

Egyébként bármilyen hihetelen, Pesten is sok a csóró és Békésben is vannak gazdagok. Aki luxusnyaralásra 'iratkozik fel' az Pesten is jómódúnak számít. A jómódú békésinek nem okoz gondot hó végén a hús.

2021. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Leírom az én véleményemet, tapasztalataimat. Nyilván ezek nem általános érvényű dolgok, biztosan léteznek kivételek.

1. Diplomával nem biztos, hogy érdemes külföldre menni. Arányaiban kint nem keresnek annyira jól a diplomások (tehát míg itt egy betanított munkás fizetésének 3-szorosát kapják, ott csak 2,5-szörösét - most csak hasra mondtam egy példát)

2. Akik kimennek, és elmondják, hogy mennyivel többet tudnak félretenni, nagyrészük nem él olyan színvonalon mint itthon ahonnan kiment, ezért tud látszólag rengeteget spórolni. Van például egy közeli ismerősöm, itthon egy közepes méretű családi házban laktak ketten, volt egy Suzukijuk. Kiment Ausztriába, hárman összeáltak és bérelnek egy 80 nm-es, három szobás lakást, és busszal jár dolgozni. Így nem nehéz sokat félretenni.

3. Az ingatlanárak nyilván magasabbak mint itthon. Ausztriáról tudok részletesebben nyilatkozni, az a tapasztalat, hogy a vidéki házak/lakások arányaiban drágábbak az itthonihoz képest, mint a fővárosiak.

4. Beilleszkedni nem egyszerű. Sok nyugati országban úgy tekintenek a magyarokra mint nálunk a románokra vagy ukránokra (tehát van akit nem érdekel hogy honnan jöttél, ha jó dolgozó/szomszéd/akárki vagy, van aki meg lenéz)

5. Ausztriában egy diplomás mérnök egy multinál néhány év tapasztalattal keres mondjuk 3500 eurót (bruttó). Egy normális állapotú vidéki 150 nm-es családi ház bérlése 1500-2000 euro. Itthon ez legyen 200 ezer. Egy mérnök itt keres egy multinál bruttó 500 ezret. Akkor ott tartasz, hogy az osztrák fizetésből maradt a lakhatás után nettó 500 euród, itthon meg 100 ezer forintod. Nyilván ez akkro igaz, ha egyedül akarsz fenntartani egy háztartást.

6. Minden, ami importált, vagy tömeggyártásban készül (telefonok, kínai ruhák, autók, háztartási gépek stb.) kb. egy árban van vagy olcsóbb mint itthon. Minden, amihez helyben emberi munka kell (fodrász, étterem, autószervíz) az jóval drágább.

2021. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

"Magyar diploma sok esetben semmit nem er kulfoldi orszagban."


Attól függ, milyen diploma.

Nekem elfogadták az érettségimet, a négy év latin-történelem diplomámat, és egyenesen egy egyetem 3. ciklusára vettek fel.

Azóta is itt élek, némi tolmácsolás és szakfordítás után önálló műfordító lettem, kiépített kapcsolatokkal és kiadókkal.

Itt mentem férjhez, itt születtek a gyerekeim, és köszönöm szépen, jól vagyok.

Nem kell albérletben laknom, mert saját házunk van, és anyagilag sem panaszkodhatom.

Nyilván nincs mindenkinek ilyen szerencséje, de te a tapasztalatokról kérdeztél, nekem így sikerült.

Bár be kell vallanom, eleinte nem volt könnyű. Sőt.

2021. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

7#: Gondolom a válaszoló a versenszférára értette, hogy kevésbé értékes a magyar diploma (ami egyébként sok esetben igaz is, bár az túlzás hogy semmit sem ér).

A 3. ciklus ahova mentél (ha jól tudom, ez a doktori képzés?) gyakorlatilag egy egyetemi felvételit jelentett, még ha magasabb szintű is. Ott nyilván más a helyzet.

2021. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Diplomával az ottani árak mellett tényleg annyival jobban lehet élni?

Igen. Egy ALDI-s pénztáros is többet keres, mint otthon egy kezdő mérnök.


A fizetés mekkora része megy el albérletre, kajára, stb?

Fejenként 550€ a kaja, áram, albérlet, fűtés /hó, a férjemmel közösen bérelünk 55nm-t.


Mennyire könnyű beilleszkedni, kapcsolatokat kialakítani?

Semennyire. Nekem nincsenek idekint igazi barátaim, bár nem is törtem magam, hogy találkozzak új emberekkel.


Mennyire érzitek magatokat kívülállónak az adott országban?

Egy kicsit, de nem vészes. Biztos lehetne rajta javítani. A németek egy kicsit rasszisták, mármint szívesebben kérnek fel bármilyen munkára egy németet, mint egy bevándorlót - persze sok az egyéb bevándorló, akinél ez kevésbé van így.


Mik azok a dolgok amik külföldön jobban tetszenek, mint itthon és fordítva?

Nyugis közlekedés, betartják a szabályokat, cserébe kis szabályáthágásért csak kicsi a büntetés (10€ az enyhe gyorshajtás)

Olcsóbb elektronikai cikkek


Kontra

kicsit nacionalisták

rohadt drága az egészségbiztosítás

szélsőségesen szabálykövetőek

a szolgáltatások drágák (fodrász, autóra kötelező biztosítás, készkaja gyros, stb)

A család messze van, persze csak fél nap kocsival, szóval nem vészes. De azért nem olyan mint a htévégén hazaugrani egy húslevesre.


Mi volt a fő oka, hogy kimentél?

A férjem kiköltözött



Összességében tényleg könnyebb sok pénzt keresni és kijönni a fizetésből, de a barátkozás nem olyan magától értetődő mint otthon. Ha anyagi gondjaid vannak, fuss neki - ha nem jön be, bármikor hazaköltözhetsz.



Németország, 32N

2021. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia az én tapasztalatom!Németország!


Alap bérek Bajorban 1700-1800 euró!

Nem főváros átlagos albérlet 500 euró két szoba rezsivel!De van többért és kevesebbért!

Enni való 250 euró!

Autó típustól eltérő de 300 eurótól fölfelé éves biztosítás plusz üzemanyag 1,70.

Net korlátlan telefon 70 euró.


Kezdő fizetés kamion belföld napi 9 óra munka 1700-1800 + céges juttatás(üzemanyag ,céges korlátlan telefon ,van ahol adnak céges szállást ,céges lakást)

Egy év után 2300-2400 + juttatások.

Végzetség érettségi és C+E kategória!

Mellette Német tisztaság kedvesek és lelassult az élet az anyagiak miatt ,nagy a nyugalom nagy a közbiztonság még az egyéb nemzetiségűek ellenére is.

2021. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!