Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az ami jobb Magyarországon...

Mi az ami jobb Magyarországon mint külföldön?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszára vagyok kíváncsi akik éltek Magyarországon és külföldön is. Az ételek mellett van-e valami ami jobban tetszett Magyarországon az oktatásban, egézségügyben, ügyintézésben, munkahelyen, stb. mint külföldön (és arra is kíváncsi lennék, a külföld mit takar)?

2020. aug. 18. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
A magyarokban van valami készség a mély gondolkodásra. Tudom, hogy ezt 99%uk jó kélyen elnyomja, de akkor is érzeni egy hadováló német és egy átlag magyar között.
2020. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A budapesti tömegközlekedés elég jónak számít más külföldi nagyvárosokéhoz képest. Gyakrabban járnak a járművek.
2020. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Finomabb a nektarin, és van rendes hentes, meg zöldséges, nem csak a hipermarket.


Egyébként fos volt otthon élni, nem vágyom ezek miatt haza.

2020. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hogy van túrórudi...
2020. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Pálinka, túrórudi, dobostorta
2020. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Külföldről írok, három éve hagytam el az országot:

- a magyar nyelv gyönyörű és ritkaság

- hiányzik pár magyar táj, például a Mátra és a Bükk (bár van mivel pótolnom)

- Budapesten van a családom és a barátaim jelentős része, bár ez nem Magyarország érdeme, hanem saját helyzet

Én egyébként sose szerettem a magyar konyhát. Olaszországban élek, az itteni ételek (eltekintve a jól ismert pizzától és spagettitől) sokkal közelebb állnak hozzám.

2020. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mondanám hogy túró rudi, de lassan minden nagyobb európai városban lesz valamilyen magyar bolt, vagy ha nagyon nem bírok a boltig sem elutazni, hozathatok valakivel, aki éppen jön haza magyarországról...

a családom meg a barátaim jelenléte tetszik az országban, bár arról meg nem az tehet.

2020. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell nagyobb városnak lennie.


Mi egy közepes városban lakunk, nincs magyar, de van international meg rahedli lengyel, náluk meg van magyar sarok.


Szomszéd kisvárosban van magyar, friss áruval is.


Van magyar masszőr, fodrászok tömkelege, sminkes, orvos, szülész, rengeteg nővér, fogorvos, igazából pont annyi magyarral találkozom amennyi még nem árt meg. 🤷‍♀️

2020. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!