Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha panelban lakom, akkor...

Ha panelban lakom, akkor proli vagyok?

Figyelt kérdés
Mit jelent a proli? Többször olvastam már itt ezt a kifejezést!

2021. márc. 26. 22:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#4 ezt mikor is írták? És hol van az a társadalom most, 40 évvel később?
2021. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Számomra a proli az aki még büszke is műveletlenségére,ellenben mindenről nagyon határozott,általában fekete/fehér véleménye van.Ugyanúgy kényelmesen elvan mind a hatalmaskodó,mint a meghunyászkodó szerepben,saját kispolgári értékrendjén túl mást nem fogad el.
2021. márc. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
12 emeletes panelban lakom. 2 ügyvéd lakik ott, mindketten az 50-es éveikben járnak.
2021. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Már írták: proli = kétkezi egyszerű munkás (proletár). Annak idején nekik utalták ki a panellakásokat, ezért a lakóhely kb. meghatározta a társadalmi szintet is.

Ma már ez rég nem igaz, azóta keresztbe-kasul költöztek emberek.

2021. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

#12 erről beszélek! Intelligens ember meg tudja fogalmazni szépen, magyarul, választékosan, amit mondani akar és nem kell közhelyesen fogalmazni.


Bár több ilyen lenne, mint amit #12 írt, aki fogalmazni, kommunikálni tud!


Tiszteletem!

2021. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
#12: igen, ez remek esszencia 👍
2021. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 A probléma, hogy a plebsz, azaz az átlag ember, aki nem tud megfogalmazni saját gondolatokat, csak más gondolatait tudja visszhangozni, az nem tudja, hogy mit jelent számára a szó és használja. Így kerül sor arra, hogy az olyanok, mint a kérdező is megkapja, hogy "ő proli, mert panelben lakik".

A gyakorin a face-en is rengetegszer használják a "proli" kifejezést helytelenül. Amikor az ember rákérdez, hogy mit jelent számára a szó. elkezd támadni és nem képes két értelmes mondatban összefoglalni, mint a #12.

Ekkor látszik, hogy valójában ki az, akinek van agya és ki az, akinek a fejlében csak mások szavai visszhangzanak.


A "proli" szó egy divat. A legtöbbször a szó gyakorlati jelentése: "az az ember, akit nem vagyok hajlandó megérteni, és elhatárolódok tőle, hogy védjem a saját értékeimet, amiről azt sem tudom, hogy mik azok."

2021. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha nem városban lakom, akkor paraszt vagyok?
2021. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18: Abba már belegondoltál, hogy ha nem városban laksz, akkor nem tudod megmondani, hogy mennyit fogyaszt városban az autód!
2021. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#19

A micsodám? Neköm szekerem van!

2021. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!