Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könyvtárak lehetnek nyitva most?

Tamas3791 kérdése:

Könyvtárak lehetnek nyitva most?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor mikor nyitnak kb?

2021. ápr. 7. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 19.-én nyit a könyvtár.
2021. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Ahol lakom városban és a közeli megyeszékhelyen is úgy van most, hogy neten vagy telefonon leadod a listát a könyvekről amiket ki szeretnél venni, időpontot megbeszéled és akkorra odamész és az ajtónál/ablakból kiadják. Itt a lakhelyemen elvileg 19-én ki is nyitnak, de a megyeszékhely könyvtáráról ilyen infóm nincs.
2021. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mától kinyithatnak, de nem olyan egyszerű az, sok adminisztrációval jár, így beletelik pár napba mire minden kinyit.
2021. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon leegyszerűsítve: az egyik hatályos rendelet (144/2021 Korm.r.) azt mondja, hogy a szolgáltatóhelyeknek - ide értve a könyvtárakat is- nem kötelező zárva tartaniuk, a helyszínen szolgáltatás nyújtható. A másik (484/2020 Korm.r.) pedig azt, hogy a felsorolt szolgáltatóhelyeken -köztük könyvtárakban - csak az ott munkát végzők tartozódhatnak.

Szóval szolgáltatni lehet, csak bemenni nem. Emiatt egyelőre csak az ajtóban kölcsönzés és/vagy házhozszállítás jöhet szóba, teljes nyitás nem. A könyvtárak is így készülnek.


Amit a #2 írt, hogy náluk ez eddig is működött, az necces dolog, mivel az Emberi Erőforrások Minisztériuma (ami alá a városi, települési könyvtárak is tartoznak) március 7-én írásban küldte ki, hogy csak az online szolgáltatások működhetnek.)

2021. ápr. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!