Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megnézek egy lányt fényképe...

Ha megnézek egy lányt fényképen (pl. társkereső oldalakon), gyakorlatilag 90% bizonyossággal meg tudom állapítani az arcáról, hogy diplomás-e vagy sem. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Különösen a szakmunkásképzőt végzettek és a diplomások közt látok egyfajta kontrasztot. Félre ne értsetek, egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, de mégis látszik a képeken. A kérdés tehát az, hogy mik azok a jegyek, jelek, amelyek ennyire jelzik az egyén iskolai végzettségét, intellektuális beállítottságát?
2010. aug. 22. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van kérdező.Valahogy a tekintetből lelehet olvsni szinte mindent.
2010. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Engem két dolog érdekelne (bocs, hogy visszakérdezek):


1. Miért csak a lányokat említed, fiúkon nem működik az intuíciód vagy egyáltalán nem nézed a képeiket?


2. Néhány évvel fiatalabb, pl. még középiskolás lányok képei között is látsz ilyen különbségeket? Mikor alakul ki szerinted az a jelleg, ami alapján elkülöníted őket? Egy egyetemre járó és egy dolgozó húszévesnél pl. tudsz különbséget tenni? Vagy csak egy bizonyos kor felett?

2010. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

18:09 kérdezz nyugodtan...


1. Azért a lányokat említem, mert a társkereső oldalakon a női nem szemlélgetésében vagyok érdekelt.


2. Koromnál fogva a húszas-harmincas korosztályban szoktam böngészni, és beállítottságom alapján kimondottan az értelmiségieket keresem.


Ha általában az utcán nézem az embereket, már tizenéves (középiskolás) korban látható a különbség, nemtől függetlenül.

2010. aug. 22. 18:34
 14/17 anonim ***** válasza:
szerintem ez h*lyeség. a látszat csal.
2010. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ :). Hát gondolkodtam a kérdéseden, nem mondhatnám, hogy ismerem ezt a jelenséget, mert ha vannak is feltevéseim arcok alapján az emberekről (azt hiszem, mindenkinek ösztönösen vannak, csak nem okvetlenül a végzettségről és nem okvetlenül helyesek), de nemigen volt alkalmam olyan egyszerűen ellenőrizni, mint neked a társkeresőn. Nem tudom, közrejátszhat-e maga a kép jellege is, a póz, a beállítás, az arckifejezés, illetve mind a képen, mind az utcán a ruházat, táska, helyszín, társaság, maga a tevékenység, a viselkedés, satöbbi. Nem jártam még társkeresőn, így nem tudom, ott egyszerű arcképet tesznek-e inkább fel vagy többféle fotót, egész alakosat is. Valahogy abban tudok a legkevésbé hinni, hogy a vonásokról van szó, szerintem egy ilyen benyomás összetettebb tényezőkből keletkezik. Érdekes mindenesetre. Választ adni nem tudok sajnos :)
2010. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A válasz nagyon egyszerű: Te született tehetség vagy..! :)
2010. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Természetesen minden ember tekintetében benne van, hogy mennyire értelmes, mennyire gondolkodó ember. Ezt nem a fogak száma, szemöldök sűrűsége és smink mennyisége dönti el. Az arcszerkezet teljesen más, hiszen sokat gondolkodik, tehát látszik rajta. Szavakban ezt nem lehet kifejezni.
2014. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!