Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a lényeges különbség az...

Mi a lényeges különbség az ISBN-es és az anélkül, csak úgy egyszerűen nyomtatott könyvek között?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kell fizetni a számért, és hogy állítólag azonnal megadják, de olvastam olyan cikkeket, hogy még hónapok múlva sem kapta meg az egyik kiadó.

Addig nem akarok várni. Ki lehet a szám nélkül is nyomtatni a könyvet, ha csak osztogatni akarom, ugye?

Nem csalni akarok, beadnám a köteles példányokat is, ahogy kell 50 db fölött.



2021. máj. 25. 16:41
 1/9 anonim válasza:
51%
Áfa miatt célszerű, mert mi úgy, hogy raktunk rá isbn szamot, 5%-os áfával nyomtatta nekünk a nyomda, egyébként 27% lett volna
2021. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy ISBN szám nélkül 27% az áfa?

ISBN számmal meg csak 5%?


De vajon miért? Van valami oka, vagy értelme? Akkor miért nem kér mindenki számot?

2021. máj. 25. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:

ÁFA tekintetében nincs különbség.

Ha van rajta ISBN, a nyomda kötelezően lead 6 példányt az OSZK-nak.

2021. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
56%
Mar hogy ne lenne különbség? Hülyeséget minek írni? Nem a nyomda adja le, hanem te
2021. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3

Nem csak 4 köteles példányt kell leadni? Mikor változott?

2021. máj. 25. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:

5: ne okoskodj, ha nem értesz hozzá


717/2020. (XII. 30.) Korm. rendelet


4. § (1) A kötelespéldány szolgáltatására kötelezett (a továbbiakban: szolgáltató):


a) a nyomtatott kiadvány esetében a nyomda,


6. § (1) A nyomtatott kiadványból - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - hat kötelespéldányt kell szolgáltatni az OSZK számára.

2021. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6

Nem "okoskodtam", csak néhány éve még 4 kötelespéldányt kellett beadni, az 50 pldány fölötti könyvekből.

2021. máj. 25. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ÁFA és az ISBN kapcsolatáról:

[link]


Vagyis a 4. megint csak okoskodik. De neki a jogszabály szövege csak netről okoskodás...


Bocsánat, Kérdező, nem 5-t akartam írni.


6. voltam

2021. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj, köszönöm, hogy megírtad, le voltam maradva.
2021. máj. 25. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!