Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy a legtöbb...

Jól látom, hogy a legtöbb diplomás túl beképzelt a papírja miatt és mindenhol megemlítik, hogy persze nekem van diplomám, a férjem mégis egy buta nővel csalt meg, vagy diplomám van és nem kellek senkinek, az oldalon többször olvastam ilyet?

Figyelt kérdés
Most csak példát hoztam a kérdésemben. Én úgy tapasztalom, hogy a diploma nem egyeneses arányos a diplomások értelmi képességeivel. Rengeteg büfé szak van, ahol szinte csak magolni kell,tudom,mert ilyen szakra jártam én is és a csoporttársaim mind odáig voltak,hogy ők fősulira járnak, milyen jól fognak keresni,mert ők diplomások lesznek, én már akkor tudtam,hogy nem jól döntöttem, én hülye inkább tényleg mehettem volna álmaim szakára előbb, ahogy most,de akkor nagyon beteg voltam és akartam valami könnyebbet tanulni, na mindegy, hibáztam. Inkább tanultam volna szakmát, sokkal többet ér,mint a sok kommunikációs, hr, meg ehhez hasonló szakok. Sokan elfelejtik összehasonlítani a diploma típusokat. Én nem hasonlítanék például össze egy vegyészmérnöki diplomát mondjuk egy művelődésszervezőivel. Most biológusnak, őssejtkutatónak tanulok és már engem zavar,ha körülöttem a többi diplomás nagypofáskodik.
2011. szept. 29. 05:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyet értek de nem csak ők a beképzeltek. Pl.: akinek rokona ( anyja, nagymamája, apja, nagypapája ) valamelyik tanár annak egyből mindent lehet. De csak 8.ig. :) ( pl. volt o.társam :) ) Na meg volt 9-10.-be is ilyen kölyök. :D



De van aki azért nagyképű mert kondizik és ő ettől ERŐŐŐS! :D Én röhögök rajtuk. :)

2011. szept. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes szociográfiai következtetéseket lehet levonni ezekből a dolgokból.

Én nem vagyok irigy a diplomásokra, de nem is tartom akkora nagy flash-nek, hogy húde fel kéne rá néznem, mert pár évig tovább magolt. Sok "csak" középszintű végzettséggel bíró ember lényegesen gyakorlatiasabb, ügyesebb, helyzetfelismerőbb, mint sok diplomás. Sajnos sok emberben van egy afféle stréberséggel rokon megfelelniakarás. Ezeket az embereket kimondottan az motiválja, hogy mit szól majd a társadalom, a többi ember.

Az igazi tudósemberek, akik azért is járnak/jártak egyetemre, mert el akarnak mélyedni valamiben és komoly eredményeket elérni, azok szerények, alázatosak. Ahogy egy tényleg tudós ember ismerősöm szokta mondani: "csak az üres kalász hordja magasan a fejét, ami tele van, az mélyen meghajol"

Azt én is sajnálom már vén fejjel, hogy korábban nem váltam afféle kutató-felfedező tudós jellegű emberré, de az általad vázolt értékrendű emberek felől közelített "diplomásság" nem hiányzik egyáltalán.

Kimutatták továbbá azt is, hogy nagyon sok a fiatal diplomás - fölöslegesen - és kevés a jó szakember. Akkor meg miről beszélünk?

2011. szept. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hogy lássatok egy ellenpéldát is: diplomám lesz majdan, de nem vagyok beképzelt, és nem nézek le senkit se :)
2011. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
72%

Egy, a szakmáját kiválóan művelő szakmunkás aranyat ér, és remekül meg is él belőle és nem is hiányzik neki a diploma. Ezek a szakemberek a régi, 20-25 évvel ez előtti időszakban tanultak, akkoriban még nagyon is komolyan vették az ő oktatásukat, ettől lettek jól képzettek, váltak megbízható munkaérővé. Ma már a szakmunkásképzők oktatási színvonala jócskán alább hagyott, ebbe most nem mennék bele, hogy miért?

A lényeg az, hogy a régi jó szakik közül is sokan az utcára kerültek és az utóbbi időben végzett szakmunkások elhelyezkedése is nehézkes. Ez utóbbi annak is köszönhető, hogy sok olyan szakma oktatása indul, amire nincs is, vagy sokkal kevesebb számban van szükség. A fenti sorokból leszűrhető, hogy nem fényes a szakmunkások helyzete a munkaerő piacon. Ebből kiindulva joggal szeretné mindenki, ha a gyermeke könnyebben, vagy egyáltalán megtudna élni.

Az, hogy ki mennyire döngeti a mellkasát a felsőfokú végzettségével, embere válogatja. Azok az emberek valószínű, az élet egyéb területén is felvágósak.

Jómagam a negyvenen túl voltam, amikor diplomát szereztem, de maradtam az a szerény ember, aki voltam.

Most megvilágítom a kérdést egy másik szemszögből. Személy szerint én úgy éreztem, hogy azokat, akik "csak" középfokú, vagy annál kevesebb iskolai végzettséggel rendelkeznek, lenézik. Íme az érem két oldala.

