Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért önpusztító az ember?

Miért önpusztító az ember?

Figyelt kérdés

Dohányzunk, iszunk, vegyszereket teszünk az élelmiszereinkbe, egészségtelenül élünk, beledöglünk... Miért??? Jó ez nekünk? Nem!!

A törvényeinkkel az emberi életet védjük miközben...


A kérdésem átfogó jellegű, arra volnék kíváncsi hogy miért "jó" az embernek hogy bajt okoz magának. Egyszóval nem az egészséges életet élők életmódtanácsaira volnék kíváncsi, hanem arra hogy az emberek jó része miért nehezíti tudatosan meg a saját életét? Milyen jellegzetes emberi tulajdonság miatt van ez így, és miért?


2010. aug. 19. 20:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Tehát elmondom:

A fiatalok azért dohányoznak, mert ez a belépő a "menők" és a "nagyfiúk/lányok" közé. Divatból teszik, tudják, hogy ártanak maguknak, de ugye, ha ez kell, ez kell.

Felnőttek pedig sokat stresszelnek, így kell nekik valami, ami levezeti a feszültségüket. Ők nem menőzésből csinálják, hanem rászoktak.

Iszunk. Nos ez változó. Én csak néha iszom alkoholt, főleg szilveszterkor, és akkor is csak mértékkel. Aki tud tartani mértéket, semmivel nem lesz rosszabb, mint egy olyan, aki még az alkoholtól magától is írtózik. De ugyanúgy, mint az előzőkben:

Aki fiatalként sokat iszik, az most "jajdemenő", aki pedig felnőttként sokat iszik, napi rendszerességgel, az alkoholista, és ez ellen nemigen tud vagy akar mit tenni.

Vegyszereket teszünk az élelmiszerekbe? Nem mi tesszük, de nekünk kell megenni. Gyakorlatilag mindenben van tartósítószer, cukor, vagy valami. És az ok egyszerű: Nincs olyan összetett étrend, ami nem lenne legalább egy icipicit egészségtelen. Az, hogy néha megegszünk egy a csipszet, vagy csokit, nem hat ki arra, hogy most aki 100%ig bio, tovább él-e.

Egészségtelenül élünk? Már aki. Fejtsd ki.

2010. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert közel sem vagyunk olyan tökéletes lények, mint azt a sok idióta beképzeli. Nem elég, hogy magunkkal is kicseszünk, tönkretesszük a környezetet, a természetet a bolygót. Mindezt egy undorító faj szükségleteinek kielégítésére. Az ember már rég elszakadt attól, hogy harmóniában éljen a természettel.
2010. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
45%

Nem sokat tudsz az világról, ha nem világos a váalsz számodra. Ráadásul még általánosítasz is.


A dohányzás és alkohol függőséget okoz, bár bizonyos esetekben a angualthoz illő élvezetnek számít, azok a bizonyos vegyszerek az ételben jórészt azon segítenek, hogy ne romlott ételt együnk. Az egészségtelen életmódnak általánosságban meg magában ezernyi oka lehet. Ez neked tudatos önpusztítás? Ha pl. balesetet szenvedsz a kocsidban, akkor ezek szerint de direkt azért ültél kocsiba, hogy balesetet szenvedj?

2010. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A törvényeink se védik az emberi életet, míg a minimálbér a létminimumot se éri el...
2010. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

500 féle oka van mind a három dolognak.. Első hsz közelít legjobban a valósághoz. Fiataloknál pia/cigi tényleg a belépő, olyan 18 éves korig kb.. Csak mikor már rájönnek, hogy annyira ez mégse menő akkor már nem tudnak leszokni..


Felnőttkorban meg a 70 ezres fizu mellett sajnos nem nagyon van más örömforrás.. Diákmelóban dolgoztam egy gyárban. 2-300 an lehettünk egy műszakban kb. Haveromon meg rajtam kívül mindenki tolta szünetekben.. Aki nem dohányosként ment oda az is rászokott pár hónapon belül.. 70 ezerből havi 10 cigire!! Ez a durva!!!

2010. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Akárhogy is...az ember előbb vagy utóbb úgy is kipusztítják majd egymást. Nagyon jól haladunk e felé.

Én is sokat gondolkoztam ezen, hogy miért hagyják , hogy tudatosan legyengítsék magukat?Jómagam ha akartam volna rászokhattam volna a cigire, vagy alkoholra de sose tettem.

Pedig még csak 18 vagyok. És voltak nekem is szar napok/hónapok de nem süllyedtem le arra a szintre, hogy alkoholista legyek mint ahogy a legtöbb mai tinédzser.

Amióta ember létezik , azóta minden csak rossz és rosszabb is lesz (ha csak nem teszünk ellene valamit?-van összetartás egyáltalán)...

2010. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Inkább úgy tedd fel a kérdést, hogy miért akar az ember örökké élni?


Miért jó a fél életedet úgy leélni, hogy már vén vagy, semmire se vagy jó, az érzékszerveid szarok, az agyad kihagy?


Dédanyám 92 éves, de már 60 évesen szenilis volt, és most kutyabaja, mert olyan marha egészségesen élt, csak éppen nem lát, nem hall, alig tud megfogalmazni egy épkézláb mondatot és semmit se tud megjegyezni.


Marhajó élet, komolyan. Akkor inkább haljak meg rákban még akkor, amikor még ember formám van.

2010. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
22:45 - Ez mondjuk változó, nagyapám 77 éves, igaz, bottal és pacemakerrel él, de agyilag még mindig ép, és fát vág, a szívén kívül semmi baja.
2010. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%
Bot és pacemaker. Meggyőztél.
2010. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22:56 - És mindenre tisztán emlékszik fiatalkorából. Egyedül azon veszekednek folyton nagyanyámmal, hogy hanyadikán esküdtek, de az a vita már az esküvőjük óta tart több, mint 50 éve.
2010. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!