Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevételem, hogy a diplomás...

Észrevételem, hogy a diplomás ismerőseim nagy része mind házas, míg az érettségizett, szakmával rendelkezők csak kapcsolatban élnek vagy egyedülállók?

Figyelt kérdés

Direkt felfigyeltem erre az iwiwen:

26-29 éves nők ha diplomásak szinte 90%-ban férjez mentek


A szakmunkás, régebb óta dolgozó lányok(26-38) nagy része egyedülálló vagy esetleg kapcsolatban van, mindössze 10% házas.


Ez miért van?


2011. jún. 10. 16:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

27 éves nő vagyok 2 diplomával.

Nem vagyok házas, sőt még csak párkapcsolatom sincs.

2011. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem reprezentatív, a te ismerőseidnél véletlen így van, de ez nem általános. Én pl. pont az ellenkezőjét látom: aki diplomás, az ugye eleve mire végez, utána meg karriert akar stb., aki pedig már 20 évesen dolgozik, hamarabb kezd családtervezésbe pl. Szóval szerintem meg fordítva van.
2011. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azt figyeltem meg, hogy Pesten vagy nagyvárosban sokkal később házasodnak, mint falun vagy kisvárosban.

Ezek szerint a karrierizmus a nagyvárosokban erősebb?

2011. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Első: milyen jogon butázol le olyan embert akinek nincs diplomája? Kinek érzed magad?


Kérdező: Lehet azért, mert érettségivel nem tudtak olyan jó munkát találni mint diplomával a másik oldal. Amivel ugye nyilván többet is lehetne keresni, ebből adódóan a diplomásoknak van "pénze" elkezdeni a házas életet.


Persze itt is vannak kivételek, én is egy érettségivel és pár képzéssel rendelkezem, mégis Magyarország egyik legnagyobb pénzügyi tanácsadó szervezeténél dolgozom:) és nem takarítónőként még mielőtt a kedves első beleköt..

2011. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
Én nem ezt figyeltem meg. Főleg, ha azt nézem, kiknek van gyerekük. Pont azoknak, akik alacsonyabb iskolai végzettségük van, mert ahogy már írták, ők nem tanulnak 25-60 éves korukig, mire ők oda jutnak, már olyan anyagi javakat összehoznak, hogy jöhet a gyerek. Míg a diplomás talán az első munkahelyét kutatja.
2011. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én erről azt tudom, vagyis olvastam valahol, mert a középiskolás évek után, a diplomásoknak még van 3-akár 7 év egyetem is, vagy főiskola. És a legtöbb szerelem, majd házasság ott köttetik...mert ott ismerkednek meg.
2011. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"27 éves nő vagyok 2 diplomával."


Milyen diplomával? hol végezted ezeket és mennyi ideig?

2011. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Agrár diplomám van (szakot nem mondanék)KRF 3év,NYME 2év.
2011. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

akkor egy diplomád sincs csak két okleveled.


Ne kérkedj olyannal ami nem igaz.


A jogész, aki 5 évig tanul, az diploma (minimum 5 év). Egy Msc képzést diplomának nevezni ami addig tart mint egy felsőfokú szakképzés elég nagy túlzás

2011. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolnám, mint ahogy sokan,hogy inkább a régebb óta dolgozók házasok de nem!

Sok ismerősöm pl. Tescoba dolgozik vagy gyárban illetve a Sparban de nagy részük egyedülálló nő, miközben már évtizede dolgoznak.


A diplomás ismerőseimnek sincs mindnek munkája, de szinte mind férjhez ment 2 év alatt és gyereket is szültek.

2011. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!