2011. szept. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a diplomával nem osztanak automatikusan észt is... Nekem ugyan van diplomám és ráadásul pontosan olyan, amit szerettem volna, nem is lehet Dunát rekeszteni a hasonló végzettségűekkel, szóval nem választottam rosszul, de épp a napokban mondtam a férjemnek, hogy ha a gyerekeink (ugyan még picik, de egyszer ők is felnőnek) valami haszontalan diplomát akarnának szerezni, inkább rábeszélem őket valami jó szakmára.

A mai világban szerintem egyre értéktelenebb a diploma, legalábbis egy jó része, mert rengeteg a diplomás, amióta fizetős képzések vannak, gyakorlatilag bárkinek lehet, nem csak a tehetségeseknek. És valóban, ugyan ismerek olyan művelődésszervezőt, akit az Isten is annak teremtett, nagyon jól csinálja, amit csinál, de a többségük azért megy erre a szakra, mert könnyű elvégezni és van egy papírja. Na ezért nagy kár.

Ugyanez a helyzet a tanítói diplomával is. Sajnos az elmúlt években sokan azért mentek tanítóképzőbe, mert nem vették fel őket máshová. Holott ha valami igazán fontos, az, hogy a gyerekeket ki tanítja, hiszen a jövő az ő kezükben van.

Senkit nem akartam ezzel megbántani, hiszen van a saját családomban is pedagógus, mondjuk ő nem is akart soha mást, mint tanítani és jól is csinálja. De sajnos több az ellenpélda.

Amúgy pedig találkoztam én olyan idős bácsival, aki 4 elemit járt csak, de több bölcsesség szorult bele, mint egy háromdiplomásba. Lehet, hogy lexikális tudása kevesebb volt, legalábbis bizonyos téren, de a gondolkodása, észjárása elképesztő.

2011. szept. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

06.55,

így van, aki valódi értékekkel rendelkezik,

az mindig alázatos, nem kirívó, nem hangos.

Amúgy mindig az volt a véleményem,

a diplomával nem osztanak intelligenciát!

Nem egy olyan csoporttársam volt,

akik úgy szerezték meg a diplomájukat,

hogy a testi adottságukat vetették be.

És ezek az emberkék tanítják a jövő nemzedékét.

Ezek az emberkék használják a 'kellesz'-t a 'kell' helyett, fogalmuk sincs a -nák,-nék használatáról és még sorolhatnám. De diplomások ők is...

2011. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos felhigult otthon is az oktatas. Amikor meg en anno a 94-97 ig jartam fosulira (PSZF) akkor meg eleg kemeny volt. Persze volt olyan szak mint allamigazgatas ami a masodik fele tiszta lebcolas volt. en a kemeny penzugyi szakat vegeztem ugyhogy 3 evet ko kemenyen tanultam. Kulfoldre mentem es talalkoztam olyan diplomassal akik elvegeztek a szamvitel penzugy szakot de h h lett diplomajuk sosem ertettem mert vhogy lovesuk sem volt a targyhoz. Sot volt olyan beosztottam is amikor feltettem a kezem h en nem tudom megtanitani mert elemi dolgok hianyoznak a tudasabol. Es sajnos rengeteg ilyennel talakoztam. Az igazsag h oket amugy sem veszi fel a piac hacsak nagy protekcioval bedugjak es hosszu tavon megturik, mert ha vkinek nincs erzeke a szakmahoz, akkor akarhany papirja is lehet az illetonek nem er semmit.


En sosem neztem le a szakmunkasokat. Volt lehetosegem epitetni egy parszor, es a kozeljovoben is fogok es pl az en epiteszem nem vegzett egyetemet, fosikolat, epphogy leerettsegizett de olyan gyonyoruen dolgozik, kesz mestermu kerul ki a keze kozul. Mindig amulattal nezem az uj hazat amit epitett es kivanom barcsak en is ilyen ugyes lennek. Es melle ertelmes ember, sosem beszeltem senkivel olyan jol el mint vele. Kar h jo egy 12-essel idosebb es csaladja van, es mar nem akar tobb gyereket. De pl siman el tudnam kepzelni az eletem egy ilyen ferfi mellett...

2011. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a mai diplomák egy része semmit nem ér, és aki büfé szakokat végeztek ezt érzik is. Talán sok diplomás azért van így, mert a szülei sulykolták bele, hogy diplomája legyen, mivel ők nem tehették meg, és ők nagyon nagy dolognak tartják. Egyébként én annyira ezt nem érzem, inkább panaszkodnak, hogy semmit nem tudnak vele kezdeni.
2011. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én fizetősön tanultam, mert sosem tehettem meg, hogy nappalira járjak, egy fizetésből élt a család. El kellett mennem dolgozni érettségi után, és minden szakmámat, diplomámat munka mellett szereztem.

Tehát nem fizetős diplomás segghülye.

Amúgy meg igaza van a kérdezőnek! Sokan beképzeltek, csak nem tudni, mire!. Nem a diploma teszi az embert!

2011. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
jav: nem minden fizetős....
2011. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